Pradžia » Aktualu » Rokiškio rajono taryba uždraudė cirkų programas su laukiniais gyvūnais

Rokiškio rajono taryba uždraudė cirkų programas su laukiniais gyvūnais

Publikavimo data: 2019-07-26


Šiandien, liepos 26 d., posėdžiavusi Rokiškio rajono savivaldybės taryba priėmė sprendimą – neleisti cirkams Rokiškio rajone rodyti programų, jei jose naudojami laukiniai gyvūnai. Už tokį sprendimą balsavo 16 Tarybos narių, septyni susilaikė.

Kai kurie Tarybos nariai kalbėjo apie tai, kad patys žmonės turėtų rinktis – pirkti ar nepirkti bilietų į tokių cirkų pasirodymus.

– O jei atvažiuos Maskvos cirkas, mes jo irgi neįsileisime? – sprendimo projektą parengusio Tarybos nario Tado Stakėno teiravosi Irmantas Tarvydis.

Anot Linos Meilutės-Datkūnienės, Lietuvoje yra septyni cirkai: pusė jų nedirba su laukiniais gyvūnais. Ji pacitavo seniausio Lietuvoje Baltijos cirko nuostatą apie sunkias gyvūnų sąlygas juos transportuojant.

Egidijus Vilimas patarė uždrausti ir fotosesijas su gyvūnais – sudaryti visiems, dirbantiems su gyvūnais, vienodas konkurencines sąlygas.

Antanas Vagonis pranešėjo klausė, ar bus draudžiamas tokių cirkų pasirodymas ir privačiose teritorijose.  Šiuo sprendimu Savivaldybė neišduos leidimų cirkams rodyti programų su laukiniais gyvūnais tik Savivaldybės teritorijoje. Privačiose valdose, panašu, cirkas galės apsistoti –Savivaldybė turėtų reglamentuoti šį sprendimą.


temainfo.lt
Emilijos Briedytės nuotr.

 
Straipsnis panašia tema:

Rokiškėnai planuoja drausti pasirodymus cirkams, jei jie naudoja laukinius gyvūnus »

Komentarai (1)

  1. Siandien parašė:

    Visa gyvenima laukiau.valioooo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *