Kupiškio rajono aeroklubo savininkas Laurynas Griauzdė nusipirko malūnsparnį

Kupiško rajono VVG nuotr.

Alizavos seniūnijos Rudikų kaime aeroklubą įkūręs Laurynas Griauzdė visą Kupiškio kraštą papuošė dar vienu pirkiniu – ultralengvuoju malūnsparniu.


Įsigijo ultralengvąjį malūnsparnį

Kaip teigia kvvg.lt, L. Griauzdė įgyvendino Kupiškio rajono Vietos veiklos grupei teiktą projektą „Skraidymo mokymo veiklos plėtra”. „Projekto tikslas – skatinti ekonominę plėtrą kaimo vietovėje užsiimant alternatyvia veikla žemės ūkiui bei teikti naują paslaugą rajone, užtikrinti veiklos įvairinimą, kurti naujas darbo vietas ir didinti regiono patrauklumą bei žinomumą.“ Projektu vykdomi ultralengvųjų malūnsparnių pilotų mokymai, pažintiniai komerciniai skrydžiai.
Bendra šio projekto vertė – 69 938 Eur.
Vienas projekto uždavinių ir buvo – įsigyti ultralengvąjį malūnsparnį.


Pirmi mokymai vyko ultralengvuoju orlaiviu

Nuo 2019-ųjų L. Griauzdė sėkmingai vykdo skraidymo mokymo programą. Jai įgyvendinti buvo įsigytas ultralengvasis orlaivis ir pradėti vykdyti turistiniai ir mokomieji skrydžiai. Pernai už šį projektą L. Griauzdė buvo įvertintas Žemės ūkio ministerijos apdovanojimu „Krašto auksas“. Tuokart renginyje, vykusiame Adomynės bažnyčioje, L. Griauzdė, sakė: finansai yra svarbu, bet jam didžiausią džiaugsmą teikia tai, kad jo aerodrome savarankiškam skraidymui parengti trys žmonės. Beje, visi tuo metu tarnavę Lietuvos karinėse oro pajėgose. L. Griauzdei didžiausia darbo palaima ta, kad šie žmonės nepamiršta pas jį atvažiuoti.

L. Griauzdė (kairėje)
temainfo.lt archyvo nuotr.


Šiek tiek reikės palaukti

L. Griauzdei šiuo metu – pats darbymetis. Jis dar ir ūkininkauja. Jei bus geras oras, visai tikėtina, kad per Motinos dieną Lauryno raudonsparnis orlaivis vis dėlto suks ratus virš Kupiškio. Miestelėnai jau pažįsta jo orlaivį ir dalinasi reginiu: „Matei, skrido Laurynas Griauzdė?“
Kupiškėnai dabar jau lauks malūnsparnio. Kaip temainfo.lt sakė L. Griauzdė, malūnsparnis šiek tiek išardytas – dar reikės palaukti jam pasirodant virš miesto.


temainfo.lt