Pradžia » Aktualu » Rokiškio verslo klubas Sausio 13-osios laužo nekurs

Rokiškio verslo klubas Sausio 13-osios laužo nekurs

Rokiškio verslo klubas Sausio 13-osios laužo nekurs

Publikavimo data: 2017-01-12

Verta apmokėti kai kurias išlaidas

Rokiškėnai labai aktyviai dalyvavo 1991-ųjų sausio 13-osios įvykiuose. Kaip patys skaičiuoja, apie 800 šio krašto žmonių vyko į sostinę ginti laisvės.

Šį vieną svarbiausių Lietuvai įvykių dvejus metus minėjo rajono Ūkininkų sąjunga ir Rokiškio verslo klubas. Į jų renginius prie Lašų bendrovės administracinio pastato (Respublikos g. 106) susirinkdavo šimtai žmonių. Manoma, jog tokį pasibuvimą mėgo žmonės ir dėl visai paprasto dalyko – LED ekrano, kuris renginius darė labai betarpiškus: iš bet kurio aikštės pakraščio galėjai matyti, kas vyksta aplinkui, stebėti koncertų dalyvių veidus, sveikintojus ir sveikinamuosius, aptarti kalbančiuosius. Techniškai tai įgyvendinti nebūdavo pigu: už renginio demonstravimą LED ekrane firma prašydavo apie 700 Eur. Tačiau 24 turtingi verslininkai, kuriuos jungia Rokiškio verslo klubas, matė: verta apmokėti šias išlaidas vien dėl žmonių susitelkimo, jų bendravimo ir noro paminėti Sausio 13-osios įvykius.

Rokiškio rajono savivaldybė tokį pat ekraną nusipirko… iš principo. Duok, Dieve, valdžiai surinkti ir viršyti biudžetą, kad įstengtų įpirkti renginio tiesioginės transliacijos paslaugą, o Sausio 13-osios vakaras Rokiškyje taptų toks pat jaukus ir ilgas, koks buvo prie Lašų bendrovės pastato, rokiškėnų vadinamo TOPO centru.

 

Apdovanodavo geriausius darbuotojus

Būtent Rokiškio verslo klubo dėka pradėtas pildyti sąrašas rokiškėnų, dalyvavusių 1991-ųjų sausio 13-osios įvykiuose. Kiekvienam atėjusiajam į renginį buvo įteikiama po gėlės žiedą. Ne vienas sakė, jog per visus Lietuvos nepriklausomybės metus už dalyvavimą sausio įvykiuose jam buvo padėkota pirmą kartą.

Šis renginys sukūrė dar vieną gražią tradiciją: Sausio 13-osios minėjime verslininkai apdovanodavo geriausius savo darbuotojus, jiems būdavo įteikiami kelialapiai į šalies kuriuos nors poilsio namus. Šios tradicijos Verslo klubas nežada atsisakyti, tačiau tuščias ir šaltas liks 2017-ųjų sausio 13-osios Rokiškis: rytoj laužai nedegs.

 

Kitų iniciatyvas temoka trypti ir niekinti

– Tai bus atsakas į Rokiškio kultūros centro direktoriaus Eriko Druskino viešai suniekintą mūsų organizuotą Senelio Kalėdos rezidencijos atidarymo šventę. Šiai šventei buvo skirti ne tik dideli Rokiškio verslininkų pinigai, bei sutelkta visuomenė: dailininkai kūrė ir puošė virvių eglę, koncerte dalyvavo rajono kolektyvai, į šventę susirinko tūkstantinė žiūrovų minia. Ir štai valdžios palaiminimu vienas toks viešai suniekino, sutrypė viską, –temainfo.lt sakė Rokiškio verslo klubo prezidentas, rajono Tarybos narys, UAB „Ivabaltė“ generalinis direktorius Irmantas Tarvydis.

 

O pirmas kartas būna visada

Valdininkai neskaičiuoja, kiek kainuoja iniciatyvų gniuždymas. O jis turi savo kainą: į ją įkalkuliuotas ne tik Rokiškio verslo klubo sprendimas šiemet nerengti visuotino Sausio 13-osios minėjimo. Į ją įskaičiuota menkstanti visuomenės bendrystė, mokymosi ir mokymo įvertinti žygdarbį edukacija.

Valdžios atstovai viešai suniekino Žiemos rezidencijos atidarymo šventę, ir Rokiškio verslo klubas nusprendė: tegu.

Klubas priėmė sprendimą neberemti ir profesionalių teatrų festivalio „Vaidiname žemdirbiams“. Tegu valdžia rodo naują veidą…

Ar yra kokių nors gražių valdžios pasiekimų, kuriuos atliepia visuomenė? Net kaimyninių rajonų žmonės svarsto, ar tikrai AB „Rokiškio sūris“ direktoriaus pavaduotojas Dalius Trumpa pasikvietė merą A. Vagonį ir už verslo niekinimą taip jam nudavė velnių, kad tas iš pieninės išėjo susirietęs? Spėliojama, ar tikrai du lyderius vieno jų darbo kabinete labai svarbus rajono asmuo aptiko visai ne lyderių įsijautime? Ar tikrai rajono Tarybos opozicija merui įteikė raštą, kad tas arba pasirūpintų Kultūros centro direktoriaus Eriko Druskino atsistatydinimu, arba organizuos interpeliaciją pačiam merui?

Nebėra ramus rajono vadovo sėdėjimas krėsle: lapkričio mėnesio rajono Tarybos daugumai nepavyko patvirtinti klausimo dėl tarifų nustatymo už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą. Toks atvejis buvo pirmas, o pirmas kartas būna visada. Jei toks raštas ir neįteiktas, jo idėja sklando. Gal ir ne viskas tiesa, ką žmonės kalba? O apie ką jiems kalbėti, kai gniuždoma gražių susibūrimų iniciatyva?

 

Sausio 13-oji – tarsi atskaitos taškas

Šiandien Rokiškio kultūros centras organizuoja vakarą prie laužų su bendrystės arbata. Centro kieme palapinę stato ir TS-LKD Rokiškio skyrius. Jo narys kavoliškėnas Stasys Meliūnas Rokiškio technologijos, verslo ir žemės ūkio mokykloje kartu su visais degs žvakutes, o paskui jis užvirs krepšinio kovą. Rytoj rokiškėnai įsilies į bendrą šalies pilietinę iniciatyvą „Atmintis gyva, nes liudija“ ir 8 val. degs languose žvakutes.

Sausio 13-oji – tarsi atskaitos taškas: dėl ko kovota, dėl ko aukotasi, kiek paaugome per vienerius ir per 26 metus, kiek sutvirtėjo mūsų bendrystė saugoti anų dienų atminimą ir vykdyti kasdienius įsipareigojimus, kiek išvystėme savo gebėjimus nebeskaudinti kito ir atleisti?

 

Rita Briedienė


Komentarai (6)

 1. Mano nuomonė parašė:

  Nu va… Nereiktų kreipti dėmesio į lėles.

 2. nepritariu parašė:

  Gal verslas šį kartą pataupė. Nemamau kad čia ką nors labai įžeidė. Jau kam nerūpi tas tikrai E. Druskino video nežiūri. O čia staiga neberengia sausio 13-osios. Kokios kitos dienos gal, bet ne šitos.

 3. Manau parašė:

  Verslininka su savo pinigais tegu daro ka nori

 4. Baran Auskas parašė:

  Kiek vakar pasvekino -žmonių meras Vagonis? 🙂

 5. romas parašė:

  Į ką tai panašu, jeigu turtingas verslininkas “tarkuoja” merą. Pinigai pradėjo nurodinėti, ką atleisti ir ką priimti į darbą. Ir dar kam -Vagoniui. Nebūkite juokingi, pažįstu gerai šį žmogų. Jis nevaldomas, nei partijų, nei pinigų, nei politikų. Jis daro klaidas, bet už jas ir prisiima atsakomybę.

 6. romas parašė:

  Ar pasisakydamas už laisvę, ir pareikšdamas kritiką Druskinas ką nors pažemino? Su juo galite sutikti, arba nesutikti. Bet čia aš matau, kaip yra sutinkamas verslininkų žydas. Ar taip galima? Su tokiais žmonėmis, kaip verslo magnatais, norėčiau turėti ką nors bendro. Džiaugiuosi, kad ir meras nenori. Kultūros centro primintas šūkis, kad „menas priklauso liaudžiai“, anais laikais buvo tik eilinis melas, dabar – kad ir kaip to kartais nenorėtume – tiesa. Patyčių kultūra nuslinktų į pašalius, jei mažiau žmonių jos geistų, jei mažiau norėtų turėti ką nors bendra su tais, kurie kursto neapykantą ir pelnosi iš kitų skausmo. Jei žmogaus įžeidinėjimas nebebūtų pramoga. O kad spauda nupirkta turtuolių, matoma plika akimi. Jei negerbti žmogaus orumo neleistų žiniasklaidos priemonės. Tai, aišku, utopija.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *