Rokiškio rajono politikas Stasys Mekšėnas vėl keičia frakciją

Stasys Mekšėnas
temainfo.lt archyvo nuotr.


Šiandien, lapkričio 27 d., vykusiame Rokiškio rajono tarybos posėdyje meras Ramūnas Godeliauskas perskaitė du pranešimus.


Jungiasi prie kitos frakcijos

Pirmu pranešimu Rokiškio rajono savivaldybės taryba buvo informuota, kad Tarybos narys Stasys Mekšėnas nuo lapkričio 26 d. pasitraukia iš Rokiškio rajono savivaldybės tarybos frakcijos „Antano Vagonio rinkimų komitetas”.
Kitu mero perskaitytu pranešimu „Dėl Savivaldybės tarybos frakcijos „Vieningi kartu“ sudėties pakeitimo“ paaiškėjo, kad dabar šioje tarybos daugumai priklausančioje frakcijoje – Aušra Gudgalienė, Zenonas Viduolis, Karolis Baraišys, Vidmantas Karpavičius, Dalia Maželienė ir S. Mekšėnas.


Velykalnio bendruomenės pirmininkas

S. Mekšėnas plačiajai visuomenei labai žinomas kaip Rokiškio miesto Velykalnio bendruomenės pirmininkas. Jo didžiule iniciatyva buvo sutelktas rajono verslas – bendruomenės teritorijoje įrengti paplūdimio tinklinio kortai, tinkantys ir Europos lygio varžyboms: čia vyksta šalies ir tarptautinių čempionatų etapai.


Jau trečia frakcija

S. Mekšėnas yra dirbęs pirmoje Rokiškio rajono savivaldybės taryboje. Į politiką jis sugrįžo 2015 m., atėjęs į Tarybą su koalicija „Už laisvę augti“. Neilgai trukus S. Mekšėnas ėmė reikšti kritiką koalicijai, demonstravo pritarimą valdančiajai daugumai ir tuometiniam rajono merui Antanui Vagoniui. Koalicija „Už laisvę augti“ atsiribojo nuo S. Mekšėno, o 2019 m. Savivaldybių tarybų rinkimuose jis jau dalyvavo „Antano Vagonio rinkimų komiteto” sąraše; pateko į Tarybą.


Savo energiją skiria kūrybai

– Kas lėmė dar kartą keisti frakciją? – teiravomės paties S. Mekšėno.
– Rimtų priežasčių nebuvo. Atsakymas labai paprastas: aš visą laiką savo energiją skiriu kūrybai.
– O tai reiškia?.. Antanas Vagonis stabdo kūrybą?
– Ne. Nestabdo. Gal mūsų požiūris nesutapo, gal – vertybės.


„Rinkėjai nori, kad dirbčiau pozicijoje“

S. Mekšėnas yra agitavęs ir už kandidatus į Seimą – konservatorių Algį Kazulėną, ir už socialdemokratą Vytautą Saulį.
Kai kurie kritikuoja S. Mekšėno nepastovumą, vadina tai išdavyste, kai kurie – prisitaikymu sprendžiant Velykalnio bendruomenės, kurios teritorijoje yra ir jo namai, reikalus.
Kaip sako pats S. Mekšėnas, kiekvieno reikalas, kaip kas galvoja.
– Mano rinkėjai nori, kad aš dirbčiau pozicijoje, – temainfo.lt sakė jis.


Rita Briedienė