Pradžia » Aktualu » Tebegyvename pasiruošimo susirgti sąlygomis: trūksta ne tik kaukių, bet ir informacijos

Tebegyvename pasiruošimo susirgti sąlygomis: trūksta ne tik kaukių, bet ir informacijos

Publikavimo data: 2020-03-25

Žmonės įtikinti, kad kaukės nepadeda, jų nedėvi. Daugelis jų nė neturi. Kyla ginčai dėl būtinumo skirti daugiau lėšų medikams. Teikiantieji tokius siūlymus raginami prasivėdinti galvas.


Kaip bus, taip bus?

Valstybės ekstremalių situacijų operacijų centrui, ko gero, pavyko įrodyti, kad kaukės neapsaugo nuo koronoviruso: tai primenama kiekvienoje nuotolinėje spaudos konferencijoje.
– Kodėl nedėvite kaukės? – teiravomės daugiabučio laiptinėje sutiktos kupiškietės.
– Išgyvensiu! – abejonių nekėlė jos atsakymas.
– Tai gal ir dėl kitų verta pasistengti? – klustelėjome dėl visa ko.
Dėl kitų moteris nebuvo tokia tikra.
– Kaip bus, taip bus – sakė ji ir dar pridūrė: – Kaukės vis tiek nepadeda.
Kupiškyje tikrai retą pamatysi su kauke. Nors dėl gripo sustiprinta rekomendacija jas dėvėti, į parduotuves žmonės vis dar leidžiami be kaukių. Dažnas žino, kad jos – tik nuo gripo. Betgi panašu, kad realios gripo epidemijos nėra. Kaimyniniame Rokiškio rajone – irgi. Panevėžio visuomenės sveikatos centro Rokiškio skyriaus vadovas Pavlius Gaigalas teigia, jog 10 tūkst. gyventojų tenka 30 susirgimų gripu.


Virusas plinta kaip gaisras

Kaip tikino temainfo.lt skaitytojas, koronavirusas plinta kaip gaisras ir nepalies tik tų vietų, kur nėra žmonių. Ir tikrai: dar tik vasario 26 d. Kupiškio rajono savivaldybės ekstremalių situacijų komisijos pirmininkė Ingrida Bernatavičienė temainfo.lt sakė: „Tikrai dar nekalbėjome apie tai, ar skelbti karantiną“, o štai kovo 16 d. užsirakinome: kas įstaigose, kas namuose.
Ir vis dėlto dar turima vilties, kad koronavirusas nebesukels daugiau rūpesčių, nei jų jau sukėlė.
– Ar vis dar neketinate Kupiškio ligoninėje rengti palatų užsikrėtusiesiems koronavirusu? – teiravomės I. Bernatavičienės.
– VšĮ Kupiškio ligoninėje šiuo metu nėra numatyta patalpų priimti sergančiuosius koronavirusu COVID-19, – sakė ji.
Žinia, iš dangaus niekas nenusileis ką nors numatyti. O jei nusileis, tai jau žinok – visai nieko gero. Bet štai Rokiškio ligoninė įrengė 12 vietų susirgusiesiems COVID-19. Kaip temainfo.lt sakė šios ligoninės direktorė Ramunė Markevičienė, palatos įrengtos baiminantis situacijos, jei Panevėžys ims ir nebetalpins tokių ligonių.


Prasivėdinkit galvas!

– Ar Kupiškis turi bent vieną plaučių ventiliavimo aparatą? – teiravomės Kupiškio rajono ekstremalių situacijų komisijos pirmininkės.
– VšĮ Kupiškio ligoninėje yra 1 aparatas, – atsakė I. Bernatavičienė.
Anykščių rajono ligoninė tokių aparatų turi aštuonis, Rokiškio – penkis.
Praėjusią savaitę Rokiškio verslo klubo nariai bei rajono nederlingų žemių ūkininkai kreipėsi į rajono Savivaldybės tarybą bei valdžią, prašė iš biudžete numatytų Kaimo bei Verslo programoms lėšų pirkti plaučių vėdinimo aparatus, priemones, galinčias medikus apsaugoti nuo užkrato.
Viešai pasirodė nuomonė: „Prasivėdinkit galvas.“ Prezidentė Dalia Grybauskaitė tokį, ko gero, pavadintų asilu. Pastarajam belieka palinkėti nelikti šeštu eilėje prie plaučių ventiliatoriaus…


Kai kam kalbos apie COVID-19 tebuvo provokacija…

Rokiškio verslo klubo prezidentas, UAB „Ivabaltė“ generalinis direktorius Irmantas Tarvydis temainfo.lt sakė nesivadovavęs Rokiškio „politologų“ nuomone, neva kalbomis apie koronavirusą norima sukelti paniką, kad tai tik provokacija arba politinė agitacija, ir dar gerokai iki karantino darbuotojams nupirko saugius respiratorius.
– Jau įvykiai Kinijoje nekėlė abejonių – tik laiko klausimas, kada COVID-19 pasieks Lietuvą. Pirkau respiratorius dar tada, kai jų buvo užtektinai, o ir kainavo tokie apie 20 Eur. Bet gi niekas negirdėjo mūsų raginimų ruoštis pandemijai. Vasario 27 d. rajono Tarybos posėdyje rajono Tarybos narys Algis Čepulis lipo į tribūną ir prašė Savivaldybės vadovų bent kažkiek informuoti Tarybos narius ir visus rokiškėnus apie medikų situaciją. Mums buvo atsakyta, kad medikai viskuo apsirūpinę… – sakė rajono Savivaldybės tarybos narys I. Tarvydis.
Teigama, kad praėjusią savaitę plaučių vėdinimo aparatų dar buvo galima įsigyti už 10 tūkst. eurų, o šią savaitę jau pasigirsta kalbų, kad susirgusiuosius COVID-19 gydys pasirinktinai…


Eiliniai kupiškėnai siuvasi kaukes

Tai reikia ar nereikia kaukių? Lyg ir reikia: anot Kupiškio pirminės asmens sveikatos priežiūros centro direktoriaus Roberto Baltrūno, paprastos kaukės, kainavusios 5 ct, dabar kainuoja eurą, ir tų pačių nėra.
– Kupiškio rajone, neva, pradėtos siūti kaukės? – teiravomės I. Bernatavičienės.
– Kupiškio rajono savivaldybės ekstremaliųjų situacijų komisijos operacijų centras žino, kad siuvykla Kupiškyje pradėjo gaminti apsaugines medžiagines kaukes, taip pat gauna informacijos ir apie įmones kituose rajonuose, kurios taip pat pradėjo siūti apsaugines medžiagines kaukes. Su įmonėmis bendraujame, vykdome užsakymus, – sakė ji.
Ekstremalių situacijų komisijos pirmininkė įmonių neįvardina. Kupiškėnai patys, be valdžios žinios, siuva ir dalinasi kaukėmis: kai kas jas dovanoja, kai kas parduoda už 2 Eur.


Esame raginami nebesilankyti prakybos centruose

– Ko gero, didžioji dalis Kupiškio rajono gyventojų neturi respiratorių. Ar Savivaldybė ėmėsi kokių nors darbų, kad aprūpintų jais bent jau socialiai remiamas šeimas? – apie šiandienos situaciją dar pasiteiravome I. Bernatavičienės.
– Savivaldybės administracija deda visas pastangas, kad aprūpintų medikus, socialinius darbuotojus ir kitus specialistus, kurie privalo vykdyti savo pareigas, individualiomis apsaugos priemonėmis, esame užsakę ir laukiame būtiniausių apsaugos priemonių, dalį esame gavę, – reikia pripažinti, neatsakė į klausimą I. Bernatavičienė.
Betgi naudodamasi proga prie pasakyto ji dar pridūrė:
– Kadangi yra paskelbtas karantinas, tad kreipiuosi į visus Kupiškio rajono gyventojus ir prašau likti namuose, nesirinkti viešose vietose, nesilankyti prekybos centruose, laikytis asmens higienos, nes tik taip galite apsaugoti save ir kitus.
Prekybos centruose, taip sakant, naudodamiesi proga lankysimės…


Rita Briedienė

Komentarai 11 komentarų

 1. Pardavimų brokeris parašė:

  Tai ko nesako kas siūna? Savus tik aprūpins. Tokiu elgesiu ir kelia paniką.

 2. Kaimo gyventoja parašė:

  Tai siūna ar nesiūna?Kam siūna ir kur siūna ,kur parduoda ir kam parduoda?Gal jau labai laikas atsibusti gerb.Bernatavičiene? Norėčiau žinoti ar kaimo žmonėms padės apsirūpinti maistu,kad jie neitų iš namų.?;

 3. Paprastas gripas parašė:

  Raminkis kaimo gyventoja. Mes jau tikrai niekam neberūpim. Savivaldybė jeigu dar gaus kaukių sau tai gerai.

 4. As parašė:

  Siaubas. Ruoskit palatas Kupiskio ligoninen. Ar taip ar taip db viskas uzdaryta,niekas nevyksta, tai bent jau laika tikslingai leiskite! Ekstrenaliu situaciju komisijos pirmininkei reiketu keisti darba, eikite i turgu nesamones kalbeti! Kupiski!! Ruoskis ir bukim pasiruose!!!

 5. Ir aš parašė:

  O žadėjo konservatiriai žmonėmis Kupiškio rūpintis , o šnekėjo per rinkimus….. Ale tik proga naudojasi.

 6. Kaimynas tavo :) parašė:

  Antraštė tik parodo, kad reitingai yra visur ir reikia žmogui pripiršt savo mintį. Miela rašytoja, 1 – rašydama kad “Žmonės įtikinti, kad kaukės nepadeda, jų nedėvi.” iš sakinio apimat visus žmones nors tai netiesa, daugelis jas dėvi, tiesiog Jūsų aplinkoj ar tuo metu kai buvote išėja nepasitaikė toks momentas ( kuriat nepasitikėjimą savivaldybe ar vyriausybe teigdami tokius faktus viešai, nes nevisi moka skaityti tarp eilučių). Antra antraštės dalis yra tikriausiai vieno žmogaus pasisakymas kuri galėjo buti perfrazuotas savais žodžiais. Ar galėtumėte pateikti daugiau pavizdžių su tokiais pasiūlymais ir atsakymais? Ar tai ir liks kalbomis? Nes dėl medikų papildomų finansavimo prisidėjus ne viena didelė įmonė, sukurti fondai kuriuose galima aukoti pinigus ir šiuo metu jau paaukota tikrai didelė suma kuri kas dien auga.
  Labai neišsiplėsiu, bet paskutinė pastraipa apie likti namuose yra nevisai teisinga, žmogui reikia gryno oro, ir medikai rekomenduoja išeiti į lauką ir gauti gryno oro, vitamino D imunitetui stiprinti, o čia geros sąlygos tai padaryti. Kupiškio raj. sav. Gyvena apie 16 000 žmonių, plotas Kupiškio raj sav. yra apie 1000 kvadratiniu kilometrų, tai vadinasi vienam gyvenotojui gaunasi apie 60m2 ploto. Tai tik parodo kad yra pakankamai erdvės kuria galima išnaudoti gryname ore. Gyvenimas nesibaigia, žmonės prisitaiko. Tad miela rašytoja negazdinkite žmonių savo mylimam mieste ir daugiau pozityvo įžvelgite ten kur atrodo jo nėra. Jeigu tik žiūrite žinias tada suprantu kad atrodo pasaulio pabaiga, bet patikėkit, po visko išmoksim džiaugtis labiau paprastais dalykais, susitikimas su draugais virs didžiausiu malonumu, aplankyti gimines ir močiutes nores išsiilge anukai ar vaikai 🙂 Tad laikykimies higienos ir saugokim vieni kitus atitinkamai nedarydami viešu susiburimu 🙂 Savo komentaru nenorėjau nieko įžeist ar pažemint, tiesiog visi šiuo metu turim pakankamai laiko išreikšti savo nuomonę.

 7. Optimistė parašė:

  Mieli Kupiškėnai, ko panikuojate? Juk viskas Kupiškyje daroma su net perdidele tvarka. Kupiškis vos ne vienintelis atšaukė pirmas renginius, nėra sergančių. Vykdomi visi Viriausybs nurodymai. O Jums vėl blogai. Kur bėda? Ar ponia Ingrida tiesiog nepatinka ir pilate negatyvą, ar labai panikuojate? LAIKYKITĖS TAI DABAR SVARBIAUSIA👍

 8. Kupiškėnas parašė:

  Kad atšaukė Kovo 11, blogai. Gal tiesiog dar nesupranta ypatingos dienos reikšmės. Nesigirdėjo, kad kiti rajonai ar miestai būtų neminėję. Visi šventė.

 9. Asara parašė:

  Negaliu patikėti ką matau. Atšaukė renginius del karono- blogai. Skelbia apie karoną- mažai. Arba Jums vistiek blogai. Kas darosi…….? Melskit Dievą išlikti gyvi. O ne ugnimi vis dar spjaudikitės. Kur tas posakis apie mus….?
  Kupiškėnai geri žmonės….. t.

 10. GMP parašė:

  Visa Lietuvos medicina nebuvo pasiruošusi tokiai situacijai. Pamastykite, pandemijos pasaulinės kyla kas 100 metų. Visi jau buvo pamiršę apie tokius dalykus. Kita vertus pandėmija parodė kokioje apgailėtinoje padėtyje yra medicinos įstaigos per keleta dešimtmečių gyvenusios taupymo rėžimu, nes finansavimo vos užtenka darbuotojų atlyginimams ir būtiniausioms išlaidoms einamam mėnesiui. Apie kokį sukaupimą rezervo apsaugos priemonių kai kuriose įstaigose nebuvo net galimybės. O dabar turim, ką turim. Spekulentai supirko iš tiekėjų visas apsaugos priemones ir prisidengę laisvos rinkos politika perpardavinėja. Džiugu.kad yra pilietiškų žmonių ir verslininkų. Kurie greitai susiorentavo, kaip galima padėti medikams. Mes Kupiškio greitosios medicinos darbuotojai džiaugemės turėdami vadovą Robertą Baltrūną. Tai vadovas, kuris iškarto sprendžia problemą, generuoja įdėjas, įsiklauso į darbuotojų pasiūlymus.Yra labai sudėtinga vidurį upės pasidaryti plaustą, bet mūsų Direktoriui tai padaryti pavyko.

 11. ...... parašė:

  Šaunuolis, ačiū

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *