Pradžia » Aktualu » Šepetos „Spanguolynė” perkeliama į Kupiškį, festivalis „Tai – aš” lieka Skapiškyje

Šepetos „Spanguolynė” perkeliama į Kupiškį, festivalis „Tai – aš” lieka Skapiškyje

Publikavimo data: 2018-10-04

Kapelų festivalis „Spanguolynė“

Spalio 20 d. 13 val. Kupiškio kultūros centras kviečia į regiono kapelų šventę „Spanguolynė”. Iki šiol tai buvo tradicinė Kupiškio seniūnijos Šepetos laisvalaikio salės šventė, ir temainfo.lt pasiekė gandai, kad renkami parašai dėl šventės sugrąžinimo gyvenvietei.

Kupiškio kultūros centro direktorė Jolita Janušonienė sakė negavusi jokio Šepetos bendruomenės rašto, o „Spanguolynės” perkėlimo į rajono centrą tikslas – didinti šventės žinomumą, plėsti geografiją: kapelų šventė turi energijos tapti respublikine ar net tarptautine švente.

– Šepetoje tėra tik laisvalaikio salė, todėl didesnio ir išraiškingesnio renginio čia nesuorganizuosi. Be to, tokio tipo kultūros įstaigai per metus būtina suorganizuoti penkis renginius. Šepetos laisvalaikio salė ir be „Spanguolynės” renginių planą vykdo, – temainfo.lt sakė direktorė.

Šepetos laisvalaikio salė priklauso Kultūros centrui, vadinasi, ir „Spanguolynė“ yra kultūros centro renginys. Pirmą kartą jis buvo surengtas 2009 m. Šios idėjos autorės – Gražutė Valaitienė ir Vaiva Mališauskienė.

Anot V. Mališauskienės, nuo šių metų sausio 1 d. ji dirba ir Kupiškio kultūros centre, o Šepetai laiko lieka mažiau.

– Vietintelė šepetiškių kapelos „Kairabalė“ muzikantė yra likusi gyventi Šepetoje, kiti persikėlė į Kupiškį. Tad ir repeticijos vyksta rajono centre. Padariau vienintelę klaidą – palikau „Spanguolynės“ pavadinimą, bet Šepetoje ir taip vyksta 8–10 renginių per metus. Na, o žmonėms iš viso nieko nereikia: kiek jų ateina į renginius? Savo pinigais perkame produktus, gaminame vaišes; jei ir šių nebūtų, tai iš viso šepeptiškiai į renginius nebeateitų, – sakė V. Mališauskienė.

 

Bardų festivalis „Tai – aš“

Buvo siūlymas iš Skapiškio į Kupiškį perkelti ir Tarptautinį dainuojamosios poezijos festivalį „Tai – aš“. Jį aktoriaus, režisieriaus, bardo Gedimino Storpirščio iniciatyva Vilniaus mokytojų namai organizuoja jau 16 metų. Kitąmet po įkūrimo pradėjęs keliauti per Lietuvą festivalis koncerto vietai pasirinko Skapiškį ir čia sugrįžta jau 15 kartą.

– „Tai – aš“ koncertavo ir Kupiškyje, kai buvo remontuojami Skapiškio kultūros namai. Bet tai vis tiek šio miestelio renginys: buvo nemenkai pasistengta, kad jis čia atkeliautų. Skapiškis festivaliui ir festivalis Skapiškiui suteikia savitumo. Mažo miestelio gyventojams tai – šventė. Net esu sakiusi: paimti iš skapiškėnų „Tai – aš“, tarsi iš motinos – kūdikį, – temainfo.lt sakė Skapiškio teatro „Stebulė“ bei vaikų ir jaunimo teatro „Ku-kū“ režisierė, Lietuvos mėgėjų teatro sąjungos prezidentė Vita Vadoklytė.

Į festivalį „Tai – aš“, kasmet atkeliaujantį į šaltoką Skapiškio salę, noriai renkasi žiūrovai. Jau tapo tradicija čia susitikti, atvykti dar iki festivalio, išgerti kavos iš savo termoso, pabendrauti.

„Tai – aš“ liko Skapiškyje. Bet originalių, kokybiškų renginių reikia ir Kupiškiui. Ar beverta saugoti Šepetos ar Skapiškio savitumą, atrodo, greičiau sprendžia ne žmonės, o situacija.

 

Rita Briedienė

Kupiškio kultūros centro afišos

Komentarai (15)

 1. Violeta parašė:

  Labai reikia apsvarstyti ar būtina iškelti iš miestelių renginius.

 2. ??? parašė:

  Janušonienė gana įžūli manyčiau.

 3. Antanas parašė:

  Yra toks Furcevos sindromas. Kupiškio kultūros centrui visam jis būdingas dabar.

 4. Nuoširdžiai parašė:

  O aš laukiu Kairabalės koncerto. Tai mano lygio.

 5. Justas - nuoširdžiai parašė:

  Jo kai groti nemoki. O jei dar kairabalių respublikinis tai tikrai tavo lygio.

 6. Iš Šepetos parašė:

  Direktore Janušoniene, lengviausia naikinti. Pradėkit vieną kartą kūrybingai galvoti. Jei nesugebat, grįžkit į biblioteką. Ten sekėsi geriau.

 7. Gintare parašė:

  Kaip gaila, Sepetai manau buvo svarbus ir mylimas sis renginys. Teko pabuvoti, sepetiskiai lb stengiasi, silta ir gera atmosfera. Kaip nuosirdziai gaila kad miesteliai netenka savu renginiu. Tai taip iseina nedaryk daugiau nei reikia. Siaubas

 8. Rasa parašė:

  Naujas etatas kulturos centre kupiskyje, dar viena kasininke, dabaf turesim 2! O raimondelis skapiskio meno vadovu uzvadintas dirba kupiski ukvedziu, idomu ar skapiski aplanko nors kada, jei ten idarbintas tai kur kolektyvas? 4 menesiai ir jokio rezultato! Isorinio audito tai istaigai reikia!

 9. ??? parašė:

  Bardausko parama direktorei? Mere, kada baigsit cirkus kultūros centre?

 10. Blogai parašė:

  Reikia skundo kultūros ministerijai.

 11. Nabagas parašė:

  Matosi, kad su kultūra rajono vadovui sunku. Klausimėlis: ar tikrai už mūsų pinigėlius vešit Kupkėmio kolektyvą į Gruziją? Pinigų suma didžiulė. Iš kur traukiat tūkstančius kultūrai? Ir kodėl būtent kultūrai?

 12. Ne vietinės išminties patarlė parašė:

  Šunys loja,karavanas eina

 13. Dalia parašė:

  Važiuosim į bardus būtinai ir kaip visada.

 14. Jonas parašė:

  Jekaterina Furceva. Tarybinė partinė veikėja.

 15. Merui parašė:

  Pritariu. Dirba tarybiniais metodais. Audito!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *