Pradžia » Aktualu » Tarp Nociūnų ir Migonių projektuojamas didžiulis paukštynas

Tarp Nociūnų ir Migonių projektuojamas didžiulis paukštynas

Publikavimo data: 2018-03-27

infraplanas.lt nuotr.

Planuojamos paukštyno statybos

Kovo 26 d. su Kupiškio rajono Šimonių seniūnijos gyventojais susitiko planuojamo statyti ir eksploatuoti dedeklių vištų paukštyno poveikio aplinkai vertinimo ataskaitos rengėjo UAB „Infraplanas“ atstovai – aplinkosaugos specialistai Tadas Vaičiūnas, Lina Anisimovaitė ir Ieva Juozulynienė.

Šiais metais UAB „Zujų paukštynas“ bebaigiančių irti fermų vietoje – laukuose tarp Nociūnų ir Migonių – planuoja pradėti dedeklių vištų paukštyno statybas. Darbai bus vykdomi dviem etapais, kiekvienu pastatant po dvi paukštides. Dar ketinama pastatyti kiaušinių surinkimo/saugojimo sandėlį su kiaušinių transporteriu bei buitinėmis patalpomis, aštuonis pašarų bokštus, keturias gamybinių nuotekų talpas, artezinį požeminio vandens gręžinį, buitinių nuotekų valymui skirtus biologinių nuotekų valymo įrenginius, mobilų šaldytuvą-konteinerį kritusiems paukščiams laikyti, du dezobarjerus, gaisro gesinimo rezervuarą.

 

Bus auginamos dedeklės vištos

Paukštidėse bus auginamos dedeklės vištos, vykdoma kiaušinių gavyba bei parduodamas dedeklių vištų džiovintas – iki 40 proc. drėgmės – mėšlas.

Projektinis vienos paukštidės talpumas – 151 200 vietų vištoms dedeklėms; bendras pajėgumas – iki 604 800 vietų (vienetų). Pagrindinė gaunama produkcija – kiaušiniai bei paukščiai skerdimui: 15 mėnesių amžiaus vištos dedeklės bus išgabenamos; skerdykla paukštyno teritorijoje nenumatoma. Planuojama, kad per metus bus surenkama iki 191,18 mln. kiaušinių bei 983,24 t paukščių bus perduodama skerdimui.

 

„Paukštynas mūsų neaplenks“

Tadas Vaičiūnas, Lina Anisimovaitė ir Ieva Juozulynienė

– Smirdės, – sakė migoniečiai.

Nuo paukštyno iki Migonių – apie 500 metrų. Kaip teigė aplinkosaugos specialistė I. Juozulynienė, leistina kvapo koncentracijos ribinė vertė gyvenamosios aplinkos ore – 8 europiniai kvapo vienetai (OUE/m3). Jau esant 1 OUE/mkvapas yra juntamas. Numatoma, kad Nociūnų paukštyno teritorijoje kvapo koncentracija sieks apie 2 OUE/m3, t. y. 0,25 leistinos ribinės vertės. Kvapo koncentracijos viršijimų nenustatyta nei planuojamos ūkinės veiklos teritorijoje, nei už jos ribų. Be to, bus reguliuojamas baltymų kiekis pašaruose, o tai tiesiogiai susiję su amoniako kiekiu – oro tarša ir kvapų išsiskyrimu.

– Savo mėšlides susitvarkykim: paukštynas mūsų neaplenks, – kalbas trumpino vienas klausytojų.

– Mūsų mėšlidžių niekas omais nematuoja, – atšovė anas.

 

Tegu stato, kad tik negriautų!

Čia žada įsikurti Nociūnų paukštynas.

Analizuojama teritorija nepatenka į pelkių ar durpynų teritorijas. Atstumas iki artimiausios melioruotos pelkės yra didesnis kaip 1 400 m. Šalia – Šimonių giria, bet objektas į saugomas teritorijas nepatenka.

– Ar pastačius paukštyną gyventojams nebus ribojamas paukščių laikymas? – teiravosi susitikimo dalyvis.

Taip neatsitiks.

Migonietis ūkininkas Mindaugas Vilimas kalbėjo:

– O man – tegu stato, kad tik negriautų! Susitvarkys apleista ir nejauki teritorija.

Paukštyne planuojama įdarbinti iki 10 žmonių. Maždaug tiek buvo atėję ir į susitikimą. Jame dalyvavo ir Šimonių seniūnijos seniūnas Gintautas Černius.

 

Rita Briedienė

Autorės nuotraukos


Komentarai (4)

 1. Ramunė parašė:

  Pritariu p. Mindaugui! Kuo daugiau darbo vietų!

 2. Džiugu! parašė:

  Tikrai, statykim ir džiaukimės, kad kuriamas naujas objektas.

 3. Rolas parašė:

  Aš tai džiaugiuosi kad man prie tu vištidžiu gyvent nereiks 😀

 4. Rasuolė parašė:

  Gaila vištyčių,kaip kalėjime.Sakė valdzia,kad uzdraus navuose auginti,bet pasirodo dar plečia.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *