Pradžia » Aktualu » Tradicinė kraštiečių šventė – „Gandrinės“

Tradicinė kraštiečių šventė – „Gandrinės“

Tradicinė kraštiečių šventė – „Gandrinės“

Publikavimo data: 2013-07-31

Prabėgo metai kaip viena diena. Šiemet tradicinė Rokiškio rajono Laibgalių kaimo kraštiečių šventė – Gandrinės – sutapo su vykdomu projektu „Gatvių sankryža – kelias į aktyvią Laibgalių bendruomenės ateitį“. Projektas remiamas Rokiškio rajono VVG įgyvendinamos Strategijos lėšomis, o šią finansuoja Europos Sąjungos žemės ūkio fondas kaimo plėtrai ir Lietuvos Respublikos vyriausybė.

Laibgalių bendruomenės vėliavą iškėlė bendruomenės krikštatėviai Seimo narys Vytautas Saulis ir jo patarėja Laima Keraitienė.

Gandrinių šventės dalyvius sveikino Rokiškio rajono savivaldybės mero patarėjas Albinas Urbonas, Jūžintų seniūnijos seniūnė Audronė Baltuškaitė bei liaudies kūrėjas Jonas Driskius.

Buvo įsteigtos keturios Gandrų nominacijos: prizas „Už debiutą kino filme „Emigrantai“ atiteko Simonai Vaičiulėnaitei ir Karoliui Leitonui; „Už internetinės svetainės sukūrimą“ – Steponui Ramanauskui; „Už viešųjų pirkimų organizavimą projekte „Gatvių sankryža – kelias į aktyvią Laibgalių bendruomenės ateitį“ – Virginijui Mauricai ir „Už bičiulystę“ – Rimantui Grigalaičiui.

Laibgaliečiai pasveikino ir savo kaimo naujagimius: Nerilę Mustafinaitę, Rūtą Kairytę ir patį mažiausią gyventoją Menšovą, kuriam tėveliai dar nespėjo išrinkti vardo.

Buvo pagerbti ir bendruomenės nariai, šventę jubiliejus: Julija Kariniauskienė ir Jonas Giriūnas, šventę 70-mečio, Laima Kanapeckienė – 60-mečio, Vanda Cicika – 50-mečio ir Remigijus Pretkus – 40-mečio sukaktis.

Už gražią iniciatyvą ir gatvės simbolio – malūno – statybą buvo pasveikinti Malūno gatvės gyventojai.

Dovanėlė įteikta naujakuriui Laimiui Mikėnui.

Laibgaliečiai ir jų svečiai vaišinosi šienapjūtės valgiais. Susirinkusieji klausėsi Biržų rajono Papilio kultūros centro moterų kvarteto koncerto.

Antroje šventės dalyje kiekviena gatvė visus linksmino dainomis ir kapitonų išmone. Tema – šienapjūtė. Jei išsaugosime savo gimtojo kaimo tradicijas, išliksime saviti, įdomūs, gyvybingi ir veiklūs. Nė vienas žemės ūkio darbas nėra taip gražiai liaudies apdainuotas, kaip šienapjūtė. Taip yra todėl, kad šienapjūtė – pats sunkiausias ūkio darbas, dirbamas pačiu gražiausių metų laiku. Šienpjoviai, net ir labai pavargę, iš laukų grįždavo su daina.

Lauko gatvė bei jos kapitonai Aldona Balčiūnienė ir Jonas Kepenis pirmieji pradėjo koncertą, jį tęsė Alyvų gatvės kapitonė Vida Kurklietienė. Viktorija Šatkutė, Gėlių gatvės kapitonė, susirinkusiesiems dovanojo klasikinį kūrinį, o Ūkininkų gatvės kapitonė Ieva Pernovaitė pagrojo kanklėmis. Šilo gatvės kapitonas Rimantas Bartasūnas grojo akordeonu ir dainavo. Jūžintų gatvės gyventojai pasikvietė muzikantą Petrą Žalalį net iš Jūžintų, o šis bendrai dainai paragino Parko, Laibgalių, Malūno, Žemdirbių ir Kaštonų gatvės gyventojus. Visi buvo įdomūs, originalūs, vieningi, tvirti ir stiprūs.

Nugalėjo draugystė. Linksmybėms pakvietė Kriaunų kapela.

Visi vaišinosi prie bendro stalo, dainavo ir šoko iki pirmųjų gaidžių. Laužas sudegino visas negeroves.

Bendruomenės pirmininkė Vanda Cicika dėkoja visiems, kurie padėjo organizuoti šventę: vieni ją rėmė aukomis, kiti prisidėjo darbais ar patarimais.

Vanda Cicika

2013-07-31

Komentarai (1)

  1. Miroslavas parašė:

    Norėčiau nupirkti ankstyvos veislės braškių daigų sodinimui šiltanamyje apie 30 kv. m. ploto
    Būčiau dėkingas jei praneštumėt ar galėčiau pas jus įsigyti tokį kiekį daigų ir kokiomis sąlygomis.

    pagarbiai, Miroslavas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *