Pradžia » Aktualu » Skapiškėnų teatras kertasi su darbdavių interesais

Skapiškėnų teatras kertasi su darbdavių interesais

Publikavimo data: 2015-09-08

Rugsėjo 7 d. sostinėje prasideda etnografinių regionų festivalis „Atrask save“. Šioje šventėje turėjo dalyvauti ir Kupiškio kultūros centro Skapiškio teatras „Stebulė”; planuota parodyti jau trečius metus nuo scenos nenueinantį spektaklį „Pasakoja kupiškėnai”.

Anot režisierės Vitos Vadoklytės, numatytai dienai nepavyksta surinkti spektaklio trupės: mat darbdaviai aktoriams nenori suteikti laisvos darbo dienos – kelionės teko atsisakyti.

Vilniečiams skapiškėnai vis dėlto vaidino – „Stebulę” į sostinę pakvietė Vilniaus kupiškėnų klubas: rugsėjo 6 d. 15 val. pilnutėlė Mokytojų namų svetainė žiūrėjo pasakojimą apie „Senovinių kupiškėnų vestuvių” režisierių Povilą Zuloną. Tai ir buvo neoficiali etnografinių regionų festivalio „Atrask save“ pradžia.
Režisierė V.Vadoklytė buvo apdovanota Kaune gyvenančio profesoriaus, architekto, kupiškėno, humanitarinio mokslų daktaro Jono Minkevičiaus knyga „Prieštaringoji architektūra”. Tą pačią dieną įvyko pažintis ir su dar viena jo knyga „Migonių vinkšna”.

Rugsėjo 18 d. režisierės V.Vadoklytės „Stebulė” Kupiškiui turėtų atstovauti Vilniaus respublikiniame renginyje „Derlius – 2015“. Šventę globoja pati Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Vis dėlto išlieka abejonės, ar skapiškėnus darbdaviai išleis į Vilnių. Turbūt reikia suprasti ir juos: spektaklį „Pasakoja kupiškėnai” Skapiškis vaidino jau 30-tą kartą.

 

Rita Aukščionytė

Viliaus Naujiko nuotraukos


Komentarai 15 komentarų

 1. Taip parašė:

  nėr ko čia darbo metu važinėt

 2. Bet parašė:

  ir nepamatė Vilnius kupiškėnų. Taip jau visiems atrodo, kad čia mes nieko neturim. O spektaklis labai geras, jautrus.

 3. aktorius parašė:

  Is darbo retai tenka atsiprasyti, nes dazniausiai vaidinam savaitgaliais

 4. Piršlienė parašė:

  Tą spektaklį turi pamatyti visa Lietuva. Jis truputį montažinis, jį reiktų praplėsti, šiek tiek stilizuoti scenas, padaryti jas labiau vaidybines. ir rodyti, rodyti, rodyti…

 5. Nida parašė:

  Šaunuoliai Skapiškėnai, nenustokit mūsų žavėti 🙂

 6. Vida parašė:

  ” Kupiškėnų vestuvės” jau tapo klasika. Laikas ir šiam spektaliui atėjo.

 7. Vinkšna parašė:

  Čia jau garbės reikalas – išleisti aktorius, kad visa Lietuva pamatytų.

 8. Laila parašė:

  Jūs nuostabūs. Didžiuojamės , mylim ir palaikom.

 9. Lide parašė:

  Va problema ta, kad Skapiskenai , o ne Simonieciai…Norime atstovauti, reprezentuoti musu gimta krasta…. o va privilegijos ne visiems. Mielieji valdzios atstovai ir visi kiti kol vis dar zaidziame savo sush….ambicijomis musu Kupiskis darosi visiska skyle…. Jau dabar galiu suskaiciuoti kiek siai dienai miesta paliko jaunu ir talentingu seimu… isvyko spjove i viska i kitus miestus. Ir visa tai po siu paskutiniu perversmu… Neuzkis sios skyles jau greit ir anykstenai. Nepaisant to , kad zmones vaidina aukodami savo brangu laika…jie vis dar tiki… duok Dieve, kad nedingtu tas upas..

 10. Viltis parašė:

  Mielieji, reikia tik džiaugtis, kad yra žmonių, kurie negaili laiko, kuria, šviečia, garsina Kupiškį, pasakoja jo istoriją! Atminkit – tik per kalbą, kultūrą ir švietimą – mes tauta! Darbdaviai turėtų būti lankstesni. Atidirbti praleistas valandas gali ir viršvalandžiais, reikia ieškoti abipusio kompromiso. Nereikia prikaišioti Šimonių ar kažko panašaus… Neretai šie žmonės vyksta rodyti spektaklių savo lėšomis, nes kaip ir visur, finansinė kultūros įstaigų situacija – graudi. Tad būkime supratingi ir didžiuokimės, kad rajone turim tokią nuostabią režisierę, tokius nuostabius kupiškėnus mylinčius teatrą ir skleidžiančius gėrį, grožį, pažinimą Mūsų širdims ir protams. 🙂

 11. ;/ parašė:

  Vieną kart kažko neišleido ir jau tragedija… Gal darbdaviui irgi reikia paskaičiuot kada gali išleist ir kada ne. Kai kurie (pirštais nerodysiu) tikrai galėtų daugiau dirbt.

 12. aktorius parašė:

  Seni zmones sako “Nerodynek pirstu – pirstas nudzius”. Arba atsisuks tas pirstas i tave pati!!!

 13. Gvida parašė:

  Topkių nuostabių dalykų turi, manau visi su malonumu tai žiūrėtų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *