Teigiama, kad COVID-19 sergantis klaipėdietis Kupiškyje lankėsi labai trumpai

– Sėdime kaip maiše. Nieko nežinome, niekas nieko neinformuoja. Išgyvenu didžiulį nerimą, – šiandien , liepos 31 d., priešpiet temainfo.lt sakė moteris, dirbanti Kupiškio Gedimino gatvės 36-ame pastate.
Šiame pastate yra įsikūrusios bent kelios įmonės – Registrų centro Kupiškio padalinys, Kupiškio rajono savivaldybės Žemės ūkio ir bendruomenių skyrius, Savivaldybės administracijos civilinės saugos specialistas, Jaunimo reikalų koordinatorius, Seimo narys, Nacionalinės žemės tarnybos prie ŽŪM Kupiškio žemėtvarkos skyrius.

Ant Žemėtvarkos skyriaus kiekvieno kabineto durų kabo pranešimas , jog skyrius laikinai neaptarnaus klientų tiesiogiai, paaiškinta, kur ir kaip teikti prašymus, paaiškinta, kaip vyksta asmenų konsultavimas.
Koridoriumi buvo ištempta juosta, atskyrusi Žemėtvarkos skyriaus kabinetų duris nuo likusios koridoriaus dalies. Šiandien, penktadienį, juostos jau nebebuvo, ir, kaip temainfo.lt sakė Žemės ūkio ir bendruomenių skyriaus vyriausiasis specialistas Rimantas Bimbiris, žmonės dirba savo įprastą darbą. Ir tik tuo atveju, jei pastate bus nustatytas bent vienas COVID-19 atvejis, galbūt, kažkas ir keisis.
Nepavyko prisiskambinti nei Kupiškio žemėtvarkos skyriaus pateiktais telefonų numeriais, neatsiliepė ir Nacionalinės žemės tarnybos vadovybė. „Dėkojame Jums už supratingumą“, – parašyta pranešimų, iškabintų ant durų, pabaigoje. Tik žmonėms oficialiai taip ir nepranešta, kur užfiksuoti tie du COVID-19 atvejai.


R. Dyros IĮ – jokių apribojimų

Anot R. Dyros IĮ, teikiančios laidojimo ir šarvojimo paslaugas, vadovės Daivos Dyrienės, savaitės pradžioje buvo gautas Klaipėdos visuomenės sveikatos centro raštas, kuriuo pranešama, jog praėjusį savaitgalį šermenyse dalyvavo infekuotas COVID-19 asmuo ir buvo nurodyta pranešti, kurie darbuotojai galėjo turėti su juo kontaktų.
– Praėjusį savaitgalį nedirbo nė vienas mūsų įmonės žmogus, todėl mums neskirta jokių apribojimų: dirbsime kaip ir dirbome. Mes ir be jokio atskiro įspėjimo dezinfekuojame patalpas po kiekvieno jų naudojimo, purškiame baldus, minkštiems jų paviršiams gal net kenkdami, – sakė įmonės vadovė D. Dyrienė.


Kas dalyvavo laidotuvėse?

Žmonės gyvena spėlionėmis, kol kas dalijamasi tik rajono mero Dainiaus Bardausko pranešimais apie tai, kad jau šiandien, liepos 31 d., tarp kupiškėnų patvirtinti du COVID-19 atvejai: vienas iš užsienio, o kitas – iš Klaipėdos. Ar paliko koronavirusą šeštadienio laidotuvės, kol kas nėra jokių ženklų. Vis dėlto kupiškėnai rankioja detales, kas buvo šermenyse, kur buvo surengti pietūs…
Kupiškietė, grožio salono savininkė, pasakojo: jai skambino klientas ir teiravosi – verta ar neverta eiti į saloną, nes savaitės pradžioje jis bendravo su vienu iš Kupiškio kultūros centro meno kolektyvo, kurio nariai dalyvavo minėtuose šermenyse, nariu.
– Susitarėme palūkėti, neiti procedūrų, – pasakojo kupiškietė.
Meno kolektyvas jungia įvairių profesijų žmones, pirmadienį jie ėjo į darbą: kas – į Savivaldybę, kas – į Kultūros centrą; kai kas atostogauja, tad liko savo šeimos rate… Kiek šiandien žmonių karantine? Neaišku ir tai, kiek kupiškėnų turėtų karantinuotis. Vis dėlto guodžia kalbos, kad klaipėdietis Kupiškyje lankėsi labai trumpai.


Ar COVID-19 atvejai galimi „Fruseloje“?

Bendrovės „Frusela“, įsikūrusios buvusioje Kupiškio pieninėje, vadovė Vilma Aukštikalnienė temainfo.lt patvirtino, jog įmonė gauna produkcijos iš Panevėžio įmonės, kurioje nustatyti COVID-19 atvejai.
– Produkciją atgabenantys vairuotojai laikosi griežtos tvarkos: jie net nelipa iš automobilių. Dirbame, jaučiamės saugūs, – sakė direktorė.
Rajono meras Dainius Bardauskas gyventojus ragina saugoti save ir kitus šeštadienio, rugpjūčio 1 d., renginiuose. Jų mieste ir prie marių užderėjo kaip tyčia gausiai. Patariama dėvėti kaukes, laikytis saugaus atstumo.
Meras garantuoja, kad renginiai nebus atšaukti, nebent juos pakoreguotų koks nors Vyriausybės potvarkis.


Rita Briedienė