Buvo iškvietimų ir į Kupiškio, Rokiškio, Anykščių rajonus

Kaip temainfo.lt sakė VšĮ Panevėžio miesto greitosios medicinos pagalbos stoties direktorė Rūta Ramoškienė, šis kelių dienų ypač šaltas laikotarpis nepasižymėjo itin dideliu nušalimų skaičiumi: ankstesniais metais, temperatūrai nukritus iki 20 l. ar dar labiau, sušalimo ar nušalimo atvejų būdavo daugiau.
– Manau, kad karantinas ir lėmė mažesnį nei prastai šalčio aukų skaičių: žmonės sėdėjo manuose, be to, aktyvus policijos darbas turėjo įtakos žmonių saugumui šaltuoju laikotarpiu, – sakė direktorė R. Ramoškienė.
VšĮ Panevėžio miesto greitosios medicinos pagalbos stotis priima pagalbos skambučius iš Panevėžio miesto bei rajono, Kupiškio, Biržų, Pasvalio, Rokiškio, Anykščių, Marijampolės, Kazlų Rūdos bei Kalvarijos savivaldybių ir teikia greitosios medicinos pagalbos paslaugas. Šios įstaigos medikai skubėjo į Biržų rajoną, kur jau niekuo nebegalėjo padėti, įtariama, nuo šalčio savo namuose mirusiai moteriai, jie skubėjo į pagalbą neblaiviam panevėžiečiui, paryčiais, per patį speigą, keliavusį namo be batų, vienomis kojinėmis, buvo iškvietimų ir į Kupiškio, Rokiškio ir Anykščių rajonus.


Gėdijosi kviestis medikus

Kaip temainfo.lt sakė Bendrojo pagalbos centro (BPC) atstovė viešiesiems ryšiams Vilma Juozevičiūtė, sausio 16 d. pagalbos skambutis buvo gautas iš Kupiškio rajono: buvo pranešta, kad vyras smarkiai nušalo rankų pirštus.
– Nuo šalčio nukentėjęs asmuo gėdijosi kviestis medikus, tad pagalbos paprašė jo draugas. Skambinusysis sakė, jog rankas nušalęs vyras blaivus, tiesiog pasielgė neatsargiai.
Sausio 17 d. medikai iškviesti Rokiškio gatvėje aptiktam 70-mečiui vyrui: jis dar buvo gyvas, bet labai stipriai sušalęs.
Tą pačią dieną BPC gavo pranešimą apie 70-metį benamį, rastą negyvai sušalusį Anykščių miesto tualete.


Dingusiosios rasti nepavyksta

Vis dar nepavyksta rasti Anykščių rajono Kavarsko seniūnijos Medžiočų kaimo gyventojos (gim. 1955 m.). Manoma, moters dingimo diena – sausio 6-oji. Ją matė parduotuvėje: moteris išsigrynino pinigų ir išėjo, o į kurią pusę, niekas nematė. Ar galėjo kas nors pasikėsinti į moters gyvybę dėl pinigų. Manoma, kad ne: per terminalą ji pasiėmė tik kelias dešimtis eurų.

Į Medžiočius ši moteris atsikėlė gyventi iš Vilniaus. Jos namuose nuolat degė šviesa, net naktį. Kaimynai nė neįtarė, kad jos nėra namuose. Sunerimta sausio 11 d.

– Durys neužrakintos, šviesa dega, langas atviras. Apėjome visus sodybos pašalius, lipome ant aukšto – niekur jos nėra. Skambinome dukrai, ši – 112. Policija ieškojo, kėlė dronus. Iki šiol kaimynai apžiūri kiekvieną kauburėlį. Tik šaltis sustabdė žmonių pasivaikščiojimą. Ši moteris mėgdavo kelią į parduotuvę trumpinti per lauką. Kai išeinu pasivaikščioti su savo vilkšuniu, taip ir keliaujame tuo lauku, apžiūrime sniego suneštus gauburius, bet vis dar nieko… – pasakojo dingusiosios kaimynė.


Sėkmė didesnė, kai už lango speigas

Anykštėnas savo feisbuko paskyroje pasisiūlė: „Jei iš ryto neužsikuria automobilis dėl nusėdusio akumuliatoriaus, paskambinkite – prilėksiu, užkursiu.“
Pirmas paskambino ir pagalbos paprašė 4 val., paskutinis – apie vidurnaktį.
Anykštėnas turi modernų akumuliatoriaus pakrovėją ir mano , kad jis visai neblogai gali pasitarnauto papildomai jo verslo paslaugai – bent jau tada, kai už lango speigas.


temainfo.lt