Rokiškio rajono sveikuolių sveikuoliai

Kaip skelbia Rokiškio Juozo Tūbelio progimnazijos svetainė www.tubelis.rokiskyje.lt, gruodžio 3 d. 7D klasės mokiniai, jų auklėtoja ir mokyklos medicinos darbuotoja dalyvavo rajoniniame konkurse „Sveikuolių sveikuoliai“. Tai tarptautinio vaikų, mokinių, pedagogų ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistų konkurso dalis.

Minėtą dieną Rokiškio visuomenės sveikatos biuras surengė konkurso I etapą. Jame rungėsi ir darželinukai, ir moksleiviai. Iš viso dalyvavo 16 komandų (80 vaikų ir moksleivių), 16 pedagogų ir 16 visuomenės sveikatos specialistų.

Konkurso užduotys buvo rengiamos atsižvelgiant į Universaliosios sveikatos programos turinį ir į vaikų amžiaus tarpsnio ypatumus: tai komandų prisistatymas (šūkis, skanduotė, dainelė, eilėraštis, gyva figūra, mini spektaklis ir kt.); konkurso emblemos pristatymas; atstovaujamos institucijos paskutinių dvejų metų sveikatinimo veiklos (institucijoje, rajone, mieste, šalyje) pristatymas virtualioje erdvėje), judėjimo užduotis (estafetės, žaidimai, sporto pratimai, sporto

žaidimų elementai ir kt.); viktorina ( klausimai, apimantys asmens higieną, sveiką mitybą, fizinį aktyvumą, ligų, alkoholio, tabako, vaistų, narkotikų vartojimo prevenciją); užduotis asmens saugos įgūdžių ugdymo klausimais (saugus eismas, atsitikimai namuose ar gamtoje, buityje naudojamos cheminės medžiagos, žaidimai ir jų metu tykantys pavojai, pirmoji pagalba atsitikus nelaimei, elgesys su nepažįstamais žmonėmis ir kt.). Kapitonų rungtys buvo parengtos iš įvairių užduočių: judėjimo, pažintinės, loginės ir pan. Užduotys pedagogui ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistui buvo parengtos pedagogikos ir sveikatos klausimais.

Ikimokyklinio amžiaus grupėje pirmą vietą laimėjo Rokiškio vaikų lopšelis-darželis „Pumpurėlis“; 1-4 klasių – Pandėlio pradinė mokykla; 5-8 klasių  – Obelių gimnazija.

Kaip teigiama Rokiškio visuomenės sveikatos priežiūros centro svetainėje www.rsveikata.lt, šiuo metu intensyviai ruošiamasi antrajam konkurso „Sveikuolių sveikuoliai“ etapui, kuris įvyks Panevėžyje. Jo nugalėtojai keliaus į paskutinį, trečią etapą, jame bus išaiškinti sveikuolių sveikuoliai.

Konkursą organizuoja Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo bei Sveikatos apsaugos ministerijos, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo bei  Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centrai.

Konkurso tikslas – ugdyti vaikų ir mokinių gebėjimus saugoti ir stiprinti savo ir kitų sveikatą.

Ir nors tūbeliečiai laurų nepelnė, bet puikiai praleido laiką, kaip ir visi konkurso dalyviai buvo apdovanoti Visuomenės sveikatos biuro atminimo dovanėlėmis, diplomais.
Parengė Rita Aukščionytė
Svetainės www.obeliugimnazija.lt nuotrauka: 5-8 klasių grupėje  nugalėjo Obelių gimnazija