Aukštupėnuose vėtra nusinešė moters gyvybę

Kaip sinoptikai ir prognozavo, praėjusį savaitgalį gąsdino permainingi orai: tai lijo, tai siautė pūga, arba daužėsi į langus kruša, siautė vėjas.
Skaudi nelaimė įvyko Kupiškio rajono Aukštupėnų gyvenvietėje.

– Nugriuvusį medį ugniagesiai gelbėtojai rengėsi pjaustyti, kai beveik šalia griuvo kitas. Kaip ta moteris atsidūrė po medžiu, net sunku pasakyti. Gal ji atėjo pažiūrėti, kaip dirba gelbėtojai? – pasakojo aukštupėnietis.

Griuvusi medžio dalis negyvai prispaudė 38-erių metų moterį R.B.; susižalojo ir ugniagesys gelbėtojas. Žuvusiosios artimieji dėl nelaimės viešai kaltina ir Kupiškio seniūnijos seniūną dėl laiku nenupjauto medžio, ir ugniagesius gelbėtojus, neužtikrinusius saugumo.

Lietuvos elektros skirstomųjų tinklų operatorius AB LESTO informuoja, kad dėl šalyje siautusio itin stipraus vėjo kovo 16 d. ryte be elektros energijos buvo likę apie 20 tūkst. vartotojų. Bendrovėje paskelbta ekstremali situacija, elektros tiekimo atstatymo darbams vykdyti pasitelkta papildomų operatyvinių brigadų.

Daugiausia vartotojų be elektros energijos liko Trakų rajone (apie 2500 vartotojų), Vilniaus, Šalčininkų, Varėnos rajonuose (po 2000). Skirstomajame tinkle suskaičiuota daugiau nei 1000 gedimų, tačiau tikėtina, kad šis skaičius dar gali didėti atliekant oro linijų apžiūras ir gyventojams vis pranešant apie naujus gedimus.
Jei turite žinių ar nuotraukų apie šeštadienio audros padarinius, siųskite adresu em.briedyte@gmail.com

„TEmos“ inform.

Pauliaus Briedžio nuotr.