Tarybos posėdyje kupiškėnai nagrinėjo siuntimo „ant trijų didelių raidžių“ reikšmę

Prieš Kupiškio rajono savivaldybės tarybos posėdį meras D. Bardauskas Tarybos narį V. Paliulį pasveikino su gimtadieniu.
Kupiškio TV”: rajono Savivaldybės tarybos posėdžio fragmentas


Ar Kupiškio rajono savivaldybės tarybos pozicijos ir opozicijos bendromis pastangomis įmanoma kurti tvarią bendruomenę – komunikuojančią, besitariančią? Kovo 25 d. po Kupiškio rajono savivaldybės tarybos posėdžio mero Dainiaus Bardausko priekaištai, išsakyti tarybos nariui Vidmantui Paliuliui, verčia manyti, kad šių dviejų jėgų santykius dar labai reikia gludinti.


Vidmantas Paliulis atsiėmė paklausimą
Kovo 25 d. Kupiškio rajono savivaldybės tarybos posėdžio pradžioje viešą paklausimą planavo Tarybos narys Vidmantas Paliulis. Jam tarsi antrindamas Kupiškio rajono savivaldybės meras Dainius Bardauskas pasakė irgi planuojąs viešą pasisakymą arba paklausimą. Tai padaryti nuspręsta posėdžio pabaigoje, išnagrinėjus darbotvarkės klausimus.
Posėdyje buvo apsvarstyti 43 pagrindiniai ir trys papildomi klausimai. V. Paliulio nuomone, po posėdžio visi pavargę, ir jis atsisakė teikti planuotą paklausimą. V. Paliulis nepasiteiravo, ar Tarybos nariai tikrai taip pavargę, kad nebegalėtų išklausyti paklausimo.


Kokios jos yra – tos trys didelės raidės?
Gi meras Dainius Bardauskas kreipėsi į Tarybos narį Vidmantą Paliulį prašydamas paaiškinti kovo 24-osios apskrities laikraščio numeryje išsakytus V. Paliulio žodžius.
– Ten yra pasakyta taip: „Meras taip užmetęs visur tinklus, kad ohoho! Kas neįtinka, visus siunčia ant trijų didelių raidžių, ir jokios kritikos Bardauskui negali būti“, – perskaitė meras ir klausė V. Paliulio, kokios jos yra – tos trys didelės raidės, bei paprašė išvardinti bent kelis žmones, kurie buvo „ant jų“ pasiųsti.


Meras lauks paneigimo
V. Paliulo teigimu, tai, ką rašo spauda, yra tik pokalbių nuotrupos, ir reikėtų klausti ponios korespondentės, ką ji norėjo parašyti.
– Aš kalbu tai, ką kalbu, ir, tikriausiai, mano nuomonė yra mano nuomonė. O kad kas ten ką siunčia, tai… Na, kaip parašė, taip ir yra, – lyg ir patvirtino savo žodžius V. Paliulis. D. Bardauskas Tarybos narį ragino kreiptis į leidinio redakciją, jei korespondentė iškreipė jo žodžius. Meras teigė lauksiąs paneigimo, o jei jo nebus, galbūt kažkam teks už tai atsakyti.
Kodėl to paties rajono, tos pačios Tarybos žmonės tokie priešiški? Kas tai lemia? Pralaimėtų rinkimų nuoskauda ar prisiimtų įsipareigojimų įtampa? Siuntimas ant trijų didelių raidžių nelabai suprantamas kitaip, kaip rusiškas keiksmažodis. Ar teko kam nors būti mero pasiųstam? Kita vertus V. Paliulis to nesakė viešai. Galėjo ir nežinoti, kad tai bus paviešinta. Ar šiame kontekste meras D. Bardauskas turėjo viešo atsakymo galimybę? Jis sako, kad ne.
Kaip du protingi vyrai išspręs trijų didelių raidžių problemą, parodys laikas.


Rita Briedienė