Pradžia » Aktualu » Rokiškio, Kupiškio, Anykščių, Pasvalio ir Biržų verslininkai pasirašė Jungtinės veiklos sutartį

Rokiškio, Kupiškio, Anykščių, Pasvalio ir Biržų verslininkai pasirašė Jungtinės veiklos sutartį

Publikavimo data: 2017-11-11

Jungtinės veiklos sutartis

Lapkričio 10 d. Rokiškio dvare penkių – Rokiškio, Kupiškio, Anykščių, Pasvalio ir Biržų – rajonų asocijuotos verslo organizacijos pasirašė Jungtinės veiklos sutartį: sukurta Aukštaitijos verslo sąjunga. Sutartį savo parašu patvirtino Rokiškio verslo klubo prezidentas Dalius Trumpa, Kupiškio darbdavių klubo prezidentas Virginijus Andrijauskas, Anykščių vadovų klubo prezidentas Dalis Vaiginas, Pasvalio verslininkų asociacijos „Verslo žiedas“ prezidentas Antanas Kairys ir Biržų rajono verslininkų asociacijos prezidentė Neringa Trinskienė.

Jungtinės veiklos sutarties idėja priklauso Rokiškio verslo klubui; jo narių iniciatyva sutarties pasirašymo iškilmėse dalyvavo šalies Premjeras Saulius Skvernelis.

 

Uždarą ratą galima sustabdyti

Rokiškio verslo klubo prezidentas Dalius Trumpa

Taip jau įprasta: dvaro menės stiklinės durys atveria vaizdą į kiemą, todėl gerokai anksčiau iki Premjero atvykimo susirinkę verslininkai ir politikai stoviniavo prie jų – iš čia geriausia matyti ateinantį svečią. S. Skverneliui jau užlipus dvaro laiptais Ministro Pirmininko protokolo skyriaus atstovas paprašė visų sėsti į menės krėslus, pasitikti Premjerą.

Rokiškio verslo klubo prezidentas Dalius Trumpa, dėkodamas visiems už dalyvavimą, vardino priežastis, paskatinusias burtis į verslo sąjungą. Tai prastėjanti provincijos situacija – žmonių migracija, tuštėjančios mokyklos ir ligoninės, valstybės paslaugų apimčių mažėjimas rajonuose, verslo plėtros galimybių ribotumas.

– Tą uždarą ratą galima sustabdyti, privesti suktis kita kryptimi, jei imtų bendradarbiauti verslo organizacijos ir rajono valdžia. Deja, rajono valdžia, geriausiu atveju, išklauso. Todėl ir siūlome idėją jungtis: būsime labiau girdimi, labiau išklausomi, būtų mažiau vertinamos vietinės užgaidos – tai turėtų reikšmės rajonui, regionui ir visai Lietuvai, – kalbėjo D. Trumpa.

Kalbėjusiojo manymu, jungtinės veiklos idėjos teisingumą įrodo jau vien tai, kad sutarties pasirašymo ceremonijoje dalyvauja pats Premjeras.

 

Trūksta žmonių įvairiais aspektais

Anot Ministro Pirmininko, būtent šiemet netikėtai visi praregėjo, kad turime didžiulę problemą – trūksta žmonių įvairiais aspektais: vieniems trūksta žmogiškųjų išteklių (premjeras nemėgsta posakio „darbo jėga“), kitiems – vaikų (tenka uždaryti mokyklas), kiti pamatė, kad ligoninės tuštėja (pacientų nebėra), dar kiti jaučia, kad mokesčiai mažiau krenta į biudžetą. Puolama ieškoti išeičių – ką daryti?

– Mūsų Vyriausybei tikrai labai svarbu yra geri darbiniai santykiai su verslu, su profesinėmis sąjungomis, su mūsų socialiniais partneriais visose gyvenimo srityse: ar tai būtų švietimas, sveikatos priežiūra, ar tas pats verslas, – kalbėjo Premjeras.

 

Vertinama kaip sparčiausiai auganti

Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis

Anot S. Skvernelio, sulaukiama nemažai kaltinimų, neva atstovaujama verslo interesams. Jis priminė kalbas, atėjusias gal iš senesnių laikų, apie verslą kaip blogį, išnaudojantį žmones ir nenorintį dalintis. Priminė ir Rusijos revoliucijos – globalios katastrofos – šimtmetį.

Pagal investicijų pritraukimą ši Vyriausybė per 10 mėnesių padarė daugiau, nei kitos per pastaruosius keliolika metų: atėjo stambūs investuotojai, sukurta apie 3 500 darbo vietų – ne perku-parduodu, o gamybos darbo vietų. Lietuva tampa automobilių pramonės komponentų šalimi. Prieš pora dienų  nuskambėjusios Europos Komisijos prognozės, deja, labai menko spaudos atgarsio sulaukusios stulbinančios naujienos – šių ir kitų metų Lietuvos ekonomika vertinama kaip sparčiausiai auganti: atsakingai laikomasis ir viešųjų finansų kontrolės, skolinimosi pozicijos, verslo plėtros kūrimo…

 

Reikia sumokėti tai, kas priklauso

– Tokia kaip ši sutartis, manau, leis suvienyti verslą, leis dalintis gerąja praktika, padės kalbėtis su vietos ir centrine valdžia tais pačiais žodžiais – tai nėra kažkas „mūsų-jūsų“. Mes visi esame suinteresuoti tuo, kad mūsų šalis klestėtų, kad žmonės čia galėtų gyventi, dirbti ir užsidirbti, – Jungtinės veiklos sutarties pasirašymą įvertino Premjeras.

Jis patarė negyventi iliuzijomis, kad sukūręs smulkų verslą važinėsi mersedesu ir pirksi vilas Ispanijoje; užtektų normalaus pragyvenimo, škodos ir buto Palangoje. Be to, nederėtų pamiršti socialiai atsakingos verslo politikos – dalintis su dirbančiu žmogumi.

Kalbėjo Premjeras ir apie priverstinę pauzę globaliai pertvarkant mokestinę sistemą: nuo liepos vidurio „prasidėjo procesai parneriuose“.

– Galima būtų sumažinti. Ir reikėtų tai padaryti – kalbant apie tą patį Pridėtinės vertės mokestį. Bet šiandien mes matom kitą vaizdą –natūralinį. Kiekvieną dieną kiek mes nesurenkame? Nemokamas tas mokestis, kuris yra nustatytas. Tikrai galima sumažinti, bet reikia sumokėti tai, kas priklauso, – kalbėjo Premjeras.

 

Kaip apvaginėti vienas kitą…

Ministro Pirmininko manymu, Lietuva su Europa ir pasauliu galėtų dalintis schemomis, kaip išvengti mokesčių, kaip apvaginėti vienas kitą, vogti ir nuo savęs, ir nuo visuomenės.

Biudžeto dalis, kuri skirta savarankiškoms funkcijoms, auga. Vis dėlto kitų metų išlaidų poreikiai didėja iki 250 mln. eurų. Anot Premjero, gerai, jei tos lėšos bus investuotos, o ne praleistos?

– Reikia ir baseinų, ir sporto salių, ir koncertų salių – visko reikia, natūralu: paslaugų kokybė turi būti tokia pati, kaip ir didmiesčiuose. Bet, kai prašo tavęs 12 milijonų, o projekto vertė – septyni, ranka nekyla; už tuos penkis milijonus galima baseiną pastatyti. Jei mes manome, kad tai – ne mūsų pinigai, o valdžios, tai tokia ateitis veda į niekus, tai kelias – į niekur, – tęsė kalbą Premjeras.

Kalbėjo Vyriausybės vadovas ir apie medicinos situaciją. Jis sakė norisi dialogo, o ne iniciatyvų pirkti brangią aparatūrą ir remontuoti ligonines net tais atvejais, kai medicinos įstaigos nebeturi pacientų.

 

Reikia burtis į asociacijas

S. Skvernelis užsiminė ir apie Vyriausybės pastangas rajonų merus, tarybas suinteresuoti investicijų pritraukimu – ir nacionalinių, ir užsienio. Nors Kauno atvejis Premjerui, rodos nelabai tinka: gražu dabar vaikščioti su kastuvu, kirpti juosteles, bet realiai garbė tenka Investicijų pritraukimo agentūrai, Vyriausybei. Ta Savivaldybė, tas meras, kurie pritraukia investicijų, ir bus vertinami. Anot Premjero, ekonomika turi būti auginama ne vidaus vartojimo sąskaita, o eksportu ir gamyba.

Nuo sausio 1 d. žadamas šimtaprocentinis mokesčių susigrąžinimas už technologinį atsinaujinimą, 5 proc. pelno mokestis už išradimų – net atsivežtinių iš užsienio – komercionalizavimą.

– Reikia burtis į asociacijas, sėsti prie stalo, pasirašyti sutartis, bendradarbiauti. Jūs tą padarysit. Gal per daug šneku, bet mano nuoširdus palaikymas jūsų visų, kurie šiandien dirbate, kuriate, dalinatės ir esate socialiai sėkmingi, – teigė Premjeras.

Sveikino penkių rajonų verslininkus Seimo nariai, rajono meras Antanas Vagonis, VšĮ Versli Lietuva atstovas.

Renginį vedė Anykščių kultūros centro režisierius Jonas Buziliauskas, pasipuošęs pačia iškilmingiausia apranga – fraku.

Po sutarties pasirašymo verslininkai dvare pasiliko kavos popietei, Premjeras išvyko į AB „Rokiškio sūris“, aplankė ir Kavoliškio sulčių spaudyklą.

 

Rita Briedienė

Emilijos Briedytės nuotraukos

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentarai (13)

 1. Klaustukas parašė:

  O dieve, ir Jarutis čia. Ką jis gali patarti? Kaip ežerus valyti?

 2. Maja parašė:

  Tik ROkiskio verslininkai gali sugalvot tokia ideja! Saunuoliai!

 3. žinia parašė:

  Dabar, pražūtingai baisu yra tai, kad Lietuvoje visokios bei visos ūkinės veiklos įvaizdis – plėšikiškas. Toks įvaizdis neduoda pasijausti žmogumi versle dirbantiesiems. Pusė dirbančiųjų (!!!) nenori tokios veiklos, dingo svetur ir net bijo grįžti į Lietuvą. Plėšikiškos veiklos įvaizdžio ryškiausi ženklai:
  1 (baisiausias). Lietuviškame ES pakraštyje bei vakariniame ES pakraštyje maisto ir daiktų kainos yra (bemaž) vienodos, o algos ir pensijos (apie) 4 kartus mažesnės nei vakariniame ES pakraštyje;
  2 (mažiau baisus). Plėšikiški mokesčiai – išreikalaujami nesant pajamų (uždarbio, pelno, …);
  _____________________
  PVZ.
  Lietuviškam ES pakraščiui pritaikius vakarinio ES pakraščio taisykles:
  – juridinio asmens (UAB, MB, IĮ, VŠĮ, …) registravimo kaina būtų apie 15 – 20 kartų (!!!) mažesnė;
  – pajamų mokestis būtų 2 kartus (!) mažesnis, prie MMA dydžio;
  – atskaitymai sodrai būtų bemaž 9 kartus (!!) mažesni, prie MMA dydžio.
  ________________________
  3 (mažai baisus). Svetimšalių bankų plėšikavimas;
  4 (mažiausiai baisus). Verslo priežiūros tarnybų plėšikavimas.
  Lietuvoje, apskritai, bet kokia ūkinė veikla yra paralyžiuojama ir smulkesniais apsunkinimais.

 4. žinia parašė:

  Plėšikiškos ūkinės veiklos pavyzdys
  _______________________________________
  (2017 kovo skaičiai)
  Vakariniame ES pakraštyje mažiausia mėn. alga – 1222 eURAi (į rankas).
  ————– // —————————— miltai – 0.35 e/kg (35 eurocentai/kg).
  Lietuviškame ES pakraštyje mažiausia mėn. alga – 335 eURAi (į rankas).
  ————– // —————————— miltai – 0.54 e/kg (54 eurocentai/kg).

 5. o tai parašė:

  Kai prašo tavęs… Kas čia per pasakymai? Proporcingai vienodai visi rajonai turi gauti, o jei ne, tai vėl už valstiečius balsuosim.Nes patogu.

 6. ??? parašė:

  Seniausiai visi šneka, kad specialistų trūksta, ką čia tas premjeras peza?

 7. Milda parašė:

  Tuštybių mugė

 8. Daiva parašė:

  Tik nebelyskit į ta politiką….

 9. Jonaitis parašė:

  Kupiskis turi kazkokia verslo asociacija? Pirma karta girdziu…

 10. Nu? parašė:

  Labai idomu ka jie cia dabar veiks susijunge.

 11. Manau parašė:

  Nezinau kam rokiskenam tu kitu miestu reikejo… Labiau gal kitiem miestam rokiskenu.

 12. Palaikau tokią iniciatyvą, saviems reikia palaikyti savus. Nes dabar tikrai nėra lengvas metas, tiek verslininkams, tiek ir darbuotojams. Taip pat puiku, kad yra skatinamas technologijų diegimas, nes tai ne tik palengvina darbą darbuotojams, bet ir optimizuoja įmonės veiklą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *