U0vkxTM1qfc

Projektas „Obelių miesto Vytauto ir J.Zaukos gatvių sankryžos rekonstrukcija“ neabejotinai išliks dabartinės Rokiškio rajono valdžios nuopelnu: šiai kadencijai socialdemokratų statytas Rokiškio rajono meras Vidmantas Kanopa su Lietuvos automobilių ir kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos pasirašė darbų finansavimo sutartį, o jį pakeitęs dabartinis tos pačios partijos narys meras Vytautas Vilys atliko didžiulius organizacinius darbus šios sutarties startui.

Vis dėlto beveik visos Lietuvos partijos galėtų prisiimi Obelių gatvių rekonstrukcijos nuopelną: bene 2008 m. sujudę obeliškiai nedavė ramybės ne tik socialdemokratams, bet ir konservatoriams, centristams. Liberalų sąjūdžio Rokiškio skyrius kvietėsi į Obelius praėjusios kadencijos susisiekimo ministrą Eligijų Masiulį, patys ne kartą lėkė sostinėn…

„Gerai žinau vieną dalyką: Obelių gatvių rekonstrukcija – pasiteisinusi miestelio visuomeninė iniciatyva“, – taip „TEmai“ sakė rajono vadovas V.Vilys.

Projekto vertė – 22 mln. litų. Bendras abiejų rekonstruojamų gatvių ilgis – apie 3 km. Miestelio centre bus įrengta žiedinė sankryža.

Rokiškio rajono savivaldybės įnašas 5 mln. litų. Jį net 4 mln. sumažins Automobilių ir kelių direkcija. Tad rajono biudžetui bereiks sutaupyti milijoną. Už pastarąjį bus sutvarkyti i šaligatviai, lietaus nutekėjimo įrenginiai bei gatvių apšvietimas.

Šiuo metu du laikini šviesoforai reguliuoja Obelių gatvių – ir Zarasų, ir Daugpilio kryptimis – eismą. Miestelis, sakytum, apverstas aukštyn kojomis. Tik dėl to niekas nepyksta: tokios gatvės, kokios buvo iki rekonstrukcijos, žemino obeliečių garbę ir orumą…

Projektą ketinama baigti iki 2014 m. rugsėjo 30 d.

 

temainfo.lt