Panevėžio apygardos teismas baigė nagrinėti baudžiamąją bylą, kuri pagal Troškūnų klebono skundą buvo nagrinėjama apeliacine tvarka.

Pernai liepą Anykščių teismas pripažino S. F. kaltu dėl aplaidaus ūkininko S. F. ūkio ir apskaitos tvarkymo bei aplaidaus Troškūnų Švč. Trejybės parapijos buhalterinės apskaitos tvarkymo ir skyrė jam subendrintą 3 012,80 Eur baudą. Teismas išteisino S. F. dėl neteisėto vertimosi finansine veikla, konstatavęs, kad S. F. nepadarė šios nusikalstamos veikos.

Panevėžio apygardos teismui nuteistasis S. F. apskundė pirmos instancijos teismo nuosprendžio dalį, kuria jis buvo pripažintas kaltu.

Nuotoliniu būdu vykusiame teismo posėdyje sakydamas baigiamąją kalbą nuteistasis S. F. savo kaltės nepripažino ir prašė teismo panaikinti tą nuosprendžio dalį, kuria jis nuteistas už aplaidų buhalterinės apskaitos tvarkymą, bei jį išteisinti. To paties prašė ir abu nuteistojo advokatai.

Prokuroras, priešingai, teigė, kad bylos duomenys įrodo S. F. kaltę dėl minėtos nusikalstamos veikos ir prašė palikti Anykščių teismo rūmų nuosprendį nepakeistą.

Bylą apeliacine tvarka išnagrinėjusi Panevėžio apygardos teismo teisėjų kolegija savo sprendimą skelbs vasario 26 d.


Jolita Gudelienė
Panevėžio apygardos teismo pirmininko padėjėja (ryšiams su žiniasklaida ir visuomene)