Pradžia » Aktualu » Skaityti eilių kupiškietę Mildą Narmontienę pakvietė gimtieji Anykščiai

Skaityti eilių kupiškietę Mildą Narmontienę pakvietė gimtieji Anykščiai

Publikavimo data: 2017-07-04

Susidėliojo tokia atsitiktinė įvykių seka: japoniški haiku – ukmergiškio Albino Kuliešio poezija ir fotografijos – kupiškietės Mildos Narmontienės nuotrauka Kavarsko poezijos vakare.

Taip gerai kupiškėnams pažįstama gydytoja M. Narmontienė – Kavarsko seniūnijos Staškūniškio aštuonmetės mokyklos moksleivė, Ukmergės pirmos vidurinės mokyklos abiturientė, Kauno – kupiškėno vardu pavadintos – Prano Mažylio medicinos mokyklos absolventė, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (tuometinio Kauno medicinos instituto) diplomantė. Kupiškyje ji – nuo 1983-ųjų.

Vadinasi, į Kavarsko daugiametį Joninių poezijos vakarą „Šiandien širdį pasivaikščioti išleisiu…“ sugrįžta gimtinės takų prisiliesti.

– Kaip ją atradot? – teiravomės Anykščių rajono savivaldybės Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių viešosios bibliotekos Kavarsko filialo vyresniosios bibliotekininkės Žydrūnės Šiaučiulės.

M. Usorytės Narmontienės anykštėnai ir nebuvo pametę: apie ją skaitau „Pasaulio anykštėnų bendrijos“ enciklopedijoje anykstenai.lt.

– Poetę Mildą į Kavarską pakvietė svėdasiškė Aldona Širvinskienė, gydytoja, literatų klubo „Baltasis balandis“ įkūrėja ir jo vadovė, – sakė Ž. Šiaučiulė.

Eiles skaitė ir ukmergiškis A. Kuliešis, jonavietis Petras Zlatkus, kaunietė Eglė Miliušytė-Brazdžiūnė, alytiškė, iš Kavarsko kilusi Emilija Lukšytė-Krušinienė, Kupiškio rajono Skapiškio literatų grupės „Liktarna“ įkūrėja ir vadovė Aldona Lavickienė ir poetas iš Kazlų Rūdos Virgilijus Bespalovas.

Tolesnėje įvykių sekoje užsuku į Kupiškio literatų klubo „Lėvens balsai“ svetainę kupiskenukuryba.lt:

Subildėjus varteliams

Girdžiu,

Kaip artėja

Žingsniai į tylą.

Paknopstomis išbėgu,

Kviečiu

Ir taip skaudžiai

Susivokiu: lyja…

Mažas pasaulis toks nebeaprėpiamas eilėraštyje. Kaip sako poezijos kritikai ar tiesiog tyrinėtojai, kūrėjo kančia – skaitytojo atradimui, palaimai ar net nušvitimui. Tai žino ir M. Narmontienė. Išjautimas paliečia kitus. Skaitau ir skaitau, čia užsibūnu ilgai, nes neišleidžia.

 

Rita Briedienė

Albino Kuliešio nuotraukos

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *