Pradžia » Aktualu » Duris atvėrė Kupiškio liaudies meno studijos „Židinys“ galerija

Duris atvėrė Kupiškio liaudies meno studijos „Židinys“ galerija

Publikavimo data: 2017-12-01

Lapkričio 30 d. Panevėžio bendrijos Kupiškio skyriaus liaudies meno studija „Židinys“ sename Vytauto gatvės 4-uoju numeriu pažymėtame name atidarė savo buveinę – jaukią meno galeriją.

– Statėm statėm ir pagaliau pastatėm savo gražius namus, – susirinkusiesiems sakė Kupiškio skyriaus liaudies meno studijos „Židinys“ pirmininkė Virginija Jurevičienė.

Rajono tautodailininkai glausdavosi Kupiškio etnografijos muziejuje, bet jiems, kaip ir visiems, norėjosi savo kampo. Nuo praėjusios vasaros po truputėlį dirbdami, remontuodami šiandien jie turi šias kelių kambarių patalpas Kupiškio centre. Už įkurtuvių šventę tautodailininkai dėkojo juos parėmusiai Savivaldybei, rėmėjų ieškojusiam vicemerui Aurimui Martinkai.

„Židinio“ rėmėju tapo Kupiškio rajono tarybos narys Augenijus Cesevičius: parūpino lentelių, kuriomis apkalta pastato sena ir ištrupėjusi veranda. A. Cesevičiui buvo įteikta tautodailininkės Genios Vaičikauskienės sukurta vazelė bei šių metų konkursinės liaudies meno parodos „Aukso vainikas“ katalogas.

Apie tautodailininkę vytelių pynėją Ireną Vapšienę taip buvo pasakyta:

– Rengdama „Židinį“, ji išmoko iš dažyti, ir „špakliuoti“, ir stiklinti.

Įvertintas buvo ir „Židinio“ pirmininkės pavaduotojas akmentašys Vytautas Jasinskas, negailėjęs savo laiko artinant „Židinio“ įkurtuves.

– Kol žiema, kol šalta, planuojame čia dirbti penktadieniais ir šeštadieniais nuo 10 iki 13 val., bet, jei kas planuotų ekskursijas, ateitume čia kuris nors tautodailininkas ir kitomis valandomis, – sakė V. Jurevičienė.

Jei kupiškėnams reiktų kokios dovanos ar suvenyro, „Židinyje“ jų galima rasti; čia galima ir užsakyti darbų.

– Žmonės, puoselėjantys tokias vertybes, labai maloniai nuteikia – norisi jiems padėti, – kalbėjo verslininkas A. Cesevičius, manantis, kad natūralūs dalykai traukia; gal „Židinys“ atvilios ir paklydusiuosius virtualioje erdvėje.

Nauja Kupiškio rajono tautodailininkų buveinė kvies ir į edukacinius renginius: mokys tapyti, pinti, karpyti, megzti…

 

temainfo.lt

Emilijos Briedytės nuotraukos

Komentarai (3)

  1. Diana parašė:

    Labai smagu, seniai laukėm. Laukiam pamokėlių

  2. Diana parašė:

    Super

  3. Vanda J. parašė:

    Jėzau kokie gražūs paveiklsai. Kaip gerai, kad idėja subūrė vienminčius. Kūrėjai ir taip daug laiko praleidžia vienumoje. Ne kiekvienas tai ir galėtų.Daugiau žmonių turėtų pasveikinti tokią iniciatyvą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *