Vakar rajono savivaldybės kvietimu Anykščiuose lankėsi susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius.

– Patys kviečiamės ministrus išsakyti jiems vietines problemas, priminti jų netesėtus pažadus. Pagal plotą Anykščių rajonas yra vienas didžiausių šalyje, jis pasižymi ir žvyruotų kelių ilgiu, siekiančiu per 1000 km. Kai kurių jų remonto planus ir norėjome aptarti su ministru, – temainfo.lt sakė Anykščių rajono meras Sigutis Obelevičius.

Labiausia anykštėnai susirūpinę dėl kelio į literatūros ir etnografijos muziejais žymų Niūronių kaimą. Kasmet jį aplanko iki 40 tūkst. žmonių – kelias į šiuos respublikinės reikšmės objektus neremontuojamas jaudaugelį metų.

Trūksta lėšų užbaigti ir pėsčiųjų bei dviračių takui palei rajoninės reikšmės kelią Anykščiai–Niūronys–Stakės. Užbaigus šią atkarpą būtų įrengta 14,4 km nenutrūkstanti trasa per visą Anykščių miestą, nutįstanti tarp labiausiai lankomų – Arklio muziejaus ir Puntuko akmens – objektų.

Kalbėta ir apie Skiemonių seniūnijos Biržiškos kelią. Ši vingiuota ir kalvota apie 15 km atkarpa net vadinama kelių technikos stebuklu. Kažkada buvo ginčijamasi, ar nevertėtų šio kelio tiesinti, tačiau šiandien bekalbama apie galimybę jį praplatinti. Šį stebuklą turbūt vertėtų išsaugoti netiesintą, o praplatintas jis taptų saugesnis.

Anykštėnai tikisi pinigų ir Antano Vienuolio-Žukausko, Jono Biliūno bei Vilniaus gatvių remontui. Pastaroji eina SPA Vilnius VERDE link: šį naują turizmo objektą planuojama atidaryti po Naujųjų metų, todėl anykštėnams norėtųsi, kad valstybė jau pradėtų rūpintis respublikinės reikšmės kelių tinklui priklausančios gatvės remontu.

– Siūlėme bendradarbiauti su Valstybine kelių tarnyba: ši suremontuotų gatves, o savivaldybė paklotų šaligatvius, – pasakojo Anykščių rajono meras.

Ministras anykštėnams perteikė realią šalies situaciją: jos biudžete žvyruotų kelių remontui šiemet skirta 60 mln., o 1 km tokio kelio asfaltavimas kainuoja 1,2 mln. litų. Nesunku ir patiems suskaičiuoti, kiek kilometrų šalies žvyrkelio šalies iždas pajėgus padengti asfaltu.

Susitikime su anykštėnai ministras dar negalėjo jiems atsakyti, kokios konkrečios paramos šie gali tikėtis.

Viešėdamas Anykščiuose R.Sinkevičius susitiko su savivaldybės administracijos darbuotojais, Anykščių vadovų klubu, VĮ Utenos regiono keliai Anykščių kelių tarnybos vadovais, aplankė Siaurojo geležinkelio stotį, apžiūrėjo kelią Anykščiai-Biržinė, Vilniaus gatvę, pėsčiųjų taką Anykščiai-Niūronys. pabuvojo Kavarske, kartu su vicemeru Donatu Krikštaponiu ir seniūnu Algirdu Gansiniausku apžiūrėjo ir įvertino miškovežių sugadintus šio krašto kelius.

Anot Kavarsko seniūno, ministras pravažiavo Budrių, Šovenių, Jūsiškių, Jurgėnų kaimų keliais, įvertino jų būklę.

– Panašios viso mūsų rajono, o ir Lietuvos, bėdos: kaimo keliai – pavainikiai, jų priežiūrai šalies biudžete numatytos lėšos yra per menkos. Kavarsko seniūnija, skaičiuojanti 143 km kaimo kelių, yra antra po Anykščių seniūnijos ( 300 km). Kada galėsime pasidžiaugti puikia kelių situacija? Ministras žadėjo, atsižvelgiant į esamą padėtį, žvyrkelių remontui lėšų skirti daugiau, – sakė A.Gansiniauskas.

Beje, ministras R.Sinkevičius yra baigęs Kavarsko mokyklą, jo gimtinė – dabar jau išnykęs Jūsiškių kaimas.


temainfo.lt
Daliaus Vaigino nuotr.