Prie įvažiavimo į Kavarską nuo Ukmergės pusės akį rėžia iki kamieno nugenėtos guobos.

– Ar galima taip tyčiotis iš medžių? – klausėme Anykščių rajono savivaldybės Architektūros ir urbanistikos skyriaus  Kraštovaizdžio specialistės Vitos Bubliauskaitės.

– Baisiai sužaloti medžiai. Tačiau jie – privačioje valdoje, sklypas nėra saugomoje teritorijoje. Nieko nepadarysi,  – sakė ji.

Specialistė priminė Ukmergės rajono Vidiškių miestelį, kuris šalyje tapo pavyzdžiu, kaip nederėtų genėti medžių. Anot jos, netrūksta tokių pavyzdžių ir Anykščiuose.

– Net viešose vietose nuolat žalojami medžiai. Ne kartą kreipėmės į Aplinkos apsaugos agentūrą, Anykščių regioninį parką, tačiau rasti ir nubausti kaltuosius ne taip paprasta, –  sakė Kraštovaizdžio specialistė V.Bubliauskaitė.

– Šovė žmonėms į galvą ir nugenėjo medžius – nei tarėsi, nei klausė. Kavarske šie žmonės – naujokai, dar nepajutę miestelio kolorito, nespėję įvertinti mūsų taip branginamos žalumos, – sakė Kavarsko seniūnijos seniūnas Algirdas Gansiniauskas.

– Iš kur žmogui žinoti, kaip genėti medžius? – klausėme Kraštovaizdžio specialistės V.Bubliauskaitės.

– Kiekvienas gali ateiti į savivaldybę pasiteirauti. Niekas nebuvo išvarytas; gali kreiptis ir į „Anykščių komunalinį ūkį“ – patars, suteiks paslaugą, – sakė ji.

– Estetinio vaizdo mes neformuojame:  įmonė šalina avarinius medžius arba geni tuos, kurių šakos siekia laidus. Genėjimo paslauga nėra pigi: 26 m bokštelį nuomojame iš Utenos, nuoma dienai kainuoja 800 Lt. Mūsų bokštelių aukštis – 11 m, jo nuomos kaina 110 Lt. Kainuoja ir medkirčių darbas, – sakė UAB „Anykščių komunalinis ūkis“ direktoriaus pavaduotojas Valdemaras Navickas.


temainfo.lt