Tikėtina, kad kalbos apie COVID-19 Kupiškyje – tik gandas

Šiandien, liepos 30 d., apie 18.30 val. į temainfo.lt paskambinusios moters nuogąstavimu, vieną iš Kupiškio biudžetinių įstaigų planuojama uždaryti dėl užsikrėtimų koronavirusu.

Neva, laidotuvės tapo užkrato židiniu
Užkrato židiniu, neva, tapusios laidotuvės viename iš netoli Kupiškio esančių kaimelių; susirgimas išplatintas darbovietėje.
Susisiekėme su rajono meru Dainiumi Bardausku ir perpasakojome pateiktą situaciją.
– Nebent aš nežinočiau… – sakė meras. – Kaip tik šiandien gavau susirgimų COVID-19 suvestinę. Kupiškio rajono joje nėra.

Panašių kalbų jau buvo
Panašios kalbos buvo pasklidusios ir kovo mėnesį, vos prasidėjus karantinui. Tuokart šnekėta apie susirgusį vaikiną, užsikrėtusį nuo tėvo, dirbančio užsienyje. Užkratas nebuvo patvirtintas nei Kupiškyje, nei rajone.

Nuo rugpjūčio 1-osios – kaukės
Ministrų kabineto nutarimu, nuo rugpjūčio 1 d. viešajame transporte ir uždarose prekybos bei paslaugų teikimo vietose vėl bus privalu dėvėti apsaugines veido kaukes.
Tad gandai apie užsikrėtimus koronavirusu tegu ir bus kupiškėnų savisauga: juk iki šiol šį kraštą kažkas saugojo nuo COVID-19.
Tokios prievolės neturės viešojo maitinimo įstaigų ir kultūros bei sporto renginių lankytojai. Taip pat bus numatytos išimtys toms paslaugoms, kurios negali būti suteiktos dėvint kaukę.
Gyventojai taip pat kviečiami laikytis saugaus atstumo, asmens higienos, kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo.


Rita Briedienė