Pradžia » Aktualu » Su anykštėnais susitiko jų kraštietis Dovydas Žiogas, „Misija Sibiras`17″ dalyvis

Su anykštėnais susitiko jų kraštietis Dovydas Žiogas, „Misija Sibiras`17″ dalyvis

Publikavimo data: 2018-04-10

Balandžio 6-osios pavakarę Anykščių Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių viešojoje bibliotekoje apsilankęs anykštėnas Dovydas Žiogas pasidalino savo įspūdžiais apie ekspediciją „Misija Sibiras’17”. Jis papasakojo ekspedicijos istoriją, maršrutą, kalbėjo apie Sibiro ūkininkus, kryžių statymą, mokė, kaip derėtų elgtis susidūrus su meška.

Anykštėnas kartu su kitais „Misija Sibiras‘17“ dalyviais vyko į Irkutsko sritį. Pagal plotą joje tilptų 12 Lietuvų. Ekspedicijos dalyviai tvarkė lietuvių amžino poilsio vietas Tulūno bei Nižneudinsko rajonuose. Čia jau sutvarkytos devynios kapinės.

Jaunų žmonių ekspedicija kapinių ieškojo ir tose vietovėse, kurios jau nebepažymėtos žemėlapyje, todėl teko nemažai keliauti pėsčiomis – nužygiuota daugiau nei 100 km. Keliaudami iš vienos gyvenvietės į kitą, ekspedicijos dalyviai sutiko net aštuonis lietuviškų šaknų turinčius žmones.

Dvi savaites trukusios ekspedicijos metu buvo pastatyti devyni lietuviškos kryždirbystės tradicijomis puošti kryžiai.

Šiemet projektas „Misija Sibiras“ ruošiasi išlydėti jau 17-ą ekspediciją. Dalyvio anketą galima pildyti iki gegužės 7 d. adresu www.misijasibiras.lt. Atrinkti žmonės bus pakviesti į tradicinį bandomąjį žygį Lietuvoje, kurio metu stengiamasi atkurti iššūkius, laukiančius Sibire. Po šio etapo bus suformuota galutinė ekspedicijos komanda, vasarą vyksianti į Sibirą.

 

Paruošta pagal Anykščių L. ir S. Didžiulių viešosios bibliotekos inf.

Miglės Mikoliūnaitės nuotraukos

Komentarai (5)

  1. Savera parašė:

    Manau, lietuviams apie Sibirą nereikia pasakoti.

  2. ? parašė:

    Tai gal jau tų 50 gana metų kai bijo apie Sibirą užsiminti net. Ko dabar nekalbėt. Gal galvojat kad ta misija labai lengva?

  3. Vaiva parašė:

    Sako, kad sunki ekspedicija, o žiūrėk kokie kūdi vaikinai dalyvauja :))

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *