Rokiškio rajono Mero padėka kelia neaiškumų

Rokiškio rajono Apdovanojimų komisijos narė, rajono VVG pirmininkė Raimonda Stankevičiūtė-Vilimienė
temainfo.lt archyvo nuotr.


Šiandien, vasario 1 d., Rokiškio rajono Apdovanojimų komisijos narė, rajono VVG pirmininkė Raimonda Stankevičiūtė-Vilimienė Rokiškio rajono merui Ramūnui Godeliauskui įteikė pareiškimą dėl Apdovanojimų komisijos pažeistų procedūrų.


Vienam procedūra pažeista, kitam – ne?

Iš esmės, savo pareiškimu Raimonda Stankevičiūtė-Vilimienė atsisako Mero padėkos rašto, skirto Vasario 16-ąjai pažymėti.
– Padėkos raštui mane pasiūlė rajono Apdovanojimų komisija. Jos siūlymu, sąjūdiečiui Leonui Jankauskui buvo teikiamas Krašto garbės piliečio vardas. Tarybos nuomone, buvo pažeista procedūra: Apdovanojimų komisija neturi teisės teikti siūlymų. Vadinasi, procedūra pažeista ir mano atveju, – temainfo.lt sakė R. Stankevičiūtė-Vilimienė.


Rokiškio krašto sąjūdiečiai apsisprendę

R. Stankevičiūtė-Vilimienė patvirtino, kad Rokiškio rajono sąjūdžio iniciatyvinės grupės 30 žmonių yra apsisprendę siūlymui Krašto garbės piliečio vardą suteikti L. Jankauskui. Nebuvo teikėjo. Bet situacija susiklostė pati: Mero padėkos raštu pagerbti sąjūdietį L. Jankauską, o tuo pačiu ir patį Lietuvos persitvarkymo sąjūdžio Rokiškio skyrių, rajono Apdovanojimų komisijai paraišką teikė Rokiškio krašto muziejus. Šios komisijos bei rajono Tarybos frakcijos „Už laisvę augti“ narys Irmantas Tarvydis pasiūlė ne Mero padėkos raštu, o aukščiausiu rajono įvertinimu – Rokiškio krašto garbės piliečio vardu – pagerbti sąjūdietį L. Jankauską.


Jei komisija neturi teisės siūlyti…

Gi sausio 29 d. posėdyje Rokiškio rajono savivaldybės tarybos valdančioji dauguma nusprendė nesuteikti Krašto garbės piliečio vardo Lietuvos persitvarkymo sąjūdžio Rokiškio skyriaus pirmininkui L. Jankauskui. Kaip Taryboje teigė meras R. Godeliauskas, „…komisija neturi teisės siūlyti tokių siūlymų.“ Ir valdančiajai daugumai tai buvo dar vienas argumentas susilaikyti balsuojant už 28-ą Rokiškio krašto garbės pilietį.


Sąjūdietiškas žingsnis

– Aš esu Sąjūdžio žmogus. Ir žinau, kaip Sąjūdis ir Rokiškis vertina Leoną Jankauską. Bet šiuo atveju aš atkreipiu dėmesį tik į procedūrą, – sakė R. Stankevičiūtė-Vilimienė.
Tai drąsus sąjūdietiškas žingsnis: neturi būti dvigubų standartų, susitarimų susilaikyti.


Rita Briedienė
temainfo.lt archyvo nuotrauka