Kupiškio Povilo Matulionio progimnazijoje nustatyti du COVID-19 atvejai: susirgo mokytojai. Šiandien ir rytoj bus tiriamos dvi pradinukų klasės ir aštuoni įstaigos mokytojai.
Spalio 29-osios naktį Kupiškio rajone nustatyti dar du COVID-19 atvejai.
Apie situaciją kalbėjomės su Kupiškio rajono savivaldybės ekstremalių situacijų operacijų centro vadove, rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Ingrida Bernatavičiene.

– Ar žinomi susirgusių mokytojų kontaktai?
– Šiandien ir rytoj bus vykdomi mokinių tyrimai. Yra sudaryti sąrašai: vienos klasės – 21 mokinys, kitos – 22. Nurodyti aštuoni mokytojai, turėję kontaktą. Jiems irgi bus suteikta galimybė pasitikrinti.
Kitą savaitę Kupiškio Povilo Matulionio progimnazijos pradinukai dirbs nuotoliniu būdu.

– Ar galima šią situaciją vadinti protrūkiu?
– Šie asmenys privalo izoliuotis 14 dienų. Ir bus matyti, kokia situacija, ar galima ją vadinti protrūkiu. Beje, per naktį nustatyti dar du COVOD-19 atvejai. Jie, pirminiais duomenimis, nėra sietini su P. Matulionio progimnazija.

– Gal galima sužinoti, su kuo sietini?
– Duomenų kol kas neturiu. Susisiekiau su specialiste. Ji epidemiologinės situacijos dar neturėjo. Vienas, kaip suprantu, dar neaišku, kur galėjo užsikrėsti. O antro atvejo charakteristikos kol kas visiškai nežinau.

– Kokia dabar yra Kupiškio rajono situacija COVID-19 fone?
– Šią savaitę patekome į geltonąją zoną. Šiuo metu į statistiką įvesta 10 sergančių kupiškėnų, bet šiame skaičiuje dar nėra praėjusios nakties dviejų naujų atvejų. Kaip keisis situacija, labai priklausys nuo pastarųjų dienų tyrimų rezultatų.


Kalbėjosi Rita Briedienė