Kaip temainfo.lt sakė Kupiškio pirminės asmens sveikatos centro (PASPC) direktorius Robertas Baltrūnas, praėjusio pirmadienio, liepos 20-osios, vakarą liūtims sutrikdžius Registrų centro duomenų sistemas buvo visiškai paralyžiuotas ir medikų darbas.


Visiškas paralyžius

Praėjusio pirmadienio, liepos 20-osios, vakarą sostinėje praūžusi liūtis sutrikdė Registrų centro duomenų sistemą. Liūties neatlaikęs trūko lietaus vandenis surenkantis vamzdis ir buvo užlietos Registrų centro serverinės: nebeveikė nekilnojamojo turto, Gyventojų ir Adresų registrai, e-sveikatos sistemos puslapis…
– Visiškas paralyžius. Gydytojai ranka rašo receptus, siuntimą pas specialistus, ligos istorijas, – sakė direktorius R. Baltrūnas, ir jam kol kas nėra žinoma, kas apmokės medikus užgriuvusią papildomą įtampą.
– Ar gydytojams teks dirbti viršvalandžius? – teiravomės.
– Įsivaizduokite, jei įmonėje sugestų staklės, o užsakymą įvykdyti reikia. Taip ir čia: tempai sulėtėjo arba visai sustojo, o padaryti privalai visą darbą, – teigė direktorius.


Rašiklis ir popierius čia dar reikalingi

Prisirašiusių prie Kupiškio PASPC yra 16 246 asmenys. 2019 m. duomenimis, per dieną Kupiškio PASPC apsilankydavo apie 240 žmonių. Anot R. Baltrūno, kompiuterizuotai gydytojas aptarnaudavo tris pacientus, tai šiandien per tą patį laiką – vieną. Pirmadienį viskas buvo rašoma ranka, o atkūrus e-sveikatos sistemos puslapį šį darbą teks sukelti į programas. Vis dėlto kupiškėnišką medikų situaciją direktorius vadina „fifty-fifty“: rašiklis ir popierius čia dar reikalingi.
– Ar žmonės labai pasipiktinę dėl susidariusios situacijos? – teiravomės direktoriaus.
– Žmonės kaip žmonės. Visi tikimės, kad nesklandumai netrukus bus pašalinti, – sakė jis.


Rita Briedienė