Pradžia » Aktualu » Kupiškio rajono valdžia įvykdė Jono Jaručio pažadus

Kupiškio rajono valdžia įvykdė Jono Jaručio pažadus

Publikavimo data: 2017-02-13

„Kupiškio rajono savivaldybė sėkmingai įgyvendino projektą „Gamybinės teritorijos, esančios Krantinės g., Kupiškio mieste, konversija, prielaidų privačioms investicijoms sudarymas“, – teigia lietuvosregionai.lt.

Tai Kraštiečių mikrorajone, šalia „Norfos“ prekybos centro, baigiamo panevėžiečių baldininkų statinio infrastruktūros darbai už valdiškus pinigus, arba dar Jono Jaručio 2015-ųjų pradžioje pasirašytas projektas, kuriuo bendrovei „Domimaks“ už pusės milijono litų pažadėta įrengti energetines, komunikacines ir kanalizacijos prieigas. Naujai rajono valdžiai šį įsipareigojimą pavyko peradresuoti Regioninės plėtros programai, ir Kupiškio rajono mokesčių mokėtojams beliko nebe tokia ir sunki našta.

Bendra projekto vertė 121 966,83 Eur. Šios sumos 103 671,80 Eur – Regioninės plėtros fondo, 12 196,69 Eur – valstybės, o 6 098,34 Eur – Kupiškio rajono savivaldybės biudžetų lėšos.

Projekto tikslas – pagerinti sąlygas gyventojų užimtumui didinti ir investicijoms pritraukti Kupiškio mieste.

„Siekiant sukurti patrauklią aplinką investicijoms buvo sutvarkyta nenaudojama miesto teritorija: atlikti inžinerinių tinklų rekonstrukcijos, įvažų į sklypą, pėsčiųjų-dviračių tako su apšvietimu įrengimo bei kiti darbai“, – teigia lietuvosregionai.lt.

Derėtų pridurti, jog dėl šių statybų buvo išgriautas kitas pėsčiųjų-dviračių takas su apšvietimu, objektas pastatytas rekreacinėje zonoje, dėl jo statybos nebuvo tartasi su visuomene.

Plakatas prie statinio apsauginės tvoros skelbia, jog čia bus prekybos įmonė su gamybos patalpomis. UAB „Domimaks“ baigia 5 000 kv. m. minkštų baldų gamybinės ir prekybinės paskirties pastato statybą. Jis yra bene penkis kartus didesnis už Antano Purėno gatvės „Norfos“ prekybos centrą.

Tai bus bene pirma ES ir valstybės iždo parama rajone steigiamai prekybos įmonei.

„Fabrike planuojama įsteigti apie 150 darbo vietų. Įgyvendinus projektą bus ne tik sukurta funkcionali ir patraukli investicinė aplinka, bet ir prisidedama prie palankių sąlygų sudarymo gyventojų užimtumui didinti bei socialinės ir ekonominės plėtros skatinimui Kupiškio mieste“, – teigia lietuvosregionai.lt, prekybos įmonę su gamybos patalpomis kažkodėl vadinanti fabriku.

Beje, J. Jaručio ir panevėžiečių baldininkų sutartyje darbuotojų skaičius išviso nebuvo numatytas. Dabartiniam Kupiškio rajono merui Dainiui Bardauskui pavyko verslininkus įpareigoti įdarbinti 60 žmonių. Bet visuomenei daugelį dalykų laikas paaiškina geriau negu politikai – teks palaukti.

 

temainfo.lt

Komentarai (10)

 1. Zoro parašė:

  Už ta projekta dar ilgai Kupiškio žmonės Joną bloguoju minės…Rekreacinėje,visų pamėgtoje poilsio zonoje sugalvoti pastatyti tokį gargarą prisidengiant darbo vietų steigimu.Taip.Darbo vietos reikalingos ir tai sveikintina.Tik kyla klausimas:ar pastacius kitoje,ne taip patrauklioje vietoje, gamyklą,(pvz.Pureno gatvės gale pievoje pries garazus) ar dar kokioje kitoje ne kupiškėnų poisiui pamėgtoje vietoje, būtų sumažėjęs darbo vietų skaičius?
  Jeigu tai tik prekybinė veikla,tai aišku-Jonas pasirašė pastato statyboms pataikaudamas prekybininkams strategiškai patogioje vietoje.Bet tada kiek gi tų darbo vietų įkurs ir ar vertėjo aukoti tokią gražią vietą? O jei gamykla-tai kodėl būtent čia?Tai klausimas į kurį nerandu atsakymo! (Protingo, kupiškėnams naudingo) atsakymo.Nes lenda į galvą visokie kitokie…

  • Robinas parašė:

   Apsiverk

  • Optimizmas parašė:

   Poilsio zonoje? 😀😀 Kokia gi ćia poilsio zona? Peščiųjų takelis bus perkeltas,o ir taip,ten visada buvo tik tušćias plotas,kur šunis galėjai pavedžioti.Manau vieta puiki,vistiek tuščia buvo,apart pėščiųjų takelio 😀 Poilsio zonų daug Kupiškyje,tad mėgaukitės ne tik esančiomis šalia namų,o ir toliau. Viskas ćia gerai👌

  • Rasa parašė:

   Tegul tik stato,kad,tik darbo butu.

 2. Endriue parašė:

  150 darbo vietų 😀

 3. netikiu parašė:

  stoves tas pastatas 20 metų kaip slavincički tuščias

 4. žuvis parašė:

  Jarutis paliko Kupiškiui Vizgiūnus su būsimom žuvim. Parašus dėlioti nesunku, reikia sugebėt ir įgyvendint.

 5. Belekas parašė:

  Šiam reikalui sėkmingai buvo galima panaudot ir buvusios RSO teritoriją, bet ažuoliukai su kitais medeliais išnaikint reikėjo ir triukšmas (galimai) geriau miesto poliklinikai.

 6. Jarutis parašė:

  „dėl jo statybos nebuvo tartasi su visuomene“, Kaip taip?

 7. pagarba parašė:

  nera darbo vietu – blogai, kuriamos darbo vietos – vel kai kurie komentatoriai rauda kad sunyciai nebetures kur sikti. gal apsispreskite pagaliau kas svarbiau zmones ar sunys?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *