Vėžios sniege padėjo susekti traktoriaus vagis

Kovo 17-osios naktį kaukėti plėšikai, panaudoję elektrošoką, apiplėšė Rokiškio rajono Kazliškio seniūnijos gyventoją: pavogė jo mobilųjį telefoną, o iš kiemo išsivarė traktorių.

Kai Panevėžio apskrities VPK Rokiškio rajono policijos komisariato budėtojai gavo pranešimą, kad Kazliškio seniūnijoje plėšikai, panaudoję elektrošoką ir surišę sodybos šeimininką, pavogė iš kiemo traktorių ir išsinešė mobilųjį telefoną, buvo sutelktos visos tą parą dirbusios pajėgos. Į pagalbą atskubėjo Panevėžio apskrities VPK Kriminalistinių tyrimų biuro specialistai. Nors apie plėšimą nukentėjusysis pranešė tik išsilaisvinęs ir nubėgęs vos ne kilometrą iki kaimyno, dirbęs patrulių ekipažas išskubėjo į įvykio vietą ir sekė traktoriaus pėdsakais. Iškritęs sniegas šįkart puikiai patalkino – iki plento vėžės buvo itin ryškios, paskui jos pradingo. Pareigūnų, tikrinusių kiekvieną išsukimą iš pagrindinio kelio, kiekvieną sankryžą, atkaklumu pagrobtas traktorius rastas vienoje Pandėlio seniūnijos sodybų.

Sekant pėdsakais pareigūnams teko ir nuverstą medį nuo kelio traukti. „Karštais pėdsakais“  nuvažiuota daugiau nei 20 km. Kieme, į kurį atvedė pėdsakai, stovėjusio traktoriaus variklis dar buvo šiltas. Sodyboje buvo tylu, tamsu. Nors troboje buvę asmenys teigė nieko nežiną apie traktorių, pareigūnai surado ne vieną įkaltį, įrodantį vyriškių dalyvavimą plėšime.

Rokiškio rajono PK pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 180 str. („Plėšimas“) 2 dalį. Sulaikyti broliai M.P ir G.P. Anksčiau į policijos akiratį jie nebuvo pakliuvę.

Regina Bučinskienė

Panevėžio apskrities VPK Komunikacijos grupės vyresnioji specialistė