Pradžia » Aktualu » Rokiškėnai planuoja: „Kol Kupiškio „Stichijų“ festivalis neįsigalėjo…“

Rokiškėnai planuoja: „Kol Kupiškio „Stichijų“ festivalis neįsigalėjo…“

Rokiškėnai planuoja: „Kol Kupiškio „Stichijų“ festivalis neįsigalėjo…“

Publikavimo data: 2018-04-29

Kupiškio festivalis „Stichijos“ telkia savanorius: balandžio 29 d. 12 val. jie kviečiami į Kupiškio kultūros centro Vitražų salę.

„Laukiame aktyvių, kūrybingų, neabejingų žmogučių“, – skelbia „Stichijų“ organizatoriai.

Festivalis šiemet planuojamas liepos 7 d.

Iš visuomenės ir tų pačių savanorių kilusi idėja daryti festivalį, perpintą įvairiausiomis veiklomis, pasiteisino: išsiskirstę į atskiras temas „Ugnis“, „Žemė“, „Oras“, „Vanduo“ čia telpa ir šalies bei užsienio scenos grandai, ir savi bei gretimų rajonų dainininkai, muzikantai, aktoriai, gatvės šokėjai, ugnies žonglieriai ir visokiausias kitokias veiklas demonstruojantys meistrai, net seminarų vedėjai.

Festivalis vyksta puikioje vietoje – Kupiškio marių Uošvės liežuvio saloje: ir erdvu, ir kompaktiška, ir tvoros tverti nereikia, kad be bilieto kas neprasprūstų.

Pernykštis festivalis ypač pasisekė: jį puikiai išreklamavo vandens formulė „F2″. Šiemet apie ją neskelbiama: gandų apie tai, kad Savivaldybei pastarasis renginys nebuvo pelningas, niekas taip ir nepaneigė. Tačiau festivalis jau įgavęs pagreitį, nebesustabdysi. Pristabdyti jį gali rokiškėnai, savo miesto festivalį planuojantys liepos 8 d.

Kol kas nepavyko rasti nė mažiausio rašytinio šaltinio apie rokiškėnų festivalį, ir tik iš neoficialių šaltinių žinoma, kad Rokiškis bandys sudominti masiniu teatriniu koncertiniu renginiu. Šiame krašte dirbę režisieriai Neringa Danienė ir Jonas Buziliauskas yra pradininkai tokių grandiozinių spektaklių, 2009 m. sužavėję spektakliu „Grafaitė Sofija“, apjungusiu 100 aktorių. Vėliau buvo ir daugiau vaidinimų Rokiškio dvaro fone, tik N. Danienė jau dirba Kupiškio kultūros namuose, o J. Buziliauskas – Anykščių.

Rokiškėnai mano, kad Kupiškis skolingas paminklą Rokiškio rajono merui Antanui Vagoniui: išblaškęs Kultūros centro kolektyvą į Kupiškį jis atbloškė režisierę N. Danienę. Kupiškėnai kol kas dėkingi savo merui Dainiui Bardauskui už jo užsispyrimą turėti savo miesto tokį festivalį, kuris būtų įdomus ir aplinkinių rajonų žmonėms. Bet supranta Kupiškis ir N. Danienės svarbą festivalio organizavime. Ar ji netaps dviejų festivalių režisiere?

Kupiškio festivalį kuria savanoriai. Kaip rašoma išplatintame skelbime, „Stichijoms“ reikia atsakingų organizatorių, menininkų ir kūrybingų žmogučių, reklamos vilkų – tiesiog rankų, galinčių atnešti, sukalti, pasaugoti…

Gi į Rokiškio festivalį žada įsijungti verslas, pajėgus vienai dvaro talkai suorganizuoti ir atlikti darbų už 15 tūkst. eurų. O tokių talkų jau surengtos aštuonios. Rokiškio verslas pastatė ledo aikštelę. Teko girdėti, jog vienas didžiausių rajono verslininkų palikimu rokiškėnams planuoja modernų sporto centrą, prišlietą prie dabar jau bebaigiamo statyti baseino. O kur dar Rokiškio verslo klubo finansuojama Kalėdų Senelio rezidencijos šventė Rokiškio krašto muziejaus dvare!

Belieka tartis su rokiškėnais, kad nenurungtų: netapatintų festivalio dienos, neviliotų iniciatyvų.

– Kol „Stichijos“, įsisiūbavusios kažkaip stichiškai, neįsigalėjo… – vis dėlto planuoja rokiškėnai.

 

Rita Briedienė

temainfo.lt nuotr.


Komentarai (7)

 1. Negerai parašė:

  Prasidės varžybos… ;/

 2. Normalu parašė:

  Niekuo čia nestebina režisierė N. Danienė. Kupiškis turi labai puikių kūrybingų žmonių. Gali Rokiškis pasiimti. O Stichijos tik jau ne Danienės nuopelnas…

 3. parašė:

  Kam skleidžiama dezinformacija. Rokiškyje ledo aikštelei verslininkai davė labai mažą dalį. Ji visą įrengta savivaldybės ir valstybės lėšomis.

 4. Piaras parašė:

  Kažkam kuriamas piaras?

 5. Rokiškis parašė:

  Kaip galima rašyti tokias nesąmones nepakėlus telefono ragelio ir nepasitikrinus informacijos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *