Pradžia » Aktualu » Valstybės dienai kavarskiečiai rengė Baltą vakarą

Valstybės dienai kavarskiečiai rengė Baltą vakarą

Publikavimo data: 2019-07-08

Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dienai skirtas Anykščių rajono Kavarsko miesto Baltas vakaras iš Nepriklausomybės aikštės persikėlė į Anykščių kultūros centro Kultūros skyriaus namus – lietus suginė žmones po stogu.

Renginį vedė, o ir į šventę seniūnijos bendruomenes kvietė Kultūros skyriaus meno vadovė, Šerių bendruomenės pirmininkė Daiva Bakšienė. Atsakinėjusieji į jos klausimus tarsi apžvelgė miestelio praeitį ir dabartį: buvęs lietuvių kalbos ir literatūros mokytojas Pranas Černiauskas kalbėjo apie kavarskiečių šnektą, vaistininkė Irena Kiškienė – apie seną vietos provizorių tradiciją – iš pradžių žmogų gydyti žolelėmis, ir tik tada – vaistais.

– Girdžiu, vaistinės kieme berniokiškas balsas klausia: „Kas šiandien dirba? Diedas?“ „Ne, boba“, – į klausimą atsišaukė kitas berniūkštis, – savo, jaunutės vaistininkės, darbo pradžią Kavarske perteikė I. Kiškienė.
Salė juokėsi. Ir gal ne tiek iš paauglių žargono, kiek iš pačios situacijos: paaugliui – ir 20-metis yra diedas…

Antanas Sunklodas pasakojo apie gegužinių pamaldų tradiciją, žmones irgi telkiančią ir giesmei, ir bendrauti, pabūti kartu, pasidalinti duona ir bėdomis. Beje, birželio 30-osios sekmadienio Mišiose buvo skelbiama apie Alfonsos ir Antano Sunklodų įvertinimą už gegužinių pamaldų organizavimą: Kauno arkivyskupija juos apdovanojo aukščiausiu arkivyskupijos garbės ženklu – Šiluvos Dievo Motinos medaliu.
O 21 val. kavarskiečiai, baltai ir nebaltai apsirengę, stojosi Tautiškai giesmei.

– Po giesmės dar nesiskirstėme, tęsėme pokalbius apie Kavarską, vaišinomės bendruomenių keptais pyragais, šokome, dainavome beveik iki vidurnakčio, – temainfo.lt pasakojo D. Bakšienė. 
Koncertavo susirinkusiesiems Šerių ir Kavarsko moterų ansambliai, vadovaujami D. Bakšienės ir Ledos Kazokienės.


temainfo.lt

Stasio Sudeikio nuotraukos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *