Įvykis, sukėlęs atgarsį

2020 m. gruodžio 14 d. didelį atgarsį visuomenėje sukėlė įvykis Anykščių rajone: tądien apie 21 val. šalia kelio Troškūnai–Latavėnai–Didžiuliškiai buvo rastas gulintis vyras (gim.1983 m.), lipnia juosta apvyniota galva, ant rankų matomomis rišimo žymėmis. Vyras dėl kūno atšalimo ir sumušimų buvo paguldytas į ligoninę. Nukentėjusysis policijai buvo žinomas dėl anksčiau padarytų nusikalstamų veikų.


Prasidėjo intensyvus tyrimas

Utenos apskrities VPK Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai kartu su Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorais ėmėsi intensyvių tyrimo veiksmų. Pradėtos kelti įvairios nusikaltimo padarymo ir motyvų versijos.


Buvo išvežtas į Druskininkus

Skubiai surinkus tirti reikšmingus duomenis, kokybiškai bei profesionaliai atlikus visos medžiagos analizę, buvo nustatyta, kad nukentėjęs vyras, panaudojus smurtą, iš Anykščių rajono buvo išvežtas į Druskininkų rajoną ir daugiau kaip dvi paras prievarta laikomas dėžėje. Paskui atvežtas atgal į Anykščių rajoną ir paliktas šalia kelio.


Sulaikytas įtariamasis

Bendradarbiaujant su Alytaus apskrities VPK pareigūnais šių metų sausio 11 d. buvo nustatytas ir sulaikytas asmuo, galbūt, dalyvavęs darant šį nusikaltimą. Įtariamo vyro gyvenamojoje aplinkoje atliekant kratas buvo rasti daiktai ir priemonės, kurios, galbūt, buvo naudojamos smurtaujant ir suvaržant nukentėjusio vyro laisvę.


Sulaikyti dar penki asmenys

Tęsiant intensyvius tyrimo veiksmus nuo sausio 11 d. iki sausio 14 d. buvo sulaikyti dar penki asmenys, įtariami bendrai dalyvavę darant šį nusikaltimą. Pagal surinktus duomenis, nusikalstamą veiką galimai organizavo vienas iš sulaikytųjų.
Šiuo metu atliekamas ikiteisminis tyrimas vadovaujantis Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 138 str. ir to paties Kodekso 146 str. Vienam įtariamajam skirta kardomoji priemonė – suėmimas trims mėnesiams, kitiems skirtos švelnesnės priemonės.


Asta Šuminienė
Utenos apskrities VPK komunikacijos poskyrio vedėja