Pradžia » Aktualu » Rokiškio rajono meras išsigando visuomenės

Rokiškio rajono meras išsigando visuomenės

Publikavimo data: 2017-02-04

Antanas Vagonis. temainfo.lt archyvo nuotr.

„Iš jo rankų nebus dalijama mano duona“

– Aš jus išmokysiu sakyti: „Aš myliu savo miestą Rokiškį!“ – ne kartą iš tribūnos šaukė Rokiškio rajono meras Antanas Vagonis.
Sakoma: bijok žmogaus, kuris kiekvieną sakinį pradeda įvardžiu aš.
Per dvejus A. Vagonio vadovavimo rajonui metus išvaikytas Rokiškio kultūros centras, apkaltinti, apvaginti žmonės, jo paties globotas ir mylėtas Kultūros centro direktorius Erikas Druskinas darė, ką norėjo: važiavo, keliavo ir nieko rajonui neparvežė, be Savivaldybės tarybos leidimo išardė Mažąją teatro salę, kvailino Rokiškį filmuotais eiliuotais ir neeiliuotais monologais bei monospektakliais, sunaikino Lietuvos profesionalių teatrų festivalio „Vaidiname žemdirbiams“ šventės stebuklą; net žodžio Lietuva pavadinime nebeliko, niekino verslą, menkino jo iniciatyvas. Kiek verslininkų prieš šių metų Teatrų festivalį pasakė: „Iš jo rankų nebus dalijama mano duona“?
 
Juokingas, bet nevykęs komunikavimas
– Prašau netujinti valstybės tarnautojo! – kaip koks etiketo žinovas nuo salės pakylos mokė Tarybos narius meras A. Vagonis.
Štai Rokiškio krašto muziejaus direktorei teikiant aukso žvaigždę „Nešk savo šviesą ir tikėk“ rajono vadovas savo „iškilmingoje“ kalboje sakė:
– Man atėjus, kaip sakau, kiekvienas vadovas turi turėti nedidelę „įtemptukę“. Tai aš labai dėl to liūdžiu, kad sukeliu jums įtampą, reikalauju vis pastoviai didesnės veikos ir dar didesnio darbo. Nepykite, kiek arkliai veža, tiek ir turi vežti. Tai, Nijole, tu gali pavežti daug.
Tokia politika, kai vakar buvo daroma taip, kaip aš noriu, o šiandien taip, kaip aš pasakysiu, tėra juokingas, todėl nevykęs komunikavimas, iš taisyklių sąrašo trinantis pasitikėjimo, pagarbos punktus.
Šiandien niekas nežino, kiek ir ką kaip arklys vežė E. Druskinas.
 
Visuomenės jis išsigando
Ką apskritai mąsto rajono meras, leidęs taip niekinti ir gniuždyti rajono visuomenes iniciatyvas? Koks normalus vadovas trukdytų verslininkams savo pinigais rengti valstybines šventes? Niekur kitur tokio dalyko nerasi.
E. Druskinui sugalvojus išeiti, meras sakė gerbiąs žmogaus pasirinkimą. Matyt, Jakovo Smuškevičiaus paminklo vieta tuščia ilgai nebebus…

– Ačiū Dievui, apsigalvojo E. Druskinas. Tegu pirma pateikia visuomenei savo išlaidų sąmatas. Kai kam atlyginimas už metus nemokėtas, – kalbėjo rokiškėnai.

Kurį laiką žmonės laukė sugluminti A. Vagonio artistiško betarpiškumo, jo kūrybinės potencijos kavinės aplinkoje, jo antikultūrinių avantiūrų, bet nebuvo abejonių – rokiškėnai netvers to visą laiką.
Meras A. Vagonis ne kartą tvirtino – kas man tie verslininkai!? Bet visuomenės jis išsigando.
 
Žmonės nori ir parodyti, ir įrodyti
A. Vagonis, ko gero, net pritūpė sužinojęs apie sausio 31 d. Rokiškio „Pagundos“ kavinėje surengtą rajono nevyriausybinių – Rokiškio verslo, literatų, futbolo, Rotary klubų, Rokiškio miesto ir kaimo VVG, asociacijos „Rokiškio teatras“, Grožio mokyklos, Visuomeninės organizacijos „Tyzenhauzų paveldas“ ir kitų – organizacijų atstovų susirinkimą. Čia suėjo verslininkai, kultūros darbuotojai, visuomenininkai, mokytojai.

Kaip temainfo.lt sakė visuomeninės organizacijos „Tyzenhauzų paveldas“ pirmininkas Raimondas Sirgėdas, atėjo žmonės pareikšti nepasitikėjimą Rokiškio kultūros centro direktoriumi E. Druskinu ir jo veikla.

Ir šiandien niekas negali pasakyti, kas to susirinkimo organizatorius – tiesiog vienas per kitą pranešė susitikimo vietą ir laiką. Žmonės nori ir parodyti, ir įrodyti, kad E. Druskinas neturi tiek daug jį palaikančiųjų, kaip giriasi.
 
Nekorektiškas ir neadekvatus
– Tegu dabar viešai E. Druskinas pasako, kas tie Rokiškio liaudies teatro aktoriai, įkalbėję jį atsiimti pareiškimą išeiti iš darbo! – kalbėjo žmonės, kurių A. Vagoniui nereikia mokyti sakyti „Aš myliu savo miestą Rokiškį.“

R. Sirgėdas – galbūt dėl jo komunikabilumo, galbūt dėl to, kad yra rajono laikraščio „Gimtasis Rokiškis“ akcininkas – buvo paskirtas šio susiėjimo ar net susidariusios situacijos atstovu spaudai. Prisiimti šias pareigas reikėjo ir pilietiškumo. Kas ten žino, kaip į jį bus kreipiamasi – tu ar jūs – po nevyriausybinių organizacijų pareiškimo merui dėl E. Druskino nekorektiško ir neadekvataus vertinimo bei neigimo tos kultūrinės veikos, kokia buvo vykdoma iki jam pradėjus vadovauti Rokiškio kultūros centrui.

Kiti, kaip ir R. Sirgėdas, nebūtų ėję į nevyriausybinių organizacijų susirinkimą, jei būtų abejingi tam, kas jau antrus metus vyksta Rokišky.

Rajono tarybos opozicija, Verslo klubas, šiek tiek – spauda neleido visuomenei nepastebėti, su kokia arogancija, nepaisymu kitų nuomonės, nepagarba iniciatyvoms vadovaujama rajonui.
 
Jam vėl teko aiškinti
Nebeliko merui pasirinkimo: jam vėl teko aiškintis, koks jis teisus ir gerbtinas, nes ne jis, o kažkas kitas skaldo visuomenę. A. Vagonio nuomone, E. Druskinui atėjo laikas keistis…

Kažin ar meras suvokia, jog jam pačiam keistis laiko nebėra – per senas. Gal ir išbus jis tuos likusius dvejus metus iki naujos savivaldos rinkimų, gal opozicijai ir nebeužteks energijos jo interpeliacijai, bet jis savo charakterio jau nebesugebės pakeisti ir vietoj didėjančios puokštės nevykusių pokyčių nuoširdžiai atsiprašyti susivienijusios Rokiškio visuomenės dėl to, kad vis sunkiau darosi suprasti skanduotę „Rokiškis – Lietuvos kultūros sostinė 2019″.

 

Rita Briedienė


Komentarai (28)

 1. klevas parašė:

  Ponas Blaževičius ta vakarą sėdėjo ,,Pagundos “ kavinėje ir stebėjo kas renkasi į nevyriausybinių organizacijų susitikimą , na tikras seklys Morka.Pats jis savo nieko nedarymų sukūrė šitą situaciją.

 2. rokiskėnas parašė:

  Puikus straipsnis!!!

 3. Vytas parašė:

  Labai geras straipsnis, šaunuoliai, kad išdrįstate parašyti tiesą! O su Druskino atleidimu dar niekas nebaigta, jie su meru paprasčiausiai žaidžia pagal abiejų suderintą scenarijų, lošia kaip kortomis tik šį kartą ne jš pinigų, o iš mūsų visų, rokiškio krašto žmonių, emocijų…

 4. w parašė:

  straipsnis kaip pirštu į akį

 5. nuomone parašė:

  Nu taigi druskinas pats butu isejes, bet susisgribo kad tada negaus iseitines. Matyt pasikalbejo su vagoniu ir nusprende, kad labiau apsimoka atleis is pareigu. Tai negi nezinot kokie silti, taip sakant, ju santykiai?

 6. Raimonda parašė:

  Per Vaidiname žemdirbiams Vagonį ir Druskiną reikėtų apdovanoti už geriausią spektaklį!!!!!

 7. linas parašė:

  neringa jau buvo didele mergaite,ir galbut jau mylejo kita vyra,kai tuo metu antanas deste muzika ji isimylejusiom panom,viena is kuriu poto patapo meriene inga..tai kaipsakoma prie pyrago nespejo ir …bet pripazinkite mes rokiskenai turim unikalu ir labai charizmatiska,neeilini mera.mums kaimynai pavydi..beda tik ta kad nesuseda normaliai pasisneket mus valdziazmogiai su vergvaldziais verslinykais..dar kazkoki nerokiskena druskina ypina ir atpirkimo oziu stato,tfu…susisneket jum reik,nustokit matuot kabanciais..

 8. Smalsutis parašė:

  Puikus straipsnis, atskleidžiantis Rokiškio savivaldybėje susiklosčiusią situaciją, kai rajonui ėmė vadovauti meras Antanas Vagonis. Spaudoje išlindo dar viena „yla iš maišo“. „Gimtojo Rokiškio“ laikraštyje, 2017 vasario 4 dieną išspausdintame Redos Milaknienės interviu meras sako: „vasarą, kai E. Druskinas važiavo į Izraelį, į tą pačią kelionę vykau ir aš“. Žodžiu, vos spėjęs apšilti kojas Rokiškio kultūros centro direktoriaus poste, Erikas Druskinas jau yra tapo artimu mero draugu, nes jie net į keliones vyksta drauge. Žinant, kad, mero į darbą priimto Eriko Druskino tėvas gyvena Izraelyje, iš karto kylą daugybė klausimų, kuriuos Rokiškio tarybos nariai ir žiniasklaida nedelsiant turėtų išsiaiškinti. Už kieno pinigus ši kompanija važiavo į Izraelį? Jei ši kelionė buvo tarnybinė, kiek iš mūsų mokesčių surinktų pinigų ji kainavo? Ar jums neprimena ši kelionė nerūpestingų dviejų draugelių atostogų egzotiškoje ir pilnoje istorinių lankomų vietų šalyje, globojant Druskino artimiems giminaičiams? Koks ryšys yra tarp Eriko Druskino visiškos veiksmų laisvės Rokiškio kultūros centro direktoriaus poste ir pusantrų metų trukusį visišką mero nereagavimą į akivaizdžias pavaldinio daromas nesąmones?

  • Lozungas parašė:

   Mero mėgstamas lozungas „korupcijos nepakęsiu“.

  • pieštukas parašė:

   SMALSUČIUI
   KC direktorių priima ne meras, neklaidinkite visuomenės. KC direktorius laimi konkursą, o su juo sutartį pasirašo savivaldybės administracijos direktorius .
   Dabar KITIEMS : jei kažkam nepatinka (o ir man nepatinka) kultūros būklė Rokiškio rajone – kaltas tikrai ne KC.KC yra tik viena iš kultūros įstaigų. O už kultūros, turizmo ir dar priedo ryšius su užsienio šalimis ( nesuprantu jie prie ko) atsakingas P.Blaževičius. Tai gvoltavokit jį. Tai jis atsakingas ir už Kultūros sostinę. O tai, kaip aš suprantu- kultūros darbuotojai, bibliotekininkai, mokytojai savaime šiaip nėra nevyriausybinės organizacijos, nebent kurioje jų dalyvautų – tokiu atveju ir nereikėtų ramstytis jais – jie yra biudžetinių įstaigų darbuotojai ir, kai pasikavoję nuo mero sprendžia, kaip čia jį nuversti – TAI YRA PERVERSMO kurstymas, prisidengiant Druskinu, nes pastarasis buvo pirmas, kuris pakeitė prisidirbusią Lungienę ir sumanė sutvarkyti darbo krūvius, kad už nedarbą kaikas glėbiais nesemtų bapkių. Šiuo sprendimu užmynė ant mazuolio ir vėl tai pačiai Lungienei,na ir jos palaikymo komandai, kurią nežinia kokiu pagrindu įsimylėjęs slaptas verslinyyykas :))).Meras yra išrinktas rajono žmonių ir joooks sirgėdas už juos atbalsuoti atgal negali. Šaukit referendumą. Matote kaip nepatinka tiesioginiai išrinktas meras .

   • Pieštukui parašė:

    Manau, kad vadinamus „konkursus“ į tam tikras pareigas labai lengvai galima pasukti taip, kaip reikia merui ar kitam asmeniui, tuo labiau tokiam miestelyje kaip Rokiškis. Nebūkime naivūs.

   • Pieštukui - trintukui parašė:

    Dabar nieko nedirbdami „babkes“ glėbiais semia Druskiaus berniukai – pupuliukai.

   • Klausimas to pieštukas parašė:

    Jeigu su KC direktorium sutartį pasirašo savivaldybės administracijos direktorius, tai kodėl Druskino atleidimą pasirašė meras?

   • Zita. parašė:

    Ačiū

   • Karandašui parašė:

    Kokis če tau perversmas.Rokišky revoliucija yra situacija, kai apačios nebenori, o viršūnės nebegali

  • Erikas Druskinas parašė:

   Į Izraelį vasarą nebuvau išvykęs, nes dirbau ir įgyvendinau renginius. Rudenį lankiau artimuosius. Nebesapnuokite nors jūs, nes straipsnio autorė jau prisapnavo su kai kuriais komentatoriais.

   • Druskininkui parašė:

    „Gimtojo Rokiškio“ laikraštyje, 2017 m. vasario 4 dieną išspausdintame Redos Milaknienės interviu meras Antanas Vagonis sako: „vasarą, kai E. Druskinas važiavo į Izraelį, į tą pačią kelionę vykau ir aš“. Nejaugi tokią aukštą padėtį užimantis žmogus meluoja. Tai jis, ko gero, kalba ne apie 2016, o apie 2015 metus.

 9. JI parašė:

  Mano (E.Druskino ) gyvenimo receptas :
  Kadangi žydai visada moka juoktis iš savo nesėkmių ir džiaugsmų, o aš
  turiu ir žydiškų šaknų, galiu pateikti gerą receptą žydišku stiliumi:
  Jeigu tavęs nemyli niekas, turi problemų su savo nuomone. Gali tekti
  už tai daug sumokėti.
  Jeigu tavęs nemyli valdžia, leisk jai mokėti už meilės paslaugas. Viskas
  savaime susitvarkys.
  Jeigu nori, kad tau sektųsi, nemokėk (dėmesiu, pinigais ir kt.) tiems,
  kam greit nebesiseks.
  Jeigu nori viską apie save sužinoti, paprašyk komentaro etatinių internetinių
  komentatorių – jie viską pasakys, nes jie visada viską žino, o ypač
  Ona, gal dar Vilka (bet jų garantinis laikas baigiasi – vėjai keičiasi).
  O jeigu vis dėlto nutarei būti labai laimingas, paklausk manęs, aš sudarysiu
  specialią programą.
  O jeigu vis dėlto nutarsi būti laimingiausias, neklausk nieko ir niekam
  apie tai nesakyk, tiesiog džiaukis gyvenimu ir prisimink, kad gyvenimas
  yra gražus.
  Šalom šabat.

 10. JI parašė:

  Originaliausi paties E.Druskino žodžiai laikraštyje „Anykšta“ – „Mano gyvenimo receptas „

 11. Plimutas parašė:

  Kaži ar Druskinas jau keičiasi? 🙂 Gal jau laikas grįžt…

 12. Gimtojo Rokiškio skaitytoja parašė:

  Nu nenustebčiai jei visą šitą cirką „Sirena“ sugalvojo, kad tik reitingus pasikelt. Man atrodo jie bet ką gali dėl jų padaryt.

  • Gimtojo Rokiškio skaitytoja parašė:

   Turiu omeny tą išeinu-o-gal-ir-ne cirką. Ir dabar bus nepasitikiu-o-gal-ir-pasitikiu. Pamatysit.

 13. ROKIŠKĮ APIPUOLĖ parašė:

  Rokiškyje siautėja LNK laida „KAKA2“ ir Lietuvos Nacionalinė televizija. Jau vakare pamatysim ko prikalbėjo meras su Druskinu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *