Pradžia » Aktualu » Rokiškio rajono tarybos reikalavimas rajono merui A. Vagoniui ir Tarybos valdančiajai daugumai

Rokiškio rajono tarybos reikalavimas rajono merui A. Vagoniui ir Tarybos valdančiajai daugumai

Publikavimo data: 2017-11-29

REIKALAVIMAS

Rokiškio rajono merui Antanui Vagoniui

ir rajono Tarybos valdančiajai daugumai

 

Rokiškėnus sukrėtė ir šokiravo lapkričio 27-osios pavakarės tragiškas eismo įvykis. Aplinkybės liudija: prie vairo sėdėjęs neblaivus (1,87 prom. girtumo) Rokiškio rajono Kamajų Antano Strazdo gimnazijos direktorius Augutis Tymukas kelyje Rokiškis-Čedasai automobiliu partrenkė ir mirtinai sužalojo 45 metų suvainiškientę, pakelėje išlipusią iš sugedusio savo automobilio. Buvo sužeistas ir šalia motinos sustojęs 22 metų jos sūnus: dėl nugaros ir dubens sužeidimų jis paguldytas į Rokiškio rajono ligoninę.

Kaip teigiama, šalia A. Tymuko toks pat girtas sėdėjo ir Jūžintų Juozo Otto Širvydo pagrindinės mokyklos direktorius Eimutis Mališauskas.

A. Tymuko vairuojamas automobilis iš įvykio vietos pasišalino. Tą pačią dieną 19.20 val. A. Tymukas, miegantis automobilyje, aptiktas šalia Kamajų.

Mes, Rokiškio rajono tarybos opozicijos nariai, šio rajono valdančiajai daugumai viešai norime priminti šių metų liepos 28-osios Rokiškio rajono tarybos posėdį, kuriame buvo sustabdytas klausimo „Dėl Rokiškio rajono savivaldybės mero pavaduotojo Egidijaus Vilimo atleidimo iš pareigų“ svarstymas. Rokiškio rajono merui Antanui Vagoniui ir visai valdančiajai daugumai buvo gerai žinoma, kodėl stabdomas šio, opozicijos iniciatyva teikto, klausimo nagrinėjimas. Kaip tik tuo metu Savivaldybės centralizuoto vidaus audito skyrius kartu su kitomis išvadomis pateikė dvi – Rokiškio rajono Jūžintų J. Otto Širvydo pagrindinės mokyklos bei Kamajų A. Strazdo gimnazijos veiklos ir valdymo vidaus audito – ataskaitas, politikams ir visuomenei padėjusias pažinti naujų vicemero E. Vilimo, atsakingo už rajono kultūros ir švietimo darbą, nekompetencijos užimamoms pareigoms pavyzdžių; juos opozicija ir norėjo įtraukti į svarstytino sprendimo projektą.

Išvadose Kamajų A. Strazdo gimnazijai surašyta 11 pažeidimų: organizuota nereglamentuota stovykla – be įsakymų, be programų ir ataskaitų – pinigai pasiimti, bet neaišku, ar buvo vykdomos veiklos. Dubliuojasi gimnazijos darbuotojų pareigybės; su etatiniais darbuotojais nuolat ir be jokios priežasties sudaromos terminuotos sutartys, nė nenurodoma, kokio tai dalyko mokytojas; su tais pačiais darbuotojais pasirašomos kelios (net po tris) darbo sutartys, neaišku, kuo remiantis nustatomi tarnybinių atlyginimų koeficientai. Gimnazijos transportas naudojamas ūkiniams subjektams, fiziniams asmenims, nors Tvarkos apraše tokie dalykai nenumatyti.

Bent 13 puslapių audito ataskaita parengta ir Jūžintų J. Otto Širvydo pagrindinei mokyklai. Įstaigos direktorius kelioms dienoms mokyklos autobusu keliauja į komandiruotes po Lietuvą, neaiškiomis kainomis mokykla nuomoja poilsiavietę, baidares, teikia maitinimo paslaugas.

Į Audito pastebėjimus ir išvadas Rokiškio rajono valdžia nekreipė dėmesio. Rajono savivaldybės Antikorupcijos komisija pagal audito išvadas norėjo išgirsti kai kurių asmenų paaiškinimus ir lapkričio 16 d. į posėdį pakvietė vicemerą E. Vilimą, minėtų švietimo įstaigų direktorius E. Mališauską ir A. Tymuką, Kūno kultūros ir sporto centro direktorių Augutį Kriukelį, Rokiškio rajono tarybos Kultūros, švietimo ir sporto komiteto pirmininką Vitalijų Jocį.

Kvietimas buvo ignoruojamas: nė vienas minėtų asmenų į Antikorupcijos komisijos posėdį neatvyko. Savivaldybės administracijos direktorius Valerijus Rancevas šių asmenų nedalyvavimą teisino tuo, kad posėdis vyksta po darbo valandų.

Planuotas Antikorupcijos posėdis tragiškų įvykių atžvilgiu buvo labai savalaikis; tai buvo proga šiems asmenims priminti atsakomybę. Deja, šiuo pavyzdžiu tegalime dar kartą parodyti, jog kai kuriems leidžiama nekreipti dėmesio į svarbius dalykus, į tesisės aktų reikalavimus, užtat leidžiama savivaliauti ir tikėti nebaudžiamumu.

Kaip visiems žinoma, vicemeras E. Vilimas išsaugojo mero pavaduotojo postą. Rugsėjo 27-osios posėdyje jo atstatydinimui nepritarė ir balsavime nedalyvavo pats rajono meras A. Vagonis, Lietuvos socialdemokratų partijos nariai Algis Čepulis, Stanislovas Dambrauskas, Vytautas Vilys, Laima Keraitienė, Danguolė Kondratenkienė, Vitalijus Jocys, Jūratė Masteikienė, partijos Tvarka ir teisingumas nariai Algirdas Kazinavičius, Vilius Pliuškis, Egidijus Vilimas, Petras Kažemėkas, Robertas Baltrūnas; kitus raginęs balsuoti pats nebalsavo Stasys Mekšėnas. Balsavime dalyvavo vienintelis valdančiosios daugumos atstovas Darbo partijos narys Vidmantas Maželis.

Rajono Tarybos opozicijos nariai Irmantas Tarvydis, Gintaras Girštautas, Andrius Burnickas, Virginijus Lukošiūnas, Vytautas Masiulis, Dijana Meškauskienė, Algis Kazulėnas ir Stasys Meliūnas mato pozityvesnę visuomeninę nuotaiką, didesnį verslo ir valdžios bendradarbiavimą rajono mero pavaduotoju paskyrus kompetentingą, už pastebėtus trūkumus kerštu nesivadovaujantį žmogų.

Po minėto rajono Tarybos posėdžio praėjus lygiai dviem mėnesiams, lapkričio 27-ąją, įvyko per visą Lietuvą nuskambėjusi nelaimė. Jos galėjo nebūti, jei rajono meras A. Vagonis ir valdančioji dauguma principingai ir atsakingai būtų įvertinę rajono Tarybos opozicijos teiktas pastabas ir išvadas. Visuomenė veidmainystei prilygina rajono vadovo pareiškimus spaudai, neva tokio amoralaus A. Tymuko ir E. Mališauskui elgesio nepateisinsiąs. Iš tikrųjų meras elgiasi visai kitaip: toleruoja, dangsto ir palaiko valdančioms partijoms priklausančių vadovų, darbuotojų pažeidimus, prastą pareigų atlikimą.

Amoraliam elgesiui A. Vagonis pritarė nekreipdamas dėmesio į Audito išvadas, nesigilino į jas, šias išvadas viešai pavadino smulkiais nusižengimais. Pateisindamas savo pavaduotojo E. Vilimo pritarimą amoralaus pobūdžio vadovų veiklai ir valdymui, meras sudaro jungtinę bendrystę su tais, kurie rajoną pasmerkė šiandieninei žmogaus nebegerbiančiai situacijai, kurie nesugeba tikro specialisto atskirti nuo tų, kurie patys naudojasi valstybės tarnautojo padėtimi, niekina profesinės etikos ir elementaraus padorumo svarbą. E. Vilimui be jokių interpeliacijų turėtų būti leista palikti užimamą postą.

Reikalaujame, kad vicemeras E. Vilimas bei Švietimo skyriaus vedėjas Aurimas Laužadis, daugybę metų kuravę švietimo sritį, prisiimtų politinę atsakomybę už joje susidariusią situaciją ir iki gruodžio 1 d. atsistatydintų. Jei šie asmenys to nepadarys, politinė atsakomybė tenka rajono merui A. Vagoniui – jis negalėjo nematyti ir nežinoti ilgalaikių nesprendžiamų problemų švietimo srityje ir „savų“ įstaigų direktorių protegavimo.

Rajono visuomenę raginame būti politiškai aktyvesnei: juk kolektyvai matė nebaudžiamų vadovavimo praktiką, dažnas asmeniškai taikstėsi su savo vadovų elgesiu.

Kviečiame visus Rokiškio rajono gyventojus tylos minutės susikaupime asmeniškai pagerbti beprasmę auką.

 

Rokiškio rajono tarybos opozicijos nariai Irmantas Tarvydis, Gintaras Girštautas, Andrius Burnickas, Virginijus Lukošiūnas, Vytautas Masiulis, Dijana Meškauskienė, Algis Kazulėnas, Stasys Meliūnas, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Rokiškio skyriaus pirmininkas Algimantas Čenkus

Užsk. Nr. A17-51

Komentarai (13)

 1. Gėda opozicijai parašė:

  Opozicijai – gėda daryti politinį šou iš nelaimės. Kuo susiję audito išvadų svarstymas niekiniame Antikorupcijos komisijos posėdyje su šių dienų įvykiu? Būtumėte ten pasvarstę ir ką? jie nebūtų sėdę girti už vairo.

  • Vl. parašė:

   Manau tai dalykas labai savalaikis. Geriančių ir vadovaujaunčių mūsų rajone yra daugiau. Visi supranta kad tregedijos galėjo nei nebūti. Bet ir visuomenė turi susirūpinti. Iš apačios viskas turi pradėti judėti.

  • GĖDA! parašė:

   Didžiausią asmeninį šou, pasinaudodamas nelaime, išvystė būtent meras, Antanas Vagonis. Kai kurie jo pareiškimai šiuo laikotarpiu balansavo ant tokios ribos, kai žmogus yra praradęs padorumo jausmą.

 2. Santūrumo parašė:

  Manau, kad rezoliucijų nereikėjo.

 3. ... parašė:

  Po tokio gražaus Kalėdų rezidencijos atidarymo renginio…

 4. parašė:

  Vieniems skausmas dėl netekties, kitiems didžiulė nelaimė-ypač šeimos nariams, o treti nori pasinaudoti pykčio priepuoliu

 5. Irgi Aš parašė:

  Šios situacijos akivaizdoje galėtum ir nenusišnekėti. Nieko nedarykim ir leiskim Vagoniui toliau užpakalį kraipyti. Juk čia rezultatas Vilimo Vagonio Čepulio iniciatyvos ir Dambrausko Vilio bei kitų abejingumo. Negi pas mus nė krislelio principo nebėra?!
  Nafik, šnekėkit ką norit. Niekas man neberūpi po visų Druskinų, kurmių Petrų ir nieko negalėjimo padaryt su jais. Išvažiavo žurnalistus ištratinęs, kultūros namus sugriovęs. Ką Vagonis šiuo klausimu nuveikė? Kai ką pailsino. Gal jau gailisi kad išvažiavo. Negi jau nebesusitinka?

 6. Tomas parašė:

  Kazkam postu reikia,tai bando pasinaudot zmoniu nelaime.Turetu buti didele geda daryti tokias reklamas sau.Pries kazka darydami apsvarstykit gerai,o ne kas sove i galvas ta minute.Baisu butu ir pagalvot ka jus isdarinetumet gave postus,jei taip pasinaudojat zmoniu bedomis.Manau ar Veryga,ar jus tas pats s… butu

 7. Antika parašė:

  Verda politinė košė,verda,svyla ir prieskonių trūksta.
  O va,jų staiga atsirado.Barstoma ne žiupsneliais ar pagal skonį.Barstoma saujomis,reikia nereikia.
  Ir paprastas žmogus žino,kad vyksta kova dėl postų,šiltesnės sotesnės vietelės.Ir draskosi politikai,piktdžiugauja susiklosčiusiomis aplinkybėmis.Bet juk visur mes įžvelgiame jūsų savanaudiškus intetesus.
  Kiekvieną situaciją ar nusižengimą reikia viešinti ar svarstyti savo laiku.
  Juk baigiasi kažkada visos kadencijos,apleidžiami postai.Ir liekate eiliniais piliečiais.tik vargu ar visada liekate,nusimetę mundurus,žmogumi.
  Jokių būdu nepateisinama tai ką padarė šie ugdymo įstaigų vadovai,bet vartyti praeities etapus ir versti jaustis kaltais kitus,tegul ir rajono vadovą,neetiška.Išmokite,gerbiamieji,atsakyti čia ir dabar,gal tada labiau tikės jumis liaudis.
  O šiai dienai,pamąstant,rajono meras yra arčiau žmonių,bendr avimas yra padorus.
  Jis yra žmogus ,jeigu nežino ko,tai taip ir sako,išsiaiškinsiu.
  Visi mes žmonės ir tik po to daktarai,politikai direktoriai.Bet matote,kaip tai viskas laikina ir trapu.

 8. Tai vadinasi parašė:

  „Spardyti numirusi suni“

 9. Tiesa į akis parašė:

  Negirdžiu tėvų balso, kurie savo atžalas patiki mokykloms kurioms vadovauja korumpuoti alkoholikai. Auditai atlikti, opozicija perspėjo mus, bet mes avių banda be tragiškos nelaimės negalime pabusti iš apatijos.
  Nelaimės Rokiškį persekioja: Druskinas, Vagonis, Vilimas. Nesitikėjau, kad ir Laužadis užsnūdo savo darbe ir nepastebėjo, kaip direktoriai skandina save velnio lašuose.

 10. aloizas parašė:

  o kas toliau…
  Kaip matyti, dauguma vadovų ir tarybos narių yra susiję dar komunistinėmis idėjomis.Kol liaudis tokius į tarybą ar Seimą rinks, nereik stebėtis kad bus kitaip.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *