Pradžia » Aktualu » Vaikai ugniagesį-gelbėtoją Audrių Laucių kvies viešnagėn

Vaikai ugniagesį-gelbėtoją Audrių Laucių kvies viešnagėn

Publikavimo data: 2018-04-05

Vienas pirmųjų savanorių

Noriūnuose lankėsi TV3 žurnalistai A. Lauciaus nuotr.

 

Panevėžio apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Kupiškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesys-gelbėtojas, rajono Savivaldybės priešgaisrinės tarnybos savanoris Audrius Laucius sakė nerimsta žiniasklaidos atstovai: skambino jam TV3, LNK, „Lietuvos ryto“ žurnalistai, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento, Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos atstovai spaudai… Tai vis dėl kovo 31-osios įvykio, kai kupiškėnas A. Laucius išgelbėjo 14-metę.

Audrių kupiškėnai pažįsta ir kaip vieną pirmųjų savanorių, 2015-ųjų gegužę kartu su šešetu kitų, prisiekusių sąžiningai vykdyti ugniagesio savanorio pareigas, ir kaip puikų kalvystės meistrą, menininką.

 

Nelaimės galėjo nebūti

Audrius Laucius

– Ko moksleivei vaikščioti nejaukia Noriūnų užtvankos pakrante, apaugusia krūmais, susivėlusiais į brūzgynus? Ši vieta atrodo taip, kaip kažkada atrodė Kupos pakrantės – nejaukios, šiukšlinos, žmonių apleistos vietos. Bet, pavedžiojusi šunį, ji atėjo būtent čia. Kaip pati sakė, o kur Noriūnuose eiti? Teisi: čia jaunimui taip nėra ką veikti, nors imk ir eik į šabakštynus… O šių čia niekas niekada neišnaikins – kad tik Palėvenei dėmesio užtektų…  – temainfo.lt pasakojo A. Laucius.

 

Apie nelaimę pranešė motina

Kovo 31-oji dar buvo patižusi. Nuklydusi prie stataus užtvankos skardžio mergaitė slystelėjo ir nuriedėjo žemyn.

Apie 14-metę dukterį, patekusią į bėdą, tarnyboms pranešė jos motina. Kaip jau buvo rašyta, gavę informaciją ugniagesiai-gelbėtojai pirmiausia važiavo prie tvenkinio užtvankos.

– Kartą čia jau buvo įvykis, bet šįkart prie užtvankos buvo ramu. Tada nuvažiavau viena užtvankos puse, o ugniagesiai nuskubėjo kita. Anapus pamačiau mojant moterį. Ji ženklais rodė, kad einu teisingai, bet mergaitės vis nemačiau. Skubėjau kaip įmanydamas. Ir staiga matau ryškų rūbelį. Leidausi skardžiu žemyn, – pasakojo A. Laucius.

 

Ar būtumėt šokęs į vandenį?

– Skardis tikrai toks pavojingas?

–  Aš leidausi turėdamas tikslą, žinodamas pavojų, įsikabindamas šakų, o šioje vietoje kristi nevalingai – didžiulė grėsmė, – sakė gelbėtojas.

Mergaitė gulėjo prie pat vandens. Anot A. Lauciaus, ji įstrigo tarp ledo ir šlaito; sugebėjo pasiekti savo kuprinę ir išsikviesti pagalbą.  Atskubėjo kolegos, iškviestas į Noriūnus lėkė Greitosios medicinos pagalbos automobilis.

– Ar būtumėt šokęs į vandenį, jei būtų reikėję? – klausėme Audriaus.

– Žinoma, – sakė jis.

 

Rytoj – kojos operacija

– Kaip jaučiasi jūsų išgelbėta mergaitė? Žinome, kad lankėte ją, – teiravomės gelbėtojo.

– Ji paguldyta į Panevėžio respublikinę ligoninę. Ne taip lengva buvo pas ją patekti – turėjau gauti Paketurių Šv. Kazimiero vaikų globos namų vadovo leidimą, – tiek apie mergaitės sveikatą tepasakė A. Laucius.

O Paketurių Šv. Kazimiero vaikų globos namų direktorius Vytautas Koženiauskas temainfo.lt sakė: kai globotinė grįš iš ligoninės, vaikai pakvies viešnagėn ugniagesį-gelbėtoją – tegu susitinka jis su Šv. Kazimiero vaikais, papasakoja jiems apie savo darbą, kūrybą.

Į nelaimę papuolusiai 14-metei rytoj bus atliekama kojos operacija.

– Tikėjomės, jos nereiks. Bet gydytoja prieštaravo: trauma rimta – pažeistas kelio meniskas. Mergaitė labai nori šokti, į būrelį ją užrašėme. Tačiau pirmos repeticijos teks palaukti apie pusmetį, – sakė direktorius.

Policijos suvestinėse ne taip ir retai pasitaiko pranešimų apie vaikus, savavališkai išėjusius iš globos namų. Noriūnietė turėjo įstaigos leidimą per Velykas aplankyti savo senelę. Tądien pas ją svečiavosi ir kita anūkė, nukentėjusiosios sesuo iš Klaipėdos, buvo ir mama. Ištikta nelaimės dukra paskambino būtent jai..

 

Rita Briedienė

temainfo.lt nuotraukos


Komentarai (7)

 1. :D parašė:

  ir dar meluoja mergaitė, kaip ji ten iš tikrųjų atsirado… 😀 Nereikėjo bėgti nuo „kai ko“, nebūtų nieko atsitikę… 😉

 2. Bim parašė:

  Reikėjo nebėgti?

 3. Aga parašė:

  Kai davė priesaiką tai dar vaikas buvo 🙂

 4. Toks likimas parašė:

  Garbės likimas net kojų nesušlapus.

 5. Sakes parašė:

  Tai kad jinai net neskendo :DDD

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *