Žvejų gyvybę saugos įstatymas

Kokia beprotybė balandžio viduryje (ar net vėliau) lipti ant ežero ledo… Poledinės žūklės žvejus vadina visaip, dažniausia… nelabai gražiai. O jie vis tiek lipa ant ledo net tuomet, kai nuo kranto ant jo užsiropšti nebeįmanoma: ieško tiltelių, elingų – ledas, prisitvirtinęs prie jų pastolių, laikosi dar visai gerai.
Aplinkos ministras Valentinas Mazuronis patikslino Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisykles. Kai šios bus paskelbtos „Valstybės žiniose“ žvejoti ant pavasarinio ledo bus draudžiama. Kada poledinė žūklė tampa pavojingiausia, spręs Lietuvos meteorologai ir hidrologai.
„Šeštadienį, balandžio 20 d., jau nebegalėsime žvejoti. O jei nepaisysime draudimo, gausime 200 Lt baudos“, – temainfo.lt sakė užkietėjęs Kupiškio žvejas Borisas Lisas.
Tai kol kas tai – tik nuogirdos. Anot Panevėžio regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininko pavaduotojo Gaudento Baikausko, iki minėto šeštadienio Aplinkos ministerija surengs seminarą, ir specialistai gamtosaugininkams nuodugniau išaiškins, kaip varyti nuo ledo žvejus.
„Aš – pensininkas. Žvejyba man yra pats mėgstamiausias užsiėmimas, o ypač – poledinė žūklė. Šiandien kelinta, 17-a? Ledo storis siekia apie 40 cm. Nėra jokio pavojaus. Iki šeštadienio ledas ant marių dar tikrai išsilaikys“, – teigė B. Lisas.
Kol kas žvejams būtiniausias reikalavimas – ant ledo turėti smaigus.
B. Lisas sakė, jog per 20 poledinės žūklės metų jam neteko nei pačiam skęsti, nei kito iš eketės traukti, ir pastukseno į savo medinę žvejybos reikmenų dėžę.

 

temainfo.lt