Vytautas Saulis: subintuota ranka teks vaikščioti tris savaites

Rokiškėnų rinktas Seimo narys Vytautas Saulis vaikšto subintuota ranka. Jis sakė, jog  būtent tai jį paskatino dalyvauti ir Rokiškio krašto muziejuje pirmą kartą surengtoje karikatūrų parodoje „Sveikata – brangiausias turtas?..!..“

V.Saulis, žinoma, juokavo. Jis neatrodo kenčiantis – kaip visada, puikios nuotaikos ir noriai atsakinėjantis į žurnalistų klausimus.

–  Kas atsitiko rankai? Susižalojote?  –  klausėme seimūno.

–  Ne. Pagaliau ryžausi operacijai, ir dabar teks pakentėti subintuotam,  kol ranka sugis, –  sakė jis.

Tokio atsakymo, žinoma, neužteko.

Anot Seimo nario V.Saulio, per 10 metų jį kankinę dešiniosios rankos mažasis ir bevardis pirštai, vis labiau besiriečiantys prie plaštakos.

–  Skaudėt neskaudėjo, tačiau jaučiau nepatogumą dirbdamas, sveikindamasis; būdavo sunku užsimauti pirštinę. Visada maniau, kad ištiesti pirštus trukdo kažkokiu būdu susitraukusi sausgyslė. Tačiau prieš septynerius metus paspaudęs ranką kolegai, dabar sveikatos ministrui Vyteniui Andriukaičiui, sužinojau savo ligos – Diupitreno kontraktūros – istoriją. Jau tada jis man patarė nebelaukti – geriau nebus, reikia operuoti. Va, kiek dar laiko praėjo… – pasakojo Seimo narys.

Neteisingai manoma, jog ištiesti pirštus trukdo susitraukusi sausgyslė. Tačiau su savo ligos istorija susipažinęs V.Saulis aiškino kitaip. Jis pasakojo:

–  Po delno oda yra standi ir elastinga plėvė. Ji labai svarbi delno atramai ir plaštakos judesių tikslumui. Sako, kad Diupitreno kontraktūra ima vystytis smarkiai sutrenkus delną, tačiau ši liga gali būti ir paveldima: prasideda minkštųjų audinių sustorėjimas, jie raukšlėjasi, traukiasi ir prie plaštakos riečia pirštus.

Kaip teigia medicinos literatūra, operacijos metu stengiamasi pašalinti pirštų kontraktūras sukėlusias stygas, bet paliekama delno sausgyslinė plėvė. Seimo nariui V.Sauliui subintuota ranka teks vaikščioti apie tris savaites. Rudenį jis žada operuoti ir antrą ranką.

„TEmos“ inform.