Pradžia » Aktualu » Savi ir svečiai pagerbė Anykščių kultūros centro pelnytą premiją

Savi ir svečiai pagerbė Anykščių kultūros centro pelnytą premiją

Publikavimo data: 2018-04-29

Atvyko pagerbti ir pasveikinti

Balandžio 27 d. Anykščių kultūros centras paminėjo įvykį – Kultūros ministerijos, skyrusios premijas geriausiems 2017 m. kultūros centrams, įvertinimą: tarp aukščiausią kategoriją turinčių kultūros centrų geriausiu Lietuvoje pripažintas Anykščių kultūros centras. Premija buvo paskirta balandžio 5 d., o dabar visi rinkosi pasidžiaugi įvertinimu, pasveikinti Kultūros centro darbuotojų, pagerbti jos direktorės Dijanos Petrokaitės.

Į renginį atvyko rajono meras Kęstutis Tubis, jo pavaduotojas Sigutis Obelevičius, administracijos direktorius Audronius Gališanka, kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson, Seimo nariai Antanas Baura ir Sergejus Jovaiša, Lietuvos nacionalinio kultūros centro (LNKC) vadovas Saulius Liausa, Lietuvos kultūros centrų asociacijos (LKCA) prezidentas Romas Matulis, šalies kultūros namų direktoriai, vietos įstaigų vadovai, rėmėjai.

 

Energijos investicija į Kultūros centrą

Taip jau sutapo: pagaliau baigta Anykščių kultūros centro renovacija. Svečiai naudojosi proga – apėjo ir apžiūrėjo visą renovuotą statinį.

Anykščių kultūros centro direktorė Dijana Petrokaitė (kairėje) ir kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson

– Tai vienas gražiausių mano matytų šalies kultūros centrų, – sakė ministrė, vietos žmonių pastangas pavadinusi energijos investicija į Kultūros centrą.

Anot viešnios, tie, kas domisi regionų politika, negalėjo nepastebėti Anykščių: maždaug prieš penkerius metus išryškėjo šio miesto įstabus fenomenas, traukiantis kūrėjus net iš šalies didmiesčių. Ministrė minėjo Anykščius ir kaip 2012 metų Lietuvos kultūros sostinę, savo programa aukštai iškėlusius kartelę kitiems šalies miestams.

– Anykščiai ypač garsėja jaunimą skatinančiais projektais, – sakė ministrė, ir jos žodžius patvirtino geriausios nuotaikos ir energijos kupinas Kultūros centro koncertas.

– Tik neužmikit ant laurų! – palinkėjo ministrė direktorei D. Petrokaitei.

 

Už visus gražius darbus

Už visus gražius darbus, už tai, kad šių metų Lietuvos šimtmečio dainų šventėje „Vardan tos“ laukiama net 17 Anykščių kultūros centro kolektyvų dėkojo anykštėnams LNKC vadovas S. Liausa. Sėdinčiam salėje merui kaip paslaptį jis pasakė štai ką: merai savo rajono kultūros centrui, pelniusiam tokią premiją, dovanoja dar antrą tiek.

Seimo narys A. Baura šią sumą siūlė dvigubinti. O meras K. Tubis neskubėjo žadėti.

– Lengviausia dalinti svetimus pinigus, – šypsojosi jis.

Dėkojo meras ministrei už parašą, Kultūros centrui lėmusį apie 1 470 000 Eur. Valstybės investicijų programos lėšų. Savivaldybės indėlis – 190 tūkst. eurų. Tad ir niekada nebuvusieji Anykščių kultūros centre gali įsivaizduoti, ką pastatui reiškia tokios investicijos. Savivaldybės biudžetas rajono kultūrai skiria 15,4 proc. nuo bendro iždo.

– Per 10 metų į Kultūros centrą investuota beveik 5 mln. eurų; apie milijoną – Savivaldybės lėšų. Ir mes džiaugiamės tuo, kas įvyko: jūs tarsi specialiai pasistengėt būti aukščiausio lygio Kultūros centru, – kalbėjo meras K. Tubis.

Savo padėkas rajono meras įteikė Kultūros centro direktorei D. Petrokaitei, architektei Gražinai Janulytei-Bernotienei, UAB „Anrestas“ vadovui Jakovui Leonovui. Šios bendrovės statybos direktorius Kęstutis Juška Kultūros centro vadovei įteikė porenovacinių įkurtuvių raktą.

 

Tad ko nepamiegoti ant laurų?

Premijos dydis – 90 bazinių socialinių išmokų. Jei nuo 2015 m. ši išmoka išlieka 38 Eur dydžio, tai iš premijos po šventės, galbūt, tik garbė ir liko. Bet ji visada reikalinga, o šįkart ir labai savalaikė: valstybės atkūrimo 100-metis, baigta 10-metį trukusi Centro renovacija, pelnyta premija Anykščių vardą vėl praskraidino per Lietuvą.

– Tad ko nepamiegoti ant laurų? Bent šiek tiek pailsėt po tiek darbų! – lyg ir klausė, lyg ir siūlė LKCA prezidentas, Plungės kultūros centro direktorius R. Matulis.

Seimo nariai S. Jovaiša ir A. Baura, į sceną įbėgę kaip į krepšinio aikštelę, pasidžiaugė direktorės žalia suknele – turbūt, „Žalgirio” pergalės proga, o laimėtos premijos intencija jai įteikė 100-mečio ženklą. Abiejų Seimo narių pagarbos raštai buvo įteikti Anykščių kultūros centro vyriausiajai buhalterei Ramutei Bulotienei, etnografei, folkloristei Reginai Stumburienei ir garso režisieriui Stasiui Šniaukštui.

 

Vos tramdė norą šėlti

Sveikinimo kalbą sakė Lietuvos kultūros centrų asociacijos prezidentas Romas Matulis

Ant scenos lipo Skuodo kultūros centro direktorius Vidmantas Valinskis, Kupiškio – Jolita Janušonienė, Mažeikių – Raimondas Radavičius, Šakių – Raimondas Januševičius, Panevėžio rajono Paįstrio – Daiva Kiršgalvienė, Joniškio – Gerda Narušaitienė, Vilkaviškio – Renata Medelienė, Marijampolės – Rima Striaušienė, Zarasų – Aurimas Gudas, Molėtų – Inga Narušienė.

– Kalbėkite! – baigusi vardinti pavardes net nusilenkė direktorė D. Petrokaitė.

– Kaip gera gyventi miestelyje, kuriame yra geriausias šalyje kultūros centras, – sakė plungiškis R. Matulis, žiūrovą pavadinęs nusipelniusiu geriausios kultūros kalvės, o kūrėją – žmogumi, teturinčiu du įrankius – protą ir širdį, ir jais kuriančiu.

Jis sveikino D. Petrokienę ir kaip Lietuvos kultūros centrų asociacijos prezidento pavaduotoją, kuriai rūpi visos Lietuvos kultūros centrai. Skambant „Dainai draugams” nesigirdėjo, ko kultūros centrų direktoriai linki kolegei, bet salė visą laiką plojo: žiūrovams patiko sunkiai tramdomas vadovų noras šokti, šėlioti; smagu buvo ir dėl to, kad jų čia tiek daug.

 

Turi vertybių ir jomis dalinasi

Sveikino ir savi: savivaldybės specialistė kultūrai Audronė Pajarskienė, A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukauskos muziejaus kuratorius Tautvydas Kontrimavičius, VšĮ „Sveikatos oazė“ direktorė Sonata Veršelienė, VšĮ „Anykščių menų inkubatorius – menų studija“ vadovė Daiva Perevičienė.

Anot muziejininko T. Kontrimavičiaus, Anykščiuose vyksta lenktynės: pirmas – prieš 91 metus – įsikūrė muziejus; kai 1920 m. anykštėnai pastatė Vyskupo Antano Baranausko salę, čia prasidėjo kultūros veikla; dar po septynerių metų startavo biblioteka. Taip ir dirba visi lenktyniaudami bei talkindami vieni kitiems. Nesusipriešinta net „nežinia iš kur” atsiradus Menų inkubatoriui.

– Džiaugiamės, kad esame kartu, kad kuriame kažką žmonėms – anykštėnams ir svečiams, kad turime vertybių, kuriomis galime tarpusavyje dalintis, – kalbėjo T. Kontrimavičius.

Dėkojo direktorė D. Petrokaitė švietimo įstaigoms, Muzikos mokyklai, Sporto centrui, Anykščių kultūros centro darbuotojams, kolektyvams ir jų nariams, kolektyvų vaikų tėvams, Centro rėmėjams ir globėjams… O Anykščių ligoninės vyriausiasis gydytojas Dalis Vaiginas direktorei linkėjo išlikti tokiai pat srauniai kaip Šventoji, tvirtai, kaip Puntuko akmuo ir gražiai kaip Anykščių šilelis.

– Vien dėl jos nebalsavau už Kultūros centrų vadovų rotaciją, – sakė A. Baura.

 

Rita Briedienė

Emilijos Briedytės nuotraukos

Komentarai (2)

  1. Čia gyvenu parašė:

    Anykščiai yra nerealiausias miestas visoj Lietuvoj!

  2. Danguolė parašė:

    Priariu, kad pelnyta!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *