Rokiškio muziejininkai saugo senutėlę pedagogų nuotrauką

Kaip bešnekėtum, kad darbas tave išmokė vienatvės, vis dėlto ima ir suspurda mintis jautrumu pamačius Rokiškio krašto muziejaus kolektyvinę pedagogų nuotrauką, muziejininkų paskelbtą kartu su sveikinimu Tarptautinės mokytojų dienos proga .

Nuotraukoje – 1936 m. spalio 15 d. Rokiškio Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos kolektyvas ekskursijoje Steponiškių miške.

Pirmoje eilėje centre – Pranas Simanavičius (1905–1962), dailininkas, pedagogas, nuo 1931 m. J.Tumo-Vaižganto gimnazijos mokytojas, muziejininkas, 1941–1944 m. Rokiškio kraštotyros muziejaus direktorius.

Fotografija – iš P.Simanavičiaus albumo. Kitoje pusėje yra įrašas „Iš Rokiškio J.Tumo V. gimnazijos ekskursijos Steponiškių miške. 1936.IX.15.“

Šiandien – Mokytojų diena. Kai kas sako, kad pats gyvenimas yra geriausias mokytojas. Todėl už galimybę pasirengti gyvenimo pažinimui, už suteiktas žinias renkantis gyvenimo kelią, už sugaištą laiką pamokoms, kurių nė neišmokome, esame dėkingi savo mokytojams.

Rokiškėnų muziejininkų pavyzdžiu, ši diena puikiai tinka pavartyti mokyklinius albumus, prisiminti savo mokytojus ir juos pasveikinti bent trumpąja žinute.

 

Rita Briedienė

www.facebook.com nuotr.