wZ-zKPvfU1E

Gruodžio 29 d. Rokiškio kultūros centras surengė net keturis muzikinės pasakos „Požemių princesė“ koncertinius spektaklius, skirtus senųjų metų palydėtuvėms.

Tai unikalūs renginiai: jie rodomi tik vieną dieną ir nekartojami niekada vėliau; juose dalyvauja vietos kolektyvai ir šiaip balsingi rokiškėnai: solo partijas yra atlikęs Seimo narys Vytautas Saulis, mero patarėjas Valerijus Rancevas, ūkininkas verslininkas Raimondas Sirgėdas ir kiti; tokio renginio – ko gero – neturi joks kitas šalies savivaldybės kultūros centras.

Koncertinių spektaklių iniciatorė – Rokiškio kultūros centro režisierė Neringa Danienė, pirmąjį senųjų metų palydų spektaklį sukūrusi prieš 9-erius metus. Rokiškėnai pamėgo šiuos renginius: du koncertai išaugo iki keturių, brango ir bilietai.

Viskas pasiteisino su kaupu. N.Danienė – puiki masinių renginių režisierė, miestas ja pasitiki: afišoje pamatę jos pavardę rokiškėnai nepraleidžia galimybės pamatyti ir jos spektaklį. Jau keleri metai jos kūrybiniu darbu tapo ir Tarptautinis teatrų festivalis „Interrampa“.

Kaip skelbia renginio anotacija, 2013-ųjų muzikinės pasakos „Požemių princesė“ pagrindiniai solistai – dainuojanti profesionalų pora Tadas Juodsnukis ir Augustė Vedrickaitė.

T. Juodsnukis – vokalo studijas baigęs profesionalus dainininkas, Povilo Meškėlos prodiusuojamas atlikėjas, TV3 projekto „Romeo ir Džiuljeta“ finalistas, kandidatas į Romeo vaidmenį.

A.Vedrickaitė – vienas gražiausių jaunų balsų Lietuvoje, jį turbūt visi prisimena iš televizijos projekto „Dangus“. Augustė yra dalyvavusi „Eurovizijos“ atrankose, pastaruoju metu ji dainuoja miuzikluose „Pranašas…“, „Velnio nuotaika“.

Spektaklio idėja buvo artima atlikėjų jau turimam repertuarui, o ir pačioms asmenybėms. Siužetą režisierė N.Danienė kūrė pasakos „Nueik nežinia kur, atnešk nežinia ką“ motyvais. Tiksliau tariant, spektaklis pasakoja apie tai, kaip trečias brolis kvailelis yra siunčiamas nueiti nežinia kur atnešti nežinia ko. Taip jis nukeliauja į kalno uolą, požemį ar kažkokią neaiškią vietą ir – dažniausia! – iš ten parsineša stebuklą ir meilę. Trečią brolį, aišku, įkūnys T.Juodsnukis, o jo meilę – Požemių valdovo dukterį – A.Vedrickaitė.

„Šių metų šou pasirinktas žanras – lengvas šaržas. Truputėlį ironijos, truputį šypsenos, šiek tiek gerai atpažįstamų štampų: šiaip jų stengiamės vengti, bet šįkart jie buvo kuriami specialiai. Koncertuose apstu ne tik gyvo garso, bet ir instrumentų“, – teigė N.Danienė.

Be spalvingų pagrindinių veikėjų, scenoje buvo ir daugiau ryškių personažų. Ypač svarbūs du muzikantai, kurie visą spektaklį būdami „muzikos salelėje“ akomponavo gyvai ir „dirigavo paradui“. Tai rokiškietė smuikininkė Oksana Sadauskienė, grojusi ne tik smuiku, bet ir „vėjo varpeliais“, ir Žygimantas. Tai „žmogus – orkestras“, turintis savo grupes Panevėžyje, koncertuojantis visoje Lietuvoje. Šiame šou jis grojo keturiais muzikos instrumentais.

Pirmą kartą scenoje griežė aštuoni smuikai.

Požemių valdovo vaidmenį atliko žinomas Lietuvoje choreografas, prieš keliolika metų iš Rokiškio išvykęs ir puikią karjerą sostinėje padaręs Mantas Svirskys. Šiuo metu jis stato šokius televizijų projektams „Auksinis balsas“, „Romeo ir Džiuljeta“ bei „X faktorius“. Jo partnerė, taip pat Princesės vaidmens atlikėja, – rokiškietė Indrė Žilėnaitė, kažkada baigusi Rokiškio choreografijos mokyklą ir pirmą kartą gavusi solinį vaidmenį.

Į sceną Karaliaus vaidmeniu sugrįš drožėjas Gintaras Varnas, jam teko ir dainuoti, ir šokti. Vaidmenis atliko ir moksleiviai Haroldas Meilus bei Jovita Dilytė. Viso miuzikle dalyvavo apie 100 žmonių. Tarp jų – ir Rokiškio liaudies teatro aktoriai. Didžiulis krūvis teko Rokiškio choreografijos mokyklai – ir mokiniams, ir mokytojams. Be jų dar neapsiėjo nė vienas šou. Dalyvavo ir Rokiškio kultūros centro kamerinis choras, Rasos Šakalienės dainavimo studija, Rudolfo Lymano muzikos mokyklos smuikininkės ir kiti.


temainfo.lt ir Rokiškio kultūros centro inform.