Pradžia » Aktualu » Tiesioginio tilto transliacijoje – festivalio „Theater Cluster“ atidarymas

Tiesioginio tilto transliacijoje – festivalio „Theater Cluster“ atidarymas

Publikavimo data: 2018-10-11

Kaip praneša Kupiškio kultūros centras, spalio 10 d. įvyko nuoširdžiai teatro mylėtojų bendruomenės laukto jau antro tarptautinio teatrų festivalio „Theater Cluster“ atidarymas, pasižymėjęs iškilmingumu ir modernumu. Tiesioginio tilto transliacija leido matyti, kaip festivalį atidaro trys jo šeimininkai – Pasvalio, Utenos ir Kupiškio kultūros centrai bei ceremonijoje dalyvavę garbingi svečiai, miestų merai, kultūros centrų vadovai. „Trio atidarė šimtmečio „Theater Cluster“ – skelbia festivalio organizatoriai.

Festivalį Kupiškyje pagerbė Latvijos mėgėjų teatrų sąjungos prezidentė Daina Kandevica ir Lietuvos mėgėjų teatrų sąjungos prezidentė Vita Vadoklytė. Atidaryme dalyvavo ir teatrų ekspertai – Latvijos mėgėjų teatrų sąjungos tarptautinių ryšių specialistė, Rygos kultūros centro „Maza gide“ režisierė Inguna Gremze, Gruzijos Tbilisio Šota Rustaveli kino ir teatro universiteto muzikos ir dramos katedrų profesorius, režisierius Tengizas Avališvilis  ir Lietuvos nacionalinio liaudies teatro poskyrio vyriausiasis specialistas Ramūnas Abukevičius.

Kupiškyje atidarymo ceremoniją vedė Kupiškio Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazistė Jogilė Einorytė ir teatralas iš Rokiškio, spektaklio „Barbora“ aktorius Linas Pauliukas.

Pirmos festivalio dienos programą pakoregavo Centrinės Afrikos Respublikos gautas atsakymas: teatras negali atvykti dėl sudėtingos situacijos šioje šalyje.

Pirmą festivalio dieną latviai gimta kalba suvaidino nuotaikingą, rytietišką dvasią spinduliuojantį Jelgavos studentų teatro spektaklį „Šeši japoniški kiogel“.

„Nuoširdžiai prašome palaikyti festivalio teatrus ir dalyvauti „Theater Cluster“ vyksme. Žiūrovų patogumui didžiosios salės fojė veikia kavinukė, todėl kiekvieną spektaklį pasitikti ar jį aptarti galėsite prie gardžios kavos puodelio, – kviečia Kupiškio kultūros centras ir ragina: – Leiskime laiką kartu!“

Spalio 11 d. žiūrovas kviečiamas į nuotaiką – teatrinę dieną, kurios programoje – Vilniaus teatro „Lėlė“ spektaklis vaikams „Batuotas katinas“ (nuo 11 val.), Kelmės mažojo teatro spektaklis „Piršlybos“ (komedija) ir Rokiškio rajono Bajorų kultūros centro mėgėjų teatro „Šnekutis“ komedija „Pabezdėk po jazminais“.

 

 

Parengta pagal Kupiškio kultūros centro inf.

Komentarai (12)

 1. Lionė parašė:

  Tsi žiūrovų ar buvo? Matosi tik dalyviai.

 2. Žisierius parašė:

  Teatrų festivalis su tautiniais rūbais. Ką čia Lietuvą vaidinate? Fantazijos nė už trigrašį nėra jokios. Net pats rašinio pavadinimas neatitinka Kupiškio kultūros namų stilistikos. Reikėjo rašyti „Tikrai tikrai geras ir gražus renginys“ Antrą kartą bando kažkątais, o jau šimtmečio!
  Šis renginys yra labai brangiai kainuojantis valtybei teatralų seminaras,geriausiu atveju.

 3. === parašė:

  Ar bus pagarsinta, kiek šis renginys kainuoja Kupiškiui? Ar kaip dažniausiai slepiami kultūros pinigai?

 4. Monika parašė:

  Teatrų festivalis Theater Cluster reiškia teatrų festivalis Teatrinė grupė. Geriau jau rokiškėniškai – Pabezdėk po jazminais.Išraiškingiau taip.

 5. Aušrinė parašė:

  Kupiškio kultūra baigia surokiškėt. Kiek rokiškėnų dirba (sėdi) kultūros c.?

 6. Keistuolių tr. parašė:

  Šv. Kormorano šešėlinio humoro klubas su programa „Paskalos ir padavimai“ atvažiuoja į Rokiškiį. Kaina 9 eurai. O čia kiekvienas pabezdėk po jazminais kainuoja 3-7. Ar negeriau pilna salė negu 21 Eura nuo spektaklio? Tai kam tie projektai?

 7. Nepatenkintas plovimu parašė:

  IŠORINIO AUDITO PRAŠOME DAR KARTĄ ŠIAI ĮSTAIGAI !!! KUR BL OPOZICIJA KAI JOS LABIAUSIAI REIKIA???

 8. Teatras parašė:

  Mažas esi ir suprasti nieko negali. Gi teatras – didis. Ir visame kame.

 9. Vertėjas parašė:

  Kalbėkime pilnais žodžiais, nepatenkintas plovimu, nes juk ne visi žino kas yra BL. Paaiškinu: tai Šv. Bortolomėjaus sala Karibų jūroje. Ji nedidelė gyventojų skaičiumi, bet aptarnavimas labai puikus. Jei jūs net čia nepatenkintas plovimu, tai malonėkite skalbtis pats.

 10. Katrė parašė:

  Bet kasa lauke tai išmislas tų, kas bilietų neperka ir tamsoj prie kasos nestovi.

 11. Petras parašė:

  O bilietų neperka Kupiškio grietinėlė ir sėdi geriausiose dviejose eilėse. Mes už juos sumokam. Gėda. Kitą kartą parašysim pavardėmis. Žinoma su kvietimais gali būti svečiai, meras, vicemeras, švietimo vedėja, spauda. O kiti ,,vargšeliai“?

 12. ūkininkas parašė:

  Kas slepiasi po kiti vargšeliai pasakymu? Mąstykit apie ką rašote. Biudžetiniai givisi.Spauda irgi valdiška. Normaliai jie pasidalina.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *