Su žurnalistais – jie nebuvo įleisti į Kupiškio etnografijos muziejuje surengtą Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) išvažiuojamąjį posėdį – po renginio susitiko Ignalinos rajono meras, LSA viceprezidentas Bronis Ropė.

– Tai apie ką buvo kalbama posėdyje? – temainfo.lt klausė mero B.Ropės.

– Pirmiausia, žinoma, aptarėme, kam atiteks LSA „Auksinės krivūlės“ apdovanojimai. Vietos savivaldos dienos proga bus pagerbtos geriausiai dirbančios savivaldybės bei savivaldai labiausiai nusipelnę žmonės.
Ignalinos meras, žinoma, neišdavė valdybos sudaryto vertųjų sąrašo.

„Auksinės krivūlės“ apdovanojimai teikiami nuo 2005 m. Tais metais už nuopelnus savivaldai kartu su tuometiniu Ministru pirmininku Algirdu Mykolu Brazausku bei Birštono meru Antanu Serafinu Zenkevičiumi „Auksinės krivūlės riterio“ regalijomis buvo papuoštas ir B.Ropė.

Kartu su LSA laureatus renka visos savo sritį kuruojančios ministerijos.

„Auksinės krivūlės riterio“ vardu yra pagerbtas ir Kupiškio meras: 2010 m. toks titulas kartu su dar penkiais šalies savivaldybių atstovais teko Leonui Apšegai.

– Posėdyje buvo aptartas ir Sveikatos apsaugos ministerijos siūlymas iš savivaldybių perimti antrinės ir tretinės asmens sveikatos priežiūros įstaigų funkcijas Valdyba mano, kad tokiam žingsniui dar nėra pasirengta, trūksta argumentacijos, – sakė B.Ropė.

Ignalinos meras, paklaustas, kaip jis vertina Kupiškio rajono valdžios žingsnį sujungti ligoninę ir Pirminės asmens sveikatos priežiūros centrą, atsakė:

– Nemanau, kad tokio žingsnio reikia: kai ligoninė pereis ministerijos žinion, savaime beliks viena įstaiga.

LSA aptarė ir Atliekų tvarkymo įstatymo pakeitimus.

– Vis girdime apie Kazokiškių sąvartyno bėdas, atrodo, įtakosiančias šiukšlių surinkimo ir išvežimo paslaugos brangimą visoje Lietuvoje. Ar panašiomis bėdomis gyvena ir panevėžiečiai ar uteniškiai?

– Taip, visų šalies regionų atliekų tvarkymo centrų problemos yra panašios – ieškoma kelių, kaip jas išspręsti. Valdyboje nutarta sudaryti darbo grupę, kuri išsakys asociacijos poziciją aplinkos ministrui. Atliekų tvarkymo įstatymo pakeitimai ir papildymai riboja savivaldos savarankiškumą.

Anot pašnekovo, visos savivaldybės išgyvena sunkų laikmetį: po 2009-ųjų pakeista finansinė situacija savivaldą verčia savo metines išlaidas mažinti iki 11 ar net 10 mėnesių ankstesnio biudžeto išlaidų. Išnaudoti visi variantai: etatų mažinimas, nemokamos atostogos. Svarstoma ir savivaldybių optimizavimo galimybė – mažinti seniūnijų skaičių. Beje, Ignalinos rajonas, skaičiuojantis apie 18 tūkst. gyventojų, yra suskirstytas net į 12 seniūnijų.

LSA darbe B.Ropė – nuo 1995-ųjų: dirbo viceprezidentu, valdybos nariu, 2000-2003 m. – prezidentu.
B.Ropė – Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos narys. Šios partijos atstovai Ignalinos rajono dabartinėje taryboje turi 12 mandatų. Anot „Dviračio šou“ pelių, septintą kadenciją pelytė sudarys koaliciją ir iš „išraus ropę“. 2011 m. rajono meru R.Ropė išrinktas šeštą kartą.
– Kaip vertinate tai, kad LSA valdyba į savo posėdžius neįsileidžia žurnalistų? Ar tai netampa paskata ir panašiai elgtis ir savivaldos lyderiams?

– Niekada nebuvo svarstomas šis klausimas. Bent jau Ignalinos rajono taryba nėra organizavusi nė vieno slapto posėdžio, – sakė vienas bene tolerantiškiausių šalies politikų.

Po posėdžio LSA valdybos nariai aplankė Kupiškio bažnyčią, pasidairė Kupiškio marių paplūdimyje. Žurnalistai jų nelydėjo.


temainfo.lt
Emilijos Briedytės nuotr.