Pradžia » Aktualu » Tiriama, ar tikrai Kupiškio progimnazijos budėtoja skriaudė mokinį

Tiriama, ar tikrai Kupiškio progimnazijos budėtoja skriaudė mokinį

Tiriama, ar tikrai Kupiškio progimnazijos budėtoja skriaudė mokinį

Publikavimo data: 2018-01-08

Kaip praneša Panevėžio apskrities VPK, kupiškietė (gim. 1971 m.) į policiją kreipėsi po to, kai sausio 4 d. 11 val. Kupiškio Povilo Matulionio progimnazijoje 12-mečiui jos sūnui mokyklos budėtoja suėmė už sprando ir žnybė.

Ar įmanomas toks atvejis šioje jaukioje mokykloje?

Kaip temainfo.lt sakė progimnazijos direktorius Rimvydas Latvys, minėtą dieną beišdykaudamas mokinys išmetė kitam mokiniui kukurūzų pakelį. Kukurūzai išsimėtė po grindis, todėl budėtoja liepė juos surinkti.

– Mokinys atsisakė tai padaryti, ir darbuotoja, gal būt panaudodama fizinę jėgą, vertė jį surinkti. Tačiau darbuotoja teigia, kad prieš mokinį fizinės jėgos nenaudojo, o tiesiog griūdama galėjo atsiremti į mokinį ir jį užgauti. Darbuotoja atsiprašė mokinio ir jo tėvų. Tėvai ir vaikas atsiprašymą priėmė, – įvykį pasakojo direktorius.

Anot progimnazijos vadovo, kol kas atliekamas vidinis tyrimas, o sprendimas dėl darbuotojos elgesio bus priimtas gavus policijos tyrimo išvadas.

Kaip šį įvykį vertina Kupiškio rajono savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Violeta Motiejūnienė? Skyrius apie minėtą įvykį kol kas neturi jokių duomenų.

 

temainfo.lt

temainfo.lt archyvo nuotr.

Komentarai (15)

 1. nuomone parašė:

  Tegu pries skusdamiesi pirma ismoko vaiko normaliai elgtis.. Jei net negali sutvarkyt ka pridirbo….

  • Liudna parašė:

   Mano vaikui buvo pakišta ,,padnoškė“budėtojo pranešiau apie incidentą bet niekas neregavo. Mano vaikui buvo sugadinti drabužiai(suplyšę nuo griuvimo). Ačiū dievui griuvimo metu nieko nesusilaužė.
   Gal ir neturėjo bėgti bet budėtojo veiksmai sukėlė pavojų givybei.

 2. Mama parašė:

  Jei mokinys neklauso budinčiosios,t.y. suaugusiojo žmogaus,kitą kartą šiukšles surinkti reikia iškviesti to erelio tėvus.

 3. Sprandas parašė:

  Dieve gal tenorėjo vaikui nusukti sprandą, bet paslydo ir įsikibo į jį nagais. Kiekviena budinti sprandų nepasukios – tam reikia specialistų. SWvarbu kad Lietuvoje tokiems užtektų uptarėjų.

 4. Kotryna parašė:

  Atsiprašymą priėmė, bet į policiją vis tiek kreipėsi. Štai kaip vaikai mokomi gyvenimo tiesų – kas garsiausiai rėkia, tas ir teisus.

 5. pedogė parašė:

  Tai negi jau galima drąskyti sprandus? Kuri neitume į policiją dėl savo vaiko, mokytojos? Pačios visą kelią žviegdamos lėktumėm.

  • Saulius parašė:

   Ar būtų pradėtas tyrimas (vietinis ar policijoje), jeigu valytoja būtų apie įvykį pranešusi administracijai?
   Ar būtų praktiškai įmanoma nustatyti vaiko asmenybę (jeigu jis nebūtų sučiuptas) kuris tuo metu pažeidė mokinio tvarkos taisykles?
   Ar yra mokykloje tvarka, kurioje nurodoma darbuotojai kaip elgtis tokiose situacijose?
   Ar valytoja supažindinta, mokoma specialiuosiuose mokymuose kaip elgtis panašiose situacijose?

 6. Vanda parašė:

  Nu jo jei vaikas kažką blogai padarys ir mes už tai pradėsim jį žnaibyt tai jau tikrai nieko jo neišmokysim.

 7. pasipiktinus parašė:

  Progimnazijoje tvarkos visai nėra, dar prieš 7 metus, kai mokiausi pati buvo baisinga tvarka, darėm ką norėjom… Rūkydavom prie paradinių durų, kolidoriuose elgdavomės neatsakingai, pamokose buvo baisiau nei karo lauke… Dabartinė karta esanti “matulkej” dar baisesnė… Sesuo grįžus verkia, kad negali subendravardiklint trupmenu, nes mokytoja nepaaiškino, o tuo metu tilde 25 mokinius, žinoma aš netikiu ir sakau jai, kad ji tikriausiai pati triukšmauja, pamaniau kas to nedarė pamokose. Sekančią diena sesuo atneša man garso įraša, kuriame ji įrašinėjo pamoka… pamoka to nepavadinsi… girdisi vaiku keiksmai, mokytojo bandymas pradėti pamoką, suolų bildesys. Tai kaip tokiem žveriukam neižnybti ? Dar rašo pavyzdinga mokykla… Nuolatinis bardakas, pavaduotojos ir visa kita mokyklos grietinėle turi imtis veiksmų, dažniau lankyti pamokas, taip pat turi stengtis ir tėviškoji grietinėlė, noriu paklausti kokiomis dogmomis jūs auklėjat savo vaikus, kad jie šitaip ant galvų lipa? Juk dabar ir 5etis jau žino savo TEISES, o kaip PAREIGOS ?! Juk jos irgi egzistuoja !!!

 8. klasiokas parašė:

  mano klasiokas normalus o ta budinti jau senai gryba pjauna kaltina nekaltus vaikus ir t.t ji niekur negriuvo ji paeme uz sprando specialiai

 9. abc parašė:

  12-os metu budamas jau mokejau beveik visus namu ukio darbus, spedavau ir mokytis ir dirbti ka reikia, tevu is vieno ju zodzio klausydavau, tuo labiau svetimu suaugusiu zmoniu. Jokiu pareigu nebuvimas, jokios atsakomybes uz savo elgesi, tik vien teisiu ir pramogu reikalavimas sau yra siaubas. Paskui uzauge buna tokie, kad nei kur tinka, nei ka sugeba, nieko negerbia, uz nieka nepadekoja…

  • monologas parašė:

   Ką če kaziolini? Rašyt tep i neišmokai, ania? Tik abc ir težinai. A pažįsti tą mokinį? Judrus, bet draugiškas ir mandagus. Be to, dainininkas. Būtų jis tuos popkornus surinkęs, bet puolė kaip kokia Šrekienė budinti. Da gerai, kad neturėjo ginklo su pneumatiniu taikikliu.Tokioms psichonervatikėms reikėtų budėti prie vištidžių ir gaudyti vištas už kaklų.Stebiuosi, kiek daug kupiškėnų, pritariančių sovietinei tvarkelei.

 10. Renatele parašė:

  Isvada:laikas didžiajai daliai progimnazijos darbuotojų į pensiją.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *