Sraigių augintojas Antanašei grasino granata

Kaip jau skelbėme, balandžio 6 d. Rokiškio rajono Antanašės kaime sėkmingai baigėsi policijos operacija – bandęs susisprogdinti 49-erių metų S.K. buvo sulaikytas.

Balandžio 5 d. apie 20 val. Antanašės gyventojai suprato, jog kažkas negerai: į kaimą, senosios valgyklos link, suko gaisrinės, policijos, greitosios medicinos pagalbos automobiliai. Kaime netruko pasklisti žinia, jog Saulius užsibarikadavo savo namuose ir nieko neįsileidžia.

Saulius – ne vietinis, į Antanašę atsikraustęs iš kažkur, lyg ir iš Kauno.

– Jis buvo labai uždaras: bene prieš trejus metus įsikūrė kažkada čia gyvavusio Ždanovo kolūkio valgykloje ir su vietiniais nebendravo. Retai kada jį matydavome:  vos keletą kartų teko su juo kalbėti. Kviečiau į biblioteką, siūliau pasinaudoti internetu, tačiau Saulius sakė, jog tokio dalyko jam nereikia. Tiesa, kartą bibliotekai jis padovanojo visą maišą knygų: didžioji jų dalis – tarybinė klasika, – pasakojo Antanašės bendruomenės pirmininkė Ritė Gernienė, prisipažinusi, jog ji – vėl žurnalistų akiratyje.

Apie R.Gernienę ne kartą rašė ir www.temainfo.lt.  Ši moteris savo namuose buvo įkūrusi Antanašės biblioteką ir 13 metų ją puoselėjo, pernai Antanašėje startavo Prezidentės „Knygų Kalėdos“, o šių metų kovo 11 d. TV3 projektas „Lietuvos garbė“  R.Gernienę įvertino„Metų kaimyno“ nominacija. Visi kada nors apie šią moterį rašę žurnalistai šiandien vėl jai skambino ir klausinėjo apie įvykį.

– Esu bendruomenės pirmininkė, man svarbu buvo žinoti, kaip gyvena kaimo naujokas. Lankiausi pas jį, tačiau į vidų nekvietė. Buvo gruodis; siūliausi ateiti su vaikais pažiūrėti, kaip auginamos sraigės, mat buvome girdėję  jį vykdant edukacinį sraigių auginimo projektą. Saulius sakė – vėliau, vasarį, kai sraiges jis budins, o dabar jos užmigdytos. Po vakarykščių įvykių sraigės  – turbūt –  galutinai išsibudino. Mums taip ir neteko jų pamatyti,  – pasakojo bibliotekininkė, bendruomenės pirmininkė.

Valgyklos kieme nuo senų laikų yra įrengta krepšinio aikštelė. Saulius nedrausdavo čia rinktis Antanašės jaunimui. Tačiau paaugliai visada mėgo daužyti senosios valgyklos langus: šis jų įprotis išliko ir Sauliui atsikėlus čia gyventi – prieš metus jis kategoriškai uždraudė krepšinį.

Ką grėsmės akivaizdoje išgyveno  Antanašės kaimo gyventojai?

– Pastatas apsodintas eglėmis, sakytum, pasislėpęs nuo kaimo,  – nejaukus ir vaiduokliškas. Kaip ir Antanašės dvaras, apie kurį beveik nieko nežinom. Išgirdus apie įvykius Sauliaus kieme nebuvo ramu, tačiau neiškentėme, ėjome žiūrėti, kas ten vyksta. Prisirinko jaunimo, suskrido jo čia iš Obelių, Rokiškio. Mašinas kažkur palikę lėkė žiūrėti, kuo viskas baigsis. Tačiau arti niekas mūsų neprileido, viskas plačiai buvo užtverta saugos juosta,  – pasakojo R.Gernienė.

Bendruomenės pirmininkės šeimos namai – visai šalia įvykio vietos, tačiau evakuotis niekas neragino, panikos nekėlė.

Į lauką Saulius išbėgo saujoje spausdamas F–1 kovinę granatą. Jis buvo parverstas ir nuginkluotas.

Šio vyro gyvenamoje patalpoje rasta ir daugiau ginklų. Kas ir kokiu tikslu jį ginklavo, tiria policija.

„TEmos“ inform.

Ritės Gernienės nuotr.