Pradžia » Aktualu » Už ką kupiškėnams įteikta „Auksinė krivūlė“?

Už ką kupiškėnams įteikta „Auksinė krivūlė“?

Publikavimo data: 2018-10-22

EK atstovybės Lietuvoje vadovas A. Pranckevičius (ketvirtas iš dešinės)

Robertu pasirašęs komentatorius po rašiniu „Kupiškio rajono savivaldybei – „Auksinė krivūlė” klausė: „Už kokius nuopelnus įteikiama krivūlė?”

Kaip jau rašė temainfo.lt, Kupiškio rajono savivaldybė pelnė nominaciją „Stipri bendruomenė – stipri Europa“.

Ar Kupiškio rajono savivaldybė pastebimai daug dėmesio teikia bendruomenėms, bene  ryškiausiai rodo tai, kad Žemės ūkio skyriui suformuota papildoma funkcija rūpintis bendruomenėmis, pats skyrius, pavadintas Žemės ūkio ir bendruomenių skyriumi, rūpinasi nebe tik žemdirbiais.

Savivaldybė dėmesingai bendrauja su kaimo ir miesto Vietos veiklos grupėmis, projektams telkiančiomis bendruomenes.

2016 m. Kupiškio rajono savivaldybė, pasirašiusi sutartį su Europos socialiniu fondu, vykdo projektą „Kompleksinių paslaugų šeimai teikimas Kupiškio rajono savivaldybėje“. Įsteigti trys – Rudilių, Antašavos ir Adomynės – bendruomeniniai šeimos namai, jų lankytojams teikiama visokeriopa pagalba, mokoma įveikti krizinę situaciją.

Lietuvos savivaldybių asociacijos organizuotame renginyje svarbiausią šių metų Lietuvoje savivaldos apdovanojimą pelnė 17 savivaldybių. Atskirose kategorijose jas apdovanojo visos 14 šalies ministerijų, Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje, Lietuvos verslo konfederacija bei Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba.

Tarp apdovanotųjų – ir Kupiškio rajono savivaldybė, pelniusi Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje nominaciją „Stipri bendruomenė – stipri Europa“.

Apdovanojimą Kupiškio rajono merui Dainiui Bardauskui įteikė Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Arnoldas Pranckevičius. Jo ir teiravomės, už kokius nuopelnus Kupiškio rajono savivaldybė pelnė Atstovybės „Auksinę krivūlę“.

„Apdovanojimuose „Auksinė krivūlė“ nominaciją „Stipri bendruomenė – stipri Europa“ teikiame jau penkerius metus. Anksčiau mūsų nominacijas laimėjo Akmenė, Tauragė, Kaišiadorys ir Druskininkai. Atstovybės šiųmetė nominacija „Stipri bendruomenė – stipri Europa” atiteko Kupiškiui už vieną sėkmingiausių šalyje savižudybių prevencijos programų „Kupiškio algoritmas.” Mūsų dėmesį patraukė ši programa ir įkvėpė kaip puikus pavyzdys iniciatyvos, kuri gimė iš apačios, o nėra nuleista iš viršaus, nėra sugalvota ministerijų koridoriuose, yra palaikoma pačios bendruomenės, net stiprina bendruomeniškumą, pilietiškumą ir savitarpio pagalbą. Pati Europos Sąjunga bus stipri tol, kol stiprios bus bendruomenės, ir kol žmonės jausis pasitikinčiai ir pilnavertiškai ten, kur gyvena, kur jų iniciatyvos galės skleistis ten, kur jie yra. Jei bus stiprios bendruomenės ir stiprūs regionai, bus stipri ir Lietuva, bus stipresnė Europa“, – temainfo.lt atsiųstame laiške rašo Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Arnoldas Pranckevičius.

 

Rita Briedienė

Kupiškio rajono savivaldybės nuotr.

 

Ta pačia tema:

Kupiškio rajono savivaldybei –„Auksinė krivūlė“

Komentarai (9)

 1. Algoritmas parašė:

  Bet dačertago ir sukiršino.

 2. Mokytoja parašė:

  Bet algoritmo kūrėjų komandoje nesimato, o meras šios iniciatyvos neremia 🙁

 3. Julius parašė:

  Nebejuokinkit su savižudybių algoritmu. Liūdniausias projektas. Tik reikia įsigilinti. Atrodo savivaldybė vykdė kitą panašų projektą. Tiksliau Rokiškio sveikatos centro Kupiškio skyrius.

 4. Gerai būtų, kad... parašė:

  Būtų gerai,kad tamsta mokytoja Valia nesusireikšmintų. Kai grįš iniciatyvinė jūsų grupė galėsit važiuoti. Ruoškitės. Juk niekas nežinojo ko į apdovanojimus ir kviečia.

 5. Sonata parašė:

  Netikiu ir nepasitikiu jokiais Algoritmu projektais. Tusti puodai garsiai skamba, bet atidarius dugnr nieko. Pagarba merui uz tikra, nuosirdu darba. Malonu, kad musu rajonas ivertintas gerai.

 6. Jei nepažysti parašė:

  Algoritminės puola kaip….. Algoritmo reikia prieš jų algoritmą. Buvo už ką apdovanoti savivaldybę ir be to. Atiduokit, mere, joms tą krivulę jei yra tokia galimybė žinoma.
  Nes pas jas gali eiti tik jei jų nepažysti.

 7. Romualdas parašė:

  Kas tiki tais savizudybiu ir psichologiniais projektais… As tokiu nepazistu.

 8. Palaikymo komanda parašė:

  Kai stiprus Meras, tai stipri ir Kupiškio krašto bendruomenė. Antrai kadencijai užsidirbo mero kėdę garantuotai.

 9. Teodoras parašė:

  Pagaliau ir musu miestas giriamas ir apdovanojamas. Gerbiame Mera uz tai, kad puikiu vadovavimu dave Kupiskiui posuki i geresne ir grazesne puse. Turi visas lyderio savybes. Balsuosime tik uz ji.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *