Anykštėnų žiemos pramogos, kaustomos šalčio ir karantino, buvo gražios

Anykščių Kalitos kalnas taip ir nepakvietė paslidinėti. Ar be jo anykštėnai turėjo šalčio ir karantino kaustomos žiemos pramogų? Betgi ir žiema dar žada sugrįžti…


Ažuožeriuose dar yra vaikų…

Kaip temainfo.lt sakė Anykščių kultūros centro Ažuožerių kultūros skyriaus vedėja, vietos Moterų klubo pirmininkė Alvyra Simanonienė, vaikų nesulaikysi: lėkė jie leistis rogėmis nuo Tamulio kalno. Ši vieta kelis pavadinimus turi, Karvelio kalneliu dar yra vadinama: rašytojo Antano Vienuolio astronomas Šmukštaras nuo jo žvaigždes stebėdavęs.
Kaip teigia anykstenai.lt, Ažuožeriai – septinta pagal dydį Anykščių rajono gyvenvietė, išgarsinta sodais ir paskenduole. Čia dar yra vaikų, žiemą ant kalno krykštaujančių. Ir Ilgio ežeras slidžių vėžėmis buvo išrašytas.


Pramogų siūlo pati gamta

Kaip sakė Kavarsko seniūnijos seniūnė Šarūnė Kalibataitė, Kavarskas neturi specialiai įrengtų žiemos pramogos vietų, tačiau daug jų siūlo pati gamta.
– Kavarsko apylinkės kalnuotos, be to, vaikai pamėgę rogutėmis leistis Šventosios šlaitais. Aš pati mėgstu slides, tad sniegingomis dienomis leidausi jau gerokai išslidinėtais netoli Kavarsko esančio miško takais, – sakė seniūnė.
Ne veltui Kavarskas, išsidėstęs kalvagubryne, vadinamas mažąja Šveicarija. Kai kur vietovės iškilusios 90–105 m virš jūros lygo. Jo apylinkėse teka dešimt upelių, plyti miškų masyvai.
Nuo miestelio gaisrinės atsiveria Šventosios slėnio peizažas. Vaikai mėgsta, nors ir rizikinga, nuo čia pasileisti gatve rogėmis…


Žirgų takas gražus ir žiemą

Anot Andrioniškio seniūnijos seniūno Rolando Lančicko, vietos gyventojai mėgsta slidinėti Šimonių girioje. Prasideda ji hidrografiniu draustiniu, tuoj pat už Šventosios. Palei upę eina vingiuotas Žirgo takas, vedantis į Natigonės poilsiavietę. Taip ji liaudyje vadinama dėl Anykščių regioninio parko čia rengiamų „Naktigonės“ švenčių.Snieginga žiema Žirgų taką buvo išpuošusi puikiais reginiais. Anot seniūno, slidžių vėžės išduoda, kad šias vietas ir žiemą žmonės mėgsta lankyti.


Debeikiečiai mėgsta fotografuoti
Kaip sakė Debeikių seniūnijos seniūnas Alvydas Simonavičius, nėra šalia Debeikių nei kalvų, nei vandens telkinių.
– Mačiau, jauni tėvai vežiojo vaikus rogutėmis. Paieškoti pramogų trukdė ir karantinas, – sakė seniūnas.
Anot Anykščių Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių viešosios bibliotekos Debeikių bibliotekininkės Ingridos Markuns, tik senas Debeikių centro pastato kiemas sutraukdavo žiemą vaikus. Mat statinys – ant aukštumėlės: čia vaikai mėgsta i
– Betgi ir ne per karantiną vaikus retai bepamatysi Debeikiuose – sulindę jie į kompiuterius, – sakė bibliotekininkė.
Užtat debeikiečiai mėgsta fotografuoti: bibliotekos feisbuke – daugybė I. Markuns, Emos Trapikienės, Dianos Rudinskienės, Rasos Černiakovienės, Audronės Šuminienės puikių žiemos nuotraukų.

Audronės Šuminienės nuotr.
Ingridos Markuns nuotr.


Pasivaikščiojimai – pomėgis ir tradicija

Kaip temainfo.lt sakė Anykščių kultūros centro Leliūnų skyriaus padalinio vadovė Daiva Miškeliūnienė, leliūniečiai išsiskiria pomėgiu pasivaikščioti gamtoje.
– Dažnas mūsų kaimo gyventojas jau senyvo amžiaus, bet pasivaikščioti labai mėgsta Po pietų, žiūrėk, jau ir keliauja žmonės po vieną, ar du. Kai kurie net rekordus siekia – po dešimt kilometrų nueina, – pasakojo D. Miškeliūnienė.
Leliūnų kaimas – vos 6 km nuo Debeikų, tačiau apylinkių vaizdais gerokai skiriasi. Netoli Leliūnų teka Asiūklė, Bigulis, Aknysta – kaimas yra vos porą kilometrų nuo Šventosios kraštovaizdžio draustinio.
– Dar ir Leliūnų tvenkinį turime, Trakelio mišką. Pas mus taip gražu, jog bet kuriuo metų laiku vaikštinėti po mūsų apylinkes – tikra atgaiva, o ir savotiška tradicija, – sakė Daiva Miškeliūnienė.


Troškūnų ežerėlis – liuks vieta

Anot Troškūnų vaikų ir jaunimo teatro studijos „Mes“ režisierės Jolantos Pupkienės,Troškūnų ežerėlis šalia bernardinų vienuolyno – liuks vieta žiemiškiems susibūrimams.
– Troškūnų klebono iniciatyva ežerėlis išvalytas, tad ši vieta labai tinkama ir vasaros, ir žiemos pramogoms. Kai ledas dar buvo garantuotas, žiūrėk, jau ir kasa jaunimas sniegą, ruošia aikštelę, – pasakojo J. Pupkienė.
Antra Troškūnų žiemos pramogų vieta – miesto parkas: takeliai nuvalyti, jais vaikštinėja tėvai su vaikais, seneliai – su anūkais.


Žiema dar žada sugrįžti

Svėdasų Juozo Tumo-Vaižganto gimnazija dalinasi mokinių nuotraukų kolekcija. Joje – šeimyninės svėdasiškių žiemos pramogos.
Slidžių ir rogių vėžiomis išraižyti Alaušo ir Svėdaso ežerai, Juozo Tumo-Vaižganto parkas, apylinkių miškai, privačių valdų kiemai ir kloniai.
Žiema dar žada sugrįžti: kovo 6-osios naktį prognozuojamas 15 l., dieną – 6 l. šaltis. Tad dar galimos ir žiemiškos pramogos, ir fotografijos.

Anykščių r. Svėdasų Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos nuotr.


Rita Briedienė