Kaip praneša www.kupiskis.lt, prieš naujuosius mokslo metus Kupiškio kultūros centro Vitražų salėje pasitarti ir susipažinti su naujovėmis rinkosi rajono ugdymo įstaigų direktoriai ir jų pavaduotojai, Kupiškio rajono savivaldybės Kultūros ir švietimo skyriaus vedėjas Rimantas Jocius, specialistai. Renginyje dalyvavo ir meras Jonas Jarutis, rajono tarybos Kultūros, švietimo, sporto ir teisėsaugos komiteto pirmininkas Andrius Kleniauskas bei laikinai Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) Kupiškio rajono policijos komisariato (RPK) viršininko pareigas einantis Linas Dovydėnas.

„Švietimo ir mokslo ministerijos Švietimo kokybės ir regiono politikos departamento direktorius Aidas Aldakauskas švietimo bendruomenei pristatė temą „Švietimas regionuose. Pedagogų kvalifikacija“, taip pat plačiau pakomentavo švietimo ir mokslo ministro iškeltas gaires – Lietuvos švietimo strategiją iki 2020 m.“, – teigiama pranešime.

Iš pateiktos informacijos aišku, kad iki Rugsėjo 1-osios meras lankėsi ne visose, bet „didžiojoje dalyje“ mokyklų, tad renginyje turėjo progos jų vadovams padėkoti už kantrybę: vyksta renovacijos projektai, ypač – jei ne viskas pavyksta labai sklandžiai. „Jis linkėjo, kad mokyklose niekuomet netrūktų mokinių, o juos ugdantiems pedagogams – kantrybės“, – sakoma pranešime.

Toliau teigiama: „Pasitarimo metu pasveikinta nauja vadovė – Subačiaus gimnazijos direktoriaus pavaduotoja Aušra Tvarijonienė. Tuomet supratimo ir palaikymo žodžiais į pedagogus kreipėsi Savivaldybės tarybos narys A.Kleniauskas, apgailestaudamas, kad centrinė šalies valdžia nelabai ieško kontaktų su vietos savivalda, dažnai ją palikdama savarankiškai spręsti per sunkias problemas.

Laikinai einantis Panevėžio apskrities VPK Kupiškio RPK viršininko pareigas L.Dovydėnas džiaugėsi glaudžiu socialinių partnerių – mokyklų ir policijos – bendradarbiavimu, didėjančiu norinčiųjų tapti policijos pareigūnais mokinių skaičiumi, vykdytais projektais ir akcijomis. Viena jų – organizuotas konkursas „Saugiausia Kupiškio rajono mokykla“.

Kupiškio rajono savivaldybės Kultūros ir švietimo skyriaus vedėjas Rimantas Jocius pastebėjo, kad rugsėjo 1-ąją – Mokslo ir žinių dieną tėveliai galės daugiau dėmesio skirti savo atžaloms, kartu pajusti tikrąją šventę, o naujieji mokslo metai prasidės rugsėjo 2-ąją, pirmadienį.

Kalbėdamas apie aplankytas rajono ugdymo įstaigas, R.Jocius, kaip ir meras, gyrė vadovus už ūkiškumą ir sugebėjimus minimaliomis išlaidomis padaryti nemažus pokyčius. Daug dėmesio vedėjas skyrė informacijai, kurią kartu su meru išklausė Švietimo ir mokslo ministerijos organizuotoje konferencijoje Vilniuje. Vedėjas dalijosi žiniomis apie veiklos gaires 2013–2014 mokslo metais.

Apie kitus pokyčius naujais mokslo metais ir praėjusių mokslo metų rezultatus kalbėjo Kultūros ir švietimo skyriaus vyriausiosios specialistės Rimutė Balzarevičienė ir Irena Mockuvienė; Švietimo įstaigų buhalterinės apskaitos tarnybos vyresnioji specialistė Nijolė Janavičienė plačiau komentavo finansinius klausimus, biudžeto formavimą, o Kupiškio rajono švietimo pagalbos tarnybos vadovė Jurgita Trifeldienė pateikė informaciją apie pedagoginę ir psichologinę pagalbą švietimo įstaigoms.“

Visi kalbėjo apie naujoves, tik – nė žodžiu! – apie kokias. Išskyrus apie naują Subačiaus gimnazijos direktoriaus pavaduotoją.


Parengta pagal Kupiškio rajono savivaldybės svetainės www.kupiskis.lt inform.